Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Najbardziej awaryjne elementy wtryskiwacza – Sprawdź, co psuje się najczęściej

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Wtryskiwacze mimo swoich niewielkich rozmiarów składają się z kilkudziesięciu elementów, wśród których awarii najczęściej ulega:

• Iglica, zużycie stożka ruchomej iglicy, który znajduje się wewnątrz końcówki wtrysku, jak i jej zatarcie, powoduje poważne uszkodzenia. Do zatarcia dochodzi podczas stosowania zanieczyszczonego paliwa, które to obmywa i smaruje iglicę podczas pracy.
• Otworek rozpylacza, gdy końcówka wtrysku jest zużyta, rozpylanie nie zachodzi prawidłowo. Paliwo podawane jest nie precyzyjnie, skutkuje brakiem mocy silnika pod obciążeniem, problemami z wchodzeniem na obroty, a także większym zużyciem paliwa i hałaśliwą pracą.
• Gniazda zaworków sterujących, które uszkadzają zanieczyszczenia z paliwa, zwykle opiłki. To skutkuje nieszczelnością wtrysku, czyli „laniem”, oraz błędami w ustalaniu ciśnienia listwy. Zużycie tych gniazd może skutkować nierówną pracą, a nawet poważnymi problemami z uruchomieniem jednostki napędowej.
• Trzpienie zaworków, jakiekolwiek uszkodzenia wtrysku trzpienia, czy zmatowienie wskutek niewłaściwego smarowania, zablokowanie czy też zatarcie na skutek sklejenia przez słabej jakości paliwo, powodują nieszczelności i przelewanie wtrysków.
• Uszczelniacze, o zużyciu ich świadczy wyczuwalny zapach spalin i charakterystyczne stukanie bądź syczenie podczas pracy silnika. Niewykonanie wymiany na czas grozi poważnymi konsekwencjami, ponieważ spaliny, wydobywające się z komory wtrysku tworzą zgorzel czopujący, który trudni wyciągniecie uszkodzonego wtrysku i może nawet doprowadzić do konieczności rozmontowania w tym celu całej głowicy jednostki napędowej. Naprawa w takiej sytuacji będzie kosztowna oraz uciążliwa.

W przypadku wtryskiwaczy piezo możemy mieć też do czynienia z awarią elementu piezoelektrycznego. Jeżeli wtrysk wskutek usterki będzie w nieprawidłowy sposób dawkować paliwo, doprowadzi do poważnych problemów.
Gdy tylko zauważymy w naszym aucie objawy awarii wtrysków, powinniśmy czym prędzej udać się do mechanika. Nie warto zwlekać, bo im dłużej będzie trwała jazda z niesprawnymi wtryskiwaczami, tym konsekwencje będą poważniejsze i kosztowniejsze.

Wtryskiwacze
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Wtryskiwacze w aucie

Czemu wtryski w dieslu się psują?

Wśród najczęstszych czynników powodujących awarię wtryskiwaczy wymienić należy:

• przede wszystkim paliwo, ponieważ olej napędowy słabej jakości, o niskich właściwościach smarnych i niewystarczająco dobrym składzie, z obecnymi zanieczyszczeniami to środek, który najczęściej powoduje awarię wtrysków.
• brak systematyczności w wymianie filtrów i oleju silnikowego, ich zabrudzenie lub usterka może być wynikiem zaniedbać.
• użytkowanie auta na tak zwanej rezerwie paliwa, wtryski mogą zepsuć się także, gdy pompa zaciąga do nich zanieczyszczenia osiadające na dnie baku.

Zepsute wtryskiwacze będą powodowały brak kultury pracy jednostki napędowej, szarpanie, gaśnięcie i dymienie z wydechu.
Wtryskiwacze Common Rail wykazują słabą wytrzymałość, jak i zwiększoną podatność na awarie, kiedy kierowca nie przestrzega podstawowych zasad dotyczących eksploatacji Diesla.

Jak rozpoznać awarię wtryskiwaczy?

Niesprawne wtryskiwacze będą powodować kłopoty z odpalaniem auta, a następnie sporo nieprzyjemnych odczuć podczas jazdy, jak nierówna praca, szarpanie, gaśnięcie pojazdu, czy falowanie obrotów oraz spadki mocy. Niesprawne wtryski stanowią też często przyczynę zadymienia z rury wydechowej i spalania stukowego.
Uszkodzenia wtrysków Common Rail są problemami bardzo łatwo zauważalnymi w codziennym użytkowaniu pojazdu.
Jeśli zauważymy którykolwiek z niepokojących objawów, warto skonsultować się z mechanikiem. Wtryski to bardzo ważne elementy układu zasilania silnika, a ich awaria może doprowadzić do poważnych problemów.

Naprawa wtryskiwacza

Awarie wtryskiwaczy w silnikach Diesla. Jak można ją niedrogo usunąć?

Skutecznym, a przy tym korzystnym finansowo rozwiązaniem na problemy z wtryskiwaczami jest ich regeneracja w autoryzowanym serwisie. Jeśli naprawa zostanie przeprowadzona zgodnie z najwyższymi standardami, wtryskiwacze będą mogły służyć właścicielowi przez tak długi okres eksploatacyjny, jak te fabrycznie nowe części. Oczywiście wówczas, kiedy pojazd jest właściwie użytkowany.
Regeneracja wtryskiwaczy w Dieslu zakłada ich skrupulatne oczyszczenie z zastosowaniem najlepszych metod oraz wymianę elementów nienadających się do dalszego użytku. Naprawiony w profesjonalny sposób wtryski pracuje jak nowy, a do tego jest on na dwuletniej gwarancji.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki