Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Nie można zakodować wtryskiwaczy – co zrobić?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Dosyć często spotykanym powodem trudności z kodowaniem wtryskiwaczy jest błędne wprowadzenie kodu, który jest unikalny oraz precyzuje parametry pracy danego wtrysku.
W przypadku wtrysków paliwa poddanych regeneracji, brak możliwości ich zakodowania spowodowany może być niewykasowaniem ze sterownika poprzednich ustawień. W pierwszej kolejności należy więc usunąć stary kod i wpisać nowy, który generowany jest automatycznie na stole probierczym. Kodowanie wtryskiwaczy przeprowadza się w autoryzowanych serwisach zajmujących się regeneracją wtrysków paliwa, które poprzez wykorzystanie odpowiednich narzędzi diagnostycznych, oprogramowania i wyszkolonych specjalistów pozwalają na prawidłowe i bezproblemowe zakodowanie podzespołów.

Cewka wtryskiwacza
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Kod wtrysku

Co zawierają kody IMA?

Kody IMA wtryskiwaczy Common Rail zawierają precyzyjne informacje związane z ilością przekazywanych dawek, charakterem czasu reakcji na impuls elektryczny, a także wydajnością w przypadku ewentualnych zmian ciśnienia paliwa.
Kod używany jest w końcowym etapie procesu regeneracji i ma za zadanie zakodować wtryski, aby pracowały zgodnie ze specyfikacją danego silnika. Co ważne, jeżeli kodowanie zostało przeprowadzone właściwie, to ma to ogromny wpływ na równomierną pracę jednostki napędowej, mniejsze zużycie paliwa, a także odpowiednie spalanie.

Dlaczego należy kodować wtryskiwacze?

Wtryskiwacze mają różne właściwości, dlatego, aby mogły właściwie, a przede wszystkim równo pracować, należy je zakodować, a więc wprowadzić do sterownika odpowiednie parametry określające ich działanie.
Należy wiedzieć, że wszystkie wtryski Common Rail, pracujące w tym samym układzie, powinny się charakteryzować taką samą klasyfikacją.
Równie istotnym powodem kodowania wtrysków jest spełnianie norm dotyczących emisji spalin i ich jakości.
W przypadku braku ich zakodowania możemy napotkać niepokojące objawy, jak:

  • zaburzone prawidłowe funkcjonowanie silnika,
  • zwiększone zużycie paliwa oraz emisji cząstek stałych,
  • przyśpieszone zapychanie filtra DPF,
  • wydobywanie się z wydechu pojazdu czarnego lub białego dymu,
  • emisja niecodziennych odgłosów spod maski, metalicznego dźwięku.
Pracownia regeneracji wtryskiwaczy

Kiedy zakodować wtryskiwacze?

Warto mieć na uwadze fakt, że w razie wymiany wtryskiwaczy lub po przeprowadzeniu ich regeneracji zakodowanie i kalibracja jest koniecznością, aby wyrównać dawki wtrysku paliwa. Jest to działanie niezbędne, które znacząco wpływa na równomierną oraz w pełni wydajną pracę całego układu wtryskowego.
Nowe bądź już zregenerowane wtryskiwacze często wykazują zupełnie inne parametry, dlatego należy dokonać kalibracji, by wartości te ujednolicić.
W przypadku niezakodowania albo rozkodowania części, ich działanie będzie się niewiele różniło od pracy uszkodzonych czy też wyeksploatowanych wtrysków.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki