Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Na czym polega weryfikacja wtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Na czym polega sprawdzenie wtrysków?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Na czym polega weryfikacja wtrysków?
Na czym polega weryfikacja wtryskiwaczy?

Weryfikacja niewymagająca demontażu wtryskiwaczy polega na sprawdzeniu ich sprawności za pomocą testera diagnostycznego. Polega ono na podłączeniu komputera do sterownika silnika i odczytaniu korekty. Obowiązkowym etapem diagnostyki jest także sprawdzenie rezystancji na cewce, ponieważ jej sprawność umożliwia dalsze procesy naprawcze. Czynnością diagnostyczną wykonywaną na serwisie może być także test przelewowy, dzięki któremu sprawdzimy, czy dawka wtrysku jest prawidłowa. Natomiast weryfikacja wtryskiwaczy z uprzednim ich demontażem polega na oględzinach wszystkich części składowych wtrysku. Niekiedy części te wymagają czyszczenia i dopiero po tym testowane są pod kątem sprawności. Po każdym etapie diagnostyki klient informowany jest o jej przebiegu i to do niego należy decyzja co do dalszych kroków serwisowych.

Wtryskiwacze CR – diagnostyka i wymiana – Komputerowa diagnostyka wtryskiwaczy

Jednym ze sposobów określenia stanu technicznego wtryskiwaczy jest diagnostyka komputerowa, którą przeprowadza się poprzez podłączenie do sterownika testera diagnostycznego. Na podstawie odchyłek dawki od parametrów zadanych możemy wstępnie określić poziom zużycia części. Mówimy wstępnie, ponieważ to oględziny wszystkich elementów wtryskiwacza pozwalają dopiero rzetelnie zdefiniować stan faktyczny wtrysków. Możliwe jest również znalezienie uszkodzeń znajdujących się wewnątrz wtrysków, co z kolei nie jest możliwe poprzez wykonanie tylko diagnostyki komputerowej. Warto więc skorzystać z usług warsztaty, który wie, na czym polega ocena wzrokowa wtryskiwaczy i posiada odpowiedni sprzęt. 

1. Weryfikacja i regeneracja wtryskiwacza – Sprawdzenie cewki wtryskiwacza

Po weryfikacji wtryskiwaczy często okazuje się, że konieczna jest kompleksowa regeneracja. Polega ona na dokładnym czyszczeniu części z wykorzystaniem metody ultradźwiękowej oraz na wymianie uszkodzonych/zużytych elementów. Profesjonalne urządzenia diagnostyczne, a także specjalistyczne narzędzia naprawcze umożliwiają przywrócenie nawet całkiem wyeksploatowanym wtryskiwaczom odpowiednich parametry pracy. Jednym z kluczowych etapów diagnostyki jest sprawdzenie cewki wtrysku, ponieważ to właśnie na nią trafia impuls elektryczny rozpoczynający pracę wtryskiwacza.

2. Wtryskiwacze Common Rail – Jak czytać korekty wtryskiwaczy?

Jak już wiemy, wtryskiwacze Common Rail sprawdzamy także poprzez diagnozę komputerową. Wówczas analiza korekt dawki informuje nas o ewentualnych uszkodzeniach. Warto więc wiedzieć, że jeśli korekty wtrysków są dodatnie, świadczy to o konieczności zwiększenia dawki. I analogicznie, korekty ujemne sugerują potrzebę zmniejszenia dawki. Czynności korygujące realizujemy poprzez zmiany w sterowniku silnika. Znaczne odchyłki dawki od wartości standardowej oznaczają, że wtryskiwacz jest uszkodzony, bądź też stan techniczny silnika wymaga szybkiej interwencji mechanika.

Wtryski Common Rail
Wtryskiwacze Common Rail

3. Regeneracja wtryskiwaczy bywa niepotrzebna – Diagnostyka wtryskiwaczy diesla

O przeprowadzeniu regeneracji wtryskiwaczy powinna zdecydować rzetelna diagnostyka. To właśnie analiza parametrów uzyskanych w czasie sprawdzania wtrysków determinuje konieczność kompleksowej naprawy. Jest to ważne z uwagi na to, iż nie zawsze regeneracja wszystkich wtryskiwaczy jest niezbędna. Niekiedy niewielki przebieg samochodu oznacza mały stopień zużycia się części. Często więc wystarczy samo czyszczenie wtryskiwaczy, aby odzyskały one odpowiednie właściwości, a więc całkowitą sprawność.

Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Weryfikacja wtryskiwaczy to proces, który polega na sprawdzeniu ich poprawności działania i sprawności technicznej. Weryfikacja wtryskiwaczy jest ważna, ponieważ prawidłowe działanie tych elementów jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu zasilania silnika. Aby dokonać weryfikacji wtryskiwaczy, należy najpierw zdemontować je z silnika i przeprowadzić odpowiednie badania. Do weryfikacji wtryskiwaczy stosuje się specjalistyczne narzędzia i sprzęt, taki jak np. mierniki ciśnienia, manometry czy też testery wtryskiwaczy. Weryfikacja wtryskiwaczy polega na sprawdzeniu ich parametrów pracy, takich jak np. ciśnienie wtrysku, ilość wtrysku paliwa czy też szczelność. Po weryfikacji wtryskiwacze są porównywane z normami producenta lub z danymi fabrycznymi, aby określić ich poprawność działania. Weryfikacja wtryskiwaczy jest ważnym etapem przy diagnostyce układu paliwowego i pozwala określić, czy wtryskiwacze działają prawidłowo i czy są sprawne technicznie.

Czy ta opinia była pomocna?

Karinka

Wystawiono 2 lata temu

Dobrze, że ktoś pisze o tej weryfikacji wtrysków, bo nie miałam pojęcia na czym to polega. A mam wtryski do sprawdzenia.

Czy ta opinia była pomocna?

Melon

Wystawiono 2 lata temu

Weryfikacja to po prostu sprawdzenie wtryskiwaczy pod kątem sprawności, co tu się rozpisywać.

Czy ta opinia była pomocna?

Terminator

Wystawiono 2 lata temu

Ja jestem zwolennikiem weryfikacji wtrysków właśnie za pomocą testera diagnostycznego.

Czy ta opinia była pomocna?

nikoś

Wystawiono 2 lata temu

Bardziej mnie przekonuje diagnostyka, polegająca na demontażu wtrysków niż sprawdzanie np. komputerowe.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki