Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Naprawa regeneracja wtryskiwaczy Common Rail Delphi

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Naprawa i regeneracja wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Aby zapewnić prawidłową pracę wtryskiwaczy Common Rail Delphi regeneracja, naprawa musi być przeprowadzona z zasadami i technologią producenta wtryskiwaczy czyli firmy Delphi. Wtryskiwacz Common Rail Delphi elektromagnetyczny składa się z wielu bardzo precyzyjnych elementów , które podczas naprawy są demontowane i bardzo dokładnie weryfikowane na mikroskopach cyfrowych. Wszystkie te części trafiają do myjek ultradźwiękowych. Następnie części wtryskiwacza , które są uszkodzone podlegają wymianie na nowe oryginalne części Delphi. Mamy wtedy gwarancję poprawnej pracy wtryskiwacza Common Rail i niezawodnego funkcjonowania przez długi czas eksploatacji samochodu. Przy użyciu specjalistycznych narzędzi i imadeł składany jest wtryskiwacz z zastosowaniem cyfrowych kluczy dynamometrycznych. Według technologii firmy Delphi zostały nałożone bardzo rygorystyczne procedury diagnostyczne, które przy naprawie regeneracji wtryskiwaczy Common Rail są niezbędne w celu osiągnięcia prawidłowych wartości poszczególnych zadanych dawek wtryskiwaczy. Naprawa wtryskiwaczy kończy się testami na stole probierczym wydrukiem wszystkich parametrów wtryskiwacza. Dokument ten jest zarazem gwarancją na przeprowadzoną prawidłowo regenerację wtryskiwacza Delphi.

Pracownia regeneracji naprawy wtryskiwaczy Common Rail Delphi, Bosch, Denso, Siemens:


regeneracja naprawa Common Rail Delphi Bosch Denso Siemens

Pracownia ASO Bosch Service – Pawlik w Stalowej Woli specjalizując się w diagnostyce aparatury wtryskowej silników diesla Common Rail. Zaplecze sprzętowe daje nam możliwość naprawy regeneracji pomp i wtryskiwaczy Common Rail Delphi, Bosch, Denso i Siemens na możliwie wysokim poziomie przy zastosowaniu TYLKO I WYŁĄCZNIE ORYGINALNYCH części i technologii producentów wtryskiwaczy. Stosowanie podróbek, zamienników, nieoryginalnych części w pompach czy wtryskiwaczach powoduje nie prawidłowe działanie całego układu Common Rail. Wadliwe działanie wtryskiwaczy może doprowadzić do uszkodzenia silnika i dużych kosztów naprawy z tym związanych. Typowym przykładem uszkodzenia może być wypalenie dziury w denku tłoka silnika diesla, uszkodzenie katalizatora (filtra cząstek stałych FAP, PDF), głowicy silnika. Objawia się to dużą ilością dymu z układu wydechowego (białego, czarnego, niebieskiego), nie równą pracą silnika, ograniczoną mocą silnika(trybem awaryjnym – żółta kontrolka silnika Check Engine), stukami w silniku, trudnym rozruchem silnika lub całkowitym brakiem możliwości zapalenia silnika.

Wśród wtryskiwaczy Common Rail Delphi możemy wyróżnić elektromagnetyczne z siłownikiem oraz piezoelektryczne.

Wtryskiwacze Common Rail Delphi elektromagnetyczne:


Wtryskiwacze Common Rail Delphi

Pompa i wtryskiwacz piezoelektryczny Common Rail:


Pompa i wtryskiwacz piezoelektryczny Common Rail

Te pierwsze firmy Delphi CR używane są w systemach zasilania aut osobowych takich jak Ford Modeno 2.0 mk3 mk4, Modeno III i IV 2.2 16V , Transit 2.0 2.4 , Fokus 1 1.8 TDCI, Transit Connect, Tourneo 1.8 TDCI, 1.6, Jaguar, Kia Carnival 2.9, Nissan 2.2 itd. Na każdym wtryskiwaczu wygrawerowany jest szesnastoznakowy numer identyfikacyjny C2I.

Kod IMA wtryskiwacza Common Rail Delphi:


Kod IMA wtryskiwacza Common Rail Delphi

Większość sterowników silnika przeprowadza co jakiś czas pracy silnika samoadaptację wtryskiwaczy. Po wprowadzeniu kodów IMA do komputera silnika wtryskiwacz po określonym czasie po naprawie regeneracji zostaje przekodowanych. Ten proces występuje w samochodach osobowych i dostawczych takich jak Citroen HDI C3, C4 1.4, 2.0, Dacia 1.5 DCI Logan, Hyundai Terracan 2.9 CRDi w którym zastosowano wtryskiwacze Common Rail Delphi numerze R02801D euro3, Jaguar 2.0 D 2.2 x-TYPE S, JCB 4.4 , JMC Transit 12.8, KIA Bongo Frontier, Pregio auta dostawcze i van Carnival II 2.9 CRDI, Sedona II, Mercedes-Benz C i E Classe 200 220 CDI. Wtryski Delphi Common Rail znalazły swoje zastosowanie w pojazdach produkcji Japońskiej jak Nissan Almera, Micra 1.5 DCI i Note, Suzuki Liana 1.4 16V oraz Jimny 1.5 DDiS. Azja jest też bardzo dużym odbiorcą systemów Common Rail Delphi do swoich samochodów użytkowych i osobowych są to takie marki jak Tata 1.4D Indica, Indigo, Marina, dołącza do nich też Safari 2.2 3.0 Warto wspomnieć w tym miejscu o znanej w Polsce i uznanej przez wielu użytkowników firmie samochodowej, a mającej pod maską silnik z układem Common Rail Delphi SsangYong z modelami Actyon, Kyron 2.0 Xdi silniki D20DT euro4, Rexton, Rodius, Stavic 2.7. Zmiana adaptacji wtryskiwacza Common Rail Delphi może objawiać się chwilową zmianą głośności pracy wtryskiwaczy(silnika) po uruchomieniu lub w czasie jazdy nie należy zwracać na to uwagi jest to typowych objaw nie powodujący negatywnych skutków dla silnika. Wyjątkiem jeśli chodzi o adaptacje wtryskiwaczy Common Rail jest Ford Focus 1.8 TDCI, który nie posada czujnika spalania stukowego i konieczne jest wpisanie kodów IMA do sterownika silnika znajdujących się na naklejce na wtrysku. Wszystkie te wtryski i pompy Delphi można naprawić, regenerować w naszej pracowni z gwarancją taka jaką objęty jest fabrycznie nowy wtryskiwacz czy pompa.

Każdy wtryskiwacz składa się z następujących części: elektromagnetyczny zawór, wspomagający układ hydrauliczny oraz rozpylacz otworowy. Zaletą wtrysków Delphi jest brak długiego tłoka, który występuje we wtryskiwaczach Boscha Common Rail i pełni rolę sterującą oraz działa na iglicę wtryskiwacza. W związku z wysokim ciśnieniem wtrysk, iglica rozpylacza wtryskiwacza elektromagnetycznego nie jest włączana bezpośrednio przez elektromagnetyczny zawór, lecz przez hydrauliczny układ wspomagający w postaci komór i kanałów ze zwężkami. Rezultat ten doprowadził do zminimalizowania sił masowych. Zawór sterujący jest dociskany do gniazda za pomocą sprężyny. We wtrysku Delphi zastosowano zawór sterujący, w jego skład wchodzi tłok z przewężeniem. Zaworek wtryskiwacza Common Rail Delphi nr. katalogowy 9308-621C, 28239294 to najczęściej spotykana usterka wtryskiwacza. Jego uszkodzenie najczęściej spowodowane jest zanieczyszczeniami w paliwie lub ciałami obcymi , czyli opiłkami z pompy wysokiego ciśnienia. Skutkuje to dużym przelewem na powrocie wtryskiwacza (dużą dawka powrotną wtryskiwacza). Konsekwencją tego jest spadek ciśnienia na magistrali (szynie) Common Rail , a objawem w samochodzie jest świecąca kontrolka silnika (sprężynka Ford), większe zużycie paliwa, ciężki rozruch silnika lub całkowite jego wyłączenie, nierówna praca silnika, duże korekty na wtryskiwaczach w czasie badania na komputerze i dodatkowo duże przelewy na wtryskiwaczu w trakcie pomiaru dawki powrotnej z wtryskiwacza. We wtryskiwaczach Common Rail zostały zmienione numery katalogowe zaworów Delphi stary typ (numer) 9308-621C i nowy obecnie produkowany 28239294.

Części składowe wtryskiwacza Common Rail Delphi (korpus, nakrętka, zaworek, końcówka, komora, sprężynka, kołek):


Części składowe wtryskiwacza Common Rail Delphi

Uszkodzona cewka wtryskiwacza Common Rail Delphi (widać wyraźne ślady korozji i ubytki materiału spowodowane dostawaniem się wody do cewki przez nieszczelne uszczelnienie. Usterka bardzo często występuje w silnikach diesla Ford Transit 2,0 2,4 TDCI, rzadziej w Mondeo i Focusie):


cewka wtryskiwacza Common Rail Delphi

We wtryskiwaczach Delphi Common Rail naprawa cewki i korpusu jest na ta chwilę wykluczona gdyż firma Delphi nie produkuje tych części zamiennych, natomiast wszystkie pozostałe elementy są dostępne do regeneracji naprawy wtryskiwacza.

Końcówka i zaworek wtryskiwacza Common Rail Delphi 9308-621C, 28239294:


Końcówka i zaworek wtryskiwacza Common Rail Delphi

Wtryskiwacze Delphi zasilane są paliwem bezpośrednio z zasobnika przez przewód wysokiego ciśnienia. Nowoczesnym i innym rozwiązaniem kolektora (szyny) paliwa układu Common Rail CR Delphi jest kolektor kulisty (w przypadku zanieczyszczenia przez opiłki bardzo ciężko jest je usunąć z wnętrza zasobnika, naprawa zwykle kończy się wymianą na nowy), używany jest on w układach z pompą z pierścieniem krzywkowym. Ma on zastosowanie w autach takich jak Renault DCI, Nissan, Ford TDCI 1,8 Focus i w innych markach mających silniki Renault. CR Delphi z pompami promieniowymi posiadają kolektory rurowe tzw. listwy, szyny Common Rail . Ich budowa ze względu na umiejscowienie czujnika i zaworów jest prawie takie samo jak w układach Boscha (naprawa, czyszczenie w tym przypadku jest jak najbardziej do wykonania, ponieważ mamy dostęp przez zaślepkę, śrubę do wnętrza komory. Dodatkowo podczas rozbiórki listwy warto zwrócić uwagę czy nie występują wewnętrzne wykruszenia ścianek często spowodowane przez korozję (rdzę) powstającą z wody, wilgoci zawartej w paliwie) . W zasilaniu wielocylindrowym o widlastym układzie cylindrów, kolektory paliwa mogą być zasilane oddzielnymi przewodami. W Boschu w przeciwieństwie do Delphi kolektory mogą być połączone przewodem wysokiego ciśnienia lub mogą mieć kształt litery „U”.

Oddziaływanie siły pola magnetycznego cewki zaworu sterującego wpływa na cykliczne zamykanie i otwieranie zaworu kanału odpływu paliwa z komory sterującej wtrysku Delphi. Regularność działania zaworu spowodowana elektrycznym impulsem zasilającym powoduje, że na skutek ograniczenia przepływu paliwa dławikiem dopływu do komory sterującej jest zaburzony. W związku z tym powstaje różnica ciśnień między komorą sterującą i ciśnieniową. Powoduje ona przemieszanie się iglicy końcówki wtryskiwacza Delphi. We wtryskiwaczach Bosch przemieszczanie iglicy spowodowane jest bezpośrednio oddziaływaniem tłoka sterującego. Przewężenie tłoka zaworu sterującego zawarte między średnicami tłoka oraz dławiki na drodze dopływu o odpływu paliwa z komory i do niej, umożliwiają hydrauliczną kompresję wartości ciśnienia paliwa zasilającego komorę spalania w czasie przemieszczeń tłoczka. Mała zmiana miejsca zaworu sterującego oraz zmniejszenie jego masy gwarantują krótki czas włączenia wtryskiwacza i niską siłę do wywołania przemieszczeń iglicy końcówki wtrysku. Na skutek tego system ma możliwość szybkiej reakcji na zmiany warunków działania. Ciśnienie paliwa jest na identycznym poziomie. Kiedy brakuje zasilania zaworu elektromagnetycznego sygnałem prądowym, przepływ paliwa pod ciśnieniem jest zredukowany do odcinka z kolektora do komory wstępnej i sterującej. Podczas naprawy regeneracji wtryskiwaczy szczególną uwagę zwraca się na rezystancję cewki wtryskiwacza i na zwarcie cewki do masy, korpusu wtryskiwacza Common Rail Delphi. Olej napędowy nie może odpłynąć, gdyż blokuje go zawór sterujący. W systemie hydraulicznym wtrysku istnieje stan równowagi między ciśnieniem w komorze sterującej, wstępnej i ciśnieniowej.

Budowa, działanie i części składowe wtryskiwacza Delphi Common Rail elektromagnetycznego:


części składowe wtryskiwacza Delphi Common Rail

Wtłoczenie paliwa polega na dwuetapowym zasileniu prądem zaworu elektromagnetycznego z modułu sterującego. Aby szybko otworzyć iglicę, pierwszy sygnał prądowy musi mieć wartość 12 A. W celu ochrony modułu sterującego przed przeciążeniami termicznymi, wartość prądu jest redukowana do około 6A. Siła pola magnetycznego sprzyja ściśnięciu sprężyny zaworu sterującego i uniesienie go. Wtedy otwiera się odpływ paliwa z komory sterującej odpowiednio opóźniany poprzez zwężkę odpływu. Ciśnienie paliwa zaczyna maleć, lecz wtryskiwacz nadal jest zamknięty.

Rysunek przedstawia stan zamkniętego wtryskiwacza Common Rail Delphi (wtrysk paliwa nie występuje):
wtryskiwacz Common Rail Delphi
1. Solenoid
2. Zaworek wtryskiwacza
3. Końcówka wtryskiwacza (rozpylacz)
4. Sprężynka zaworu sterującego
5. Sprężyna wtryskiwacza
6. Kanał wysokiego ciśnienia oleju napędowego
7. Kanał powrotu(przelewu) do zbiornika paliwa

Obniżenie ciśnienia w komorze sterującej pobudza oddziaływanie ciśnienia z komory wstępnej na sprężynę iglicy i jej ściskanie. Ukazanie się różnicy ciśnień w komorze sterującej oraz wstępnej i ściskanie sprężyny iglicy sprzyjają temu, iż iglica jest uniesiona i nastąpi otwarcie kanalików wtryskowych. Następuje wtrysk paliwa.

Schemat otwartego wtryskiwacza Common Rail Delphi (następuje wtrysk oleju napędowego do cylindra silnika):


Common Rail Delphi

Wtryskiwacze Delphi Common Rail tego typu i sposobie działania spotkamy w samochodach Francuskich. Renault w swoich modelach Clio II, III z jednostką 1.5 DCI SILNIK K9K 710 wprowadził rozwiązania oparte na technologii firmy Delphi. Do naprawy regeneracji wtrysków w naszym warsztacie trafiają inne modela tego koncernu są to Kangoo II, Megan 1, Modus, Grand Scenie II, Thalia 1.5 DCI. Peugeot natomiast od rocznika 2006 wprowadził wtryskiwacze Delphi w silnikach 2.0 HDI modele 307, 407.

Forma sterowania wtryskiem paliwa na bazie różnicy ciśnień używana jest we wtryskiwaczach Boscha Common Rail oraz ma za zadanie wsparcie siły elektromagnetycznej generowanej przez cewkę. Dawka sterująca paliwa, odprowadzana jest przez dławik odpływu paliwa z komory sterującej do kanału odpływu nadmiaru paliwa. Dawka paliwa rozpylanego w komorze spalania jest zależna od czasu otwarcia wtryskiwacza i ciśnienia w kolektorze. Zakończenie wtrysku następuje z chwilą zaprzestania zasilania zaworu elektromagnetycznego sygnałem prądowym uruchamiającym. Sprężyna zaworu elektromagnetycznego zamyka połączenie strony niskiego i wysokiego ciśnienia. W zbiorniku sterującym rośnie ciśnienia paliwa dzięki zasileniu jej dławikami dopływu do zrównania się z ciśnieniem w komorze wstępnej. Ciśnienie paliwa w komorze sterującej powoduje zamykanie iglicy, jest także wspomagane siłą ściśniętej sprężyny iglicy końcówki wtrysku. Wówczas następuje odcięcie dopływu paliwa do komory spalania. Cechą szczególną iglicy wtryskiwacza Common Rail Delphi są kanały śrubowe, które ułatwiają przepływ paliwa między komora wstępną, a ciśnieniową oraz kanalikami wtryskowymi.

Ułożenie kanałów w linie śrubową sprzyja, iż w czasie wtrysku paliwa, iglica wykonuje ruch częściowy obrotowy. W związku z tym następuje samoczyszczenie powierzchni przylegania iglicy do gniazda wtrysku(zanieczyszczenie, zalepienie iglicy powoduje, że porusza się nieregularnie co wiąże się z nieprawidłowa pracą całego wtryskiwacza, objawem w silniku może być nierównomierność pracy silnika, spalanie stukowe, detonacyjne zwłaszcza podczas przyspieszania samochodu czemu towarzyszy charakterystyczny dźwięk z silnika kojarzony ze stukaniem, klepaniem nie wyregulowanego luzu zaworowego, naprawa polega na myciu iglicy w myjkach ultradźwiękowych lub w razie porysowania powierzchni igły rozpylacza na wymianie całej końcówki wtrysku na nową). Wtryskiwacze elektromagnetyczne Delphi Common Rail uzyskują ciśnienie w granicach piezoelektryków innych producentów. Użycie hydraulicznego obwodu, który sterowany jest zaworem wprawianym w ruch przez siłownik do wymuszenia przemieszczeń iglicy wtryskiwacza realizowane jest też we wtryskach piezoelektrycznych. Siłownikiem nie jest już cewka elektromagnetyczna, ale stos płytek piezokrystalicznych. Serwo-aktywacja – tak określa się ten sposób sterowania iglicą wtryskiwacza.

Wśród wtryskiwaczy piezoelektrycznych Delphi produkowane są typu niezrównoważonego. Duży aktywator przechodzi przez długość wtryskiwacza oraz posiada on wysokie napięcie zasilania. Wtryskiwacze piezoelektryczne Common Rail typu zrównoważonego nie są produkowane. We wtryskiwaczach piezoelektrycznych Delphi aktywator współpracuje z iglicą, nazywane są one wtryskami o aktywacji bezpośredniej. Porównując koncepcję Boscha, w takich wtryskiwaczach nie występują elementy pośrednie w postaci dodatkowych zaworów oraz sprężyn. Odmienna jest także iglica. Wtryski piezo nie są wyposażone w przelew powrotny. Iglica może być użyta bez kanałów śrubowych. Wtedy przepływ ropy do kanalików wtryskowych z komory ciśnieniowej odbywa się między iglicą a ściankami wtryskiwacza.

Pompa i wtryskiwacz Common Rail piezoelektryczny firmy Delphi:


Pompa i wtryskiwacz Common Rail

Budowa, przekrój wtryskiwacza piezo Delphi Common Rail:


przekrój wtryskiwacza Delphi Common Rail

Innym kryterium podziału, budowy, działania wtryskiwaczy elektromagnetycznych jest zrównoważenie, które szacuje ilość energii elektrycznej niezbędnej do przemieszczenia zaworu lub ciśnień przekładanych po stronach zaworu. We wtryskiwaczu Common Rail Delphi zrównoważonym ilość energii jest mniejsza do przemieszczenia zaworu niż we wtryskiwaczu niezrównoważonym. We wtrysku zrównoważonym używane są mniejsze siłowniki w postaci cewki. Mniejsze są napięcia zasilania wtryskiwaczy i jest możliwość bliższego usytuowania aktywatora w stosunku do iglicy wtryskiwacza. Skróceniu ulegają obwody hydrauliczne, a zmniejszeniu ilość mas ruchomych. Efektem tego są krótkie czasy reakcji wtryskiwacza na sygnał uruchamiający, co zbliża wtrysk elektromagnetyczny Delphi CR do wtryskiwacza piezokrystalicznego innych producentów.

Budowa, działanie rozmieszczenie elementów (części) wtryskiwacza piezoelektrycznego Common Rail Delphi:


części wtryskiwacza piezoelektrycznego Common Rail Delphi

Aktywacja iglicy przez element piezo umożliwia eliminację obwodu hydraulicznego oraz opóźnienie czasu reakcji. Do plusów wtryskiwaczy Common Rail piezoelektrycznych o aktywacji bezpośredniej zaliczamy: silny impuls rozpylający, stabilność pracy, dodatkowe możliwości sterowania, małe wahania dawki wtryskiwanego paliwa między cyklami, a także dokładność wtłaczanej ilości paliwa, bezpośrednie sterowanie przez element piezo iglicą zaworu wtrysku, używanie w silnikach HCCI, brak obwodu wzmacniającego, wydajność większa niż w zazwyczaj wykorzystywanych technologiach, krótki czas otwarcia rozpylenia paliwa Delphi, dobra szczelność wewnętrzna, zminimalizowanie NO oraz sadzy w systemach z dodatkową recyrkulacją spalin, duże średnie ciśnienie skuteczne wtrysku, możność małej separacji hydraulicznej między wtryskami, zbiornik wyrównawczy wbudowany jest wewnątrz wtryskiwacza, iglica unosi się proporcjonalnie na podstawie sygnału z modułu, możliwa jest także redukcja hałasu na biegu jałowym o około 5 dB. Naprawa wtrysku piezoelektrycznego w serwisie wtryskiwaczy jest bardzo ograniczona można je czyścić termicznie, chemicznie na specjalnych maszynach.

W czasie regeneracja naprawy wtryskiwaczy Common Rail Delphi można zaobserwować wiele uszkodzeń ich rodzaj i przyczyny powstania. Zdjęcia te zostały zrobione na mikroskopach cyfrowych w naszej pracowni. Zanieczyszczony układ paliwowy sprawia bardzo dużo problemów. Można im zapobiec stosując sprawdzone paliwa i oryginalne filtry lub znanych producentów takich jak Bosch, Mann, Purflux, Motorcraft, Delphi itd.

Na zdjęciu widać fragment zaworka Delphi Nissan Mikra 1,5 dci zaraz po rozebraniu wtryskiwacza. Widać na nim wyraźnie bardzo dużą ilość zanieczyszczeń metalicznych. Prawdopodobna przyczyna ciał obcych jest uszkodzona, łuszcząca się pompa wysokiego ciśnienia:


fragment zaworka Delphi Nissan Mikra 1,5 dci wtryski

Mikroskopijne zanieczyszczenia metaliczne w zaworku Common Rail Delphi Renault 1,5 DCI wtryskiwacza nie widoczne gołym okiem, ale wyraźnie widoczne w powierzeniu na mikroskopie:


Common Rail Delphi Renault 1,5 DCI wtryskiwacza

Zdjęcie przedstawia uszkodzony zaworek we wtryskiwaczu Delphi Jaguar 2.0. Widać na nim włosowate elementy obce prawdopodobnie pochodzą ze zniszczonej maty filtrującej w filtrze paliwa:


wtryskiwacz Delphi Jaguar 2.0

Na zdjęciu widać ubytki i chropowatą powierzchnię w górnej części grzybka zaworka Common Rail Delphi Citroen HDI 1,4 spowodowane korozją. Prawdopodobnie w zbiorniku paliwa jest woda:


Common Rail Delphi Citroen HDI 1,4

NOWY ORYGINALNY ZAWOREK wtrysku Delphi Common Rail widać bardzo dokładnie ostre krawędzie powierzchni przylegania grzybka do gniazda:


zaworek wtrysku Delphi Common Rail

NOWY CHIŃSKI ZAWOREK wtrysku Delphi dla porównania. Obróbka wykonana nie dokładnie brak ostrych krawędzi przylegania do gniazda zaworka:


wtrysk Delphi

Zanieczyszczenia nie metaliczne w gnieździe zaworka wtryskiwacza Common Rail Delphi Ford Modeno TDCI:


Common Rail Delphi Ford Modeno TDCI

Zalepiona szlamem z brudnego paliwa iglica końcówki wtryskiwacza Delphi KIA Carnival 2,9 crdi:


Delphi KIA Carnival 2,9 crdi

Zakoksowana końcówka Common Rail Delphi Hyundai wtrysku przez olej silnikowy. Niektóre otworki wtryskiwaczy są prawie całkowicie niedrożne:


Common Rail Delphi Hyundai

Elektrody cewki wtryskiwacza Delphi Common Rail pokryte wodnistą mazią Przyczyna jest nieszczelne uszczelnienie obsady wtryskiwaczy. Woda dostająca się do wnętrza elektryki powoduje uszkodzenia zwarcia w obwodzie elektrycznym cewki wtrysku. Najczęściej w wada występuje w Fordzie Transicie TDCI 2,4:


cewki wtryskiwacza Delphi Common Rail

Zatarta końcówka wtryskiwacza Kia Delphi Common Rail. Widać wyraźnie rdzawy nalot na powierzchni igły Przyczyną zatarcia jest nie prawidłowe smarowanie wtryskiwacza spowodowane obecnością wody w paliwie:


końcówka wtryskiwacza Kia Delphi Common Rail


Oferta Bosch Serwis

Serwis obsługuje województwa podkarpackie Rzeszów, dolnośląskie Wrocław, kujawsko-pomorskie Bydgoszcz Toruń. Z problemami dotyczącymi wtryskiwaczy można zgłaszać się z Lublina woj. lubelskie, lubuskie Gorzów Wielkopolski Zielona Góra, łódzkie Łódź, małopolskie Kraków, mazowieckie Warszawa. Warsztaty samochodowe szukające miejsca regeneracji naprawy wtrysków zachęcamy do współpracy jeśli jesteś z woj. opolskiego Opole, podlaskiego Białystok, pomorskie Gdańsk, śląskie Katowice. Mamy usługi związane z testami pomp wtryskowych (wysokiego ciśnienia common rail) na miasta Kielce świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie Olsztyn, Poznań wielkopolskie i zachodnio-pomorskie Szczecin lub wszystkich okolicznych miejscowości.

Udostępnij wpis

Komentarze

Rafał

Wystawiono Rok temu

Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail Delphi to proces odnawiania wtryskiwaczy z systemu Common Rail produkcji Delphi, które z powodu zużycia lub awarii przestają prawidłowo działać. Regeneracja polega na rozmontowaniu wtryskiwacza, przeprowadzeniu procesu czyszczenia i konserwacji poszczególnych elementów oraz wymianie uszkodzonych podzespołów. Proces ten ma na celu przywrócenie wtryskiwacza do stanu przed awarią, aby ponownie mógł on precyzyjnie kontrolować ilość paliwa wtryskiwanego do komory spalania. Cena regeneracji wtryskiwaczy Common Rail Delphi będzie zależeć od stopnia skomplikowania naprawy oraz od konkretnego modelu wtryskiwacza. Cena ta będzie niższa niż zakup nowego wtryskiwacza, ale wciąż może być dość wysoka. Dlatego, dobrym pomysłem jest porównanie cen u kilku różnych warsztatów specjalizujących się w regeneracji tego typu wtryskiwaczy, aby mieć pewność, że otrzymujesz najlepszą cenę za usługę.

Czy ta opinia była pomocna?

RE MIGIUSZ

Wystawiono 4 lata temu

Bardzo wyczerpujący artykuł.. szkoda że nie trafiłem na tą stronę wcześniej. Dałem wtryskiwacze do miejscowego mechanika, po dosłownie 3msc problem powrócił dzieje się dokładnie to samo!!!! szukam jakiejś firmy która mi to zrobi raz a porządnie, Czy można odstawić do Państwa całe auto?

Czy ta opinia była pomocna?

Sebastian

Wystawiono 4 lata temu

świetny artykuł pokazujący dokładny obraz tego co jest lub może być a także pokazana budowa wtrysków i świetny opis... ode mnie 5 gwiazdek ☺️

Czy ta opinia była pomocna?

Albert

Wystawiono 4 lata temu

U mnie nawet chyba nie będzie potrzeby regenerować póki co, wystarczy czyszczenie wtryskiwaczy common rail, ale za jak przystępną cenę!

Czy ta opinia była pomocna?

madma

Wystawiono 5 lat temu

Bardzo długi artykuł, ciekawy i bogaty w zdjęcia, a jak dużo można się dowiedzieć

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki