25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Napięcie wtryskiwacza piezoelektrycznego

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Tematem opracowania będzie napięcie wtryskiwacza piezoelektrycznego. Działa on na zasadzie impulsu elektrycznego, który determinuję jego pracę, jaką jest bezpośredni wtrysk paliwa do silnika. Jednak sygnał do działania, jaki otrzymują wtryskiwacze piezoelektryczne Siemens, ale też te innych marek, są przekazywane za pomocą sterownika silnika. Podzespół, o którym mowa jest niejako ulepszoną wersją wtryskiwacza elektromagnetycznego, a różni go od niego nieznacznie nieco inna konstrukcja. Ponadto wtryskiwacze piezoelektryczne objawy udoskonalonej pracy manifestują przez uzyskiwanie większej ilości cykli podczas jednego cyklu pracy silnika, przez co jego wydajność wzrasta. Do takiego wyzwolenia niezbędne jest większe napięcie, które we wtryskiwaczach piezoelektrycznych wynosi 160 V i jest to wartość charakterystyczna dla modeli zaprojektowanych przez Boscha. Z kolei wtryskiwacze Delphi potrzebują jeszcze wyższego napięcia.

 

Napięcie wtryskiwacza piezoelektrycznego
Napięcie wtryskiwacza piezoelektrycznego

 

Wtryskiwacze piezoelektryczne

 

Złożoność elementów wtryskowych często jest powodem uszkodzeń w ich obrębie. Wrażliwe na wszelkie nieprawidłowości i zanieczyszczenia z upływem czasu ulegają zużyciu. Mimo że wtryskiwacze piezoelektryczne żywotność charakteryzuje dość dobra, to niestety po przejechaniu 200 – 250 tysięcy kilometrów mogą ulegać zużyciu. W takim wypadku poleca się wykonać regenerację tych podzespołów w autoryzowanym serwisie. Pozwala to przy pomocy zaawansowanych technik i dużego doświadczenia pracowników takich placówek przywrócić te podzespoły do pełnej żywotności. Rozwiązanie jest szczególnie warte uwagi, ponieważ jest niedrogie, a charakteryzuję się wysoką skutecznością, Zregenerowane wtryskiwacze piezoelektryczne odzyskują dawne funkcje, a ich napięcie znów jest właściwe. Wpływa to na doskonałą pracę silnika i lepszą jego wydajność, co przekłada się na wysoce komfortową jazdę.

 

Wtryskiwacze piezoelektryczne
Wtryskiwacze piezoelektryczne

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO