Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie są objawy awarii wtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtrysków - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jakie są objawy awarii wtryskiwaczy?
Jakie są objawy awarii wtryskiwaczy?

Typowymi dla tej usterki objawami są: problematyczne odpalanie samochodu, który może nagle gasnąć na biegu jałowym, spadek mocy, falowanie obrotów na luzie, gorsze osiągi, wzmożone dymienie z wydechu. Niewątpliwie odczujemy też twardszą pracę silnika, który będzie nieprzyjemnie szarpał i drgał. Awaria wtryskiwaczy może się też wiązać z większym zużyciem paliwa oraz znacznie głośniejszym działaniem wtrysków, najczęściej określanym jako klekotanie, stukanie czy cykanie. Jeśli podczas badania diagnostycznego korekty będą zbyt niskie lub zbyt wysokie, to obydwa przypadki będą wskazywały na konieczność naprawy wtryskiwaczy. Każdy właściciel pojazdu z jednostką wysokoprężną powinien wiedzieć, jakie są objawy awarii wtrysków, żeby odpowiednio wcześnie na nie zareagować, uniknąć trudności w czasie jazdy i kosztów związanych z naprawą usterki.

Objawy awarii wtryskiwaczy w nowoczesnym silniku diesla – Objawy uszkodzenia wtryskiwaczy piezoelektrycznych

Nowoczesne jednostki napędowe Diesla są niestety bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju zabrudzenia i znacznie szybciej zaczynają wykazywać objawy zużycia. Wtryskiwacze piezoelektryczne pracują nawet 10-krotnie szybciej od wtrysków elektromagnetycznych, gwarantują więc znacznie lepsze parametry użytkowe pojazdu, mniej palą i pobierają mniej paliwa. Są jednak obciążone ogromnymi wartościami ciśnienia i temperatury, przez co możemy mieć do czynienia z objawami usterki już po 150 tys. km. Z racji tego, że ogólne zasady działania w obydwu rodzajach wtrysków są podobne, to objawy ich zużycia czy uszkodzenia będą takie same.

1. Jakie są objawy zawieszającego się wtryskiwacza? – Jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem?

Jakie są objawy zawieszającego się wtryskiwacza?
Jakie są objawy zawieszającego się wtryskiwacza?

Zawieszający się wtrysk nie podaje odpowiedniej dawki paliwa, przez co silnik zaczyna szarpać, a trakcie jazdy zauważymy gorsze osiągi i spadki mocy. Awaria jest spowodowana zabrudzeniami blokującymi iglicę, która przestaje reagować na sterowanie podawane na cewkę. To, czy mamy do czynienia z zawieszonym wtryskiem, możemy sprawdzić nawet w domu przy użyciu plastikowych rurek oraz przezroczystych zbiorniczków z miarką. Pomiary wskażą, który pojemnik ma nieodpowiednią ilość paliwa, (w tym przypadku zbyt małą), a więc, który jest zablokowany.

2. Objawy i możliwe skutki uszkodzenia wtryskiwaczy? – Uszkodzony wtryskiwacz objawy Diesel

Objawy awarii wtryskiwaczy z pewnością obniżają komfort jazdy, więc są wyraźnym sygnałem, że należy je sprawdzić pod kątem zużycia i poddać ewentualnej regeneracji. Jeśli jednak zwlekamy lub całkiem ignorujemy objawy wymienione w pierwszym akapicie, wówczas skutki tej decyzji mogą doprowadzić do uszkodzenia lub szybszego zużycia wielu ważnych podzespołów samochodowych. Na jeździe z niesprawnymi wtryskami z pewnością z czasem ucierpią tłoki, dwumasa, turbosprężarka, filtr cząstek stałych, rozrząd i silnik.

Udostępnij wpis

Komentarze

Mechanik

Wystawiono 2 lata temu

Oto kilka objawów, które mogą świadczyć o awarii wtryskiwaczy: Nierówna praca silnika: Jeśli jeden lub kilka wtryskiwaczy działają nieprawidłowo, silnik może pracować nierówno lub nie równomiernie. Spadek mocy silnika: Uszkodzone wtryskiwacze mogą prowadzić do spadku mocy silnika lub braku siły na pedale przyspieszenia. Brak reakcji na naciśnięcie pedału przyspieszenia: Jeśli jeden lub kilka wtryskiwaczy nie działają prawidłowo, silnik może nie reagować na naciśnięcie pedału przyspieszenia lub reakcja ta może być opóźniona. Wzrost zużycia paliwa: Uszkodzone wtryskiwacze mogą prowadzić do nieprawidłowego dawkowania paliwa, co może prowadzić do wzrostu zużycia paliwa. Nieprawidłowa emisja spalin: Jeśli wtryskiwacze dostarczają za dużo lub za mało paliwa do silnika, może to prowadzić do nieprawidłowej emisji spalin, takiej jak np. nadmierna emisja sadzy lub tlenków azotu. Jeśli zauważysz któryś z powyższych objawów, należy skontaktować się z profesjonalnym warsztatem samochodowym, który może dokonać odpowiednich diagnostycznych testów i określić, czy problemem jest awaria wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki