Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Na czym polega ocena wzrokowa wtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Ocena stanu wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Na czym polega ocena wzrokowa wtrysków?
Na czym polega ocena wzrokowa wtryskiwaczy?

Wzrokowa ocena wtryskiwaczy realizowana jest przy użyciu mikroskopu optycznego i polega na wnikliwym sprawdzeniu wszystkich elementów wtrysku. Oczywiście dokonanie analizy możliwe jest po uprzednim wymontowaniu wtrysków z gniazd. Dzięki takiemu sprawdzeniu ryzyko pominięcia jakichkolwiek mikrouszkodzeń i pęknięć jest znikome. W profesjonalnych serwisach samochodowych stosowany jest mikroskop z minimum 50-krotnym powiększeniem. Na koniec bardzo ważne jest, by wtryskiwacz złożyć z powrotem zgodnie z technologią naprawy producenta. Ocenę wzrokową wtryskiwaczy możemy też rozumieć, jako wizualne rozpoznanie stanu technicznego wtrysków znajdujących się w gnieździe. Jest to pierwszy krok diagnostyki tych podzespołów. To właśnie na tym etapie możliwe jest wskazanie ewentualnych wycieków oraz uszkodzeń mechanicznych znajdujących się na zewnętrznych elementach wtrysku.

Analiza uszkodzeń i stopnia zużycia wtryskiwaczy Common Rail Bosch – sprawdzenie cewki wtryskiwacza

W momencie awarii wtryskiwaczy bardzo ważne jest szybkie znalezienie przyczyny usterki. W takim przypadku warto skorzystać z pomocy doświadczonej kadry mechaników, którzy wiedzą jak sprawdzić korpus, cewkę oraz jak przebiega sprawdzanie wtryskiwaczy w dieslu. Dlatego, kiedy przebieg naszego samochodu wskazuje na zużycie się elementów, warto sprawdzić także stan techniczny wtryskiwaczy. Może się wówczas okazać, że wystarczy tylko czyszczenie elementów, by wróciły one do pewnej sprawności. Natomiast zignorowanie zużytych wtrysków będzie wiązało się ze wzrostem stopnia uszkodzeń, a co za tym idzie, także kosztów naprawy.

1. Uszkodzone wtryski objawy – jak rozpoznać? – sprawdzanie wtryskiwaczy Common Rail

Kiedy mamy do czynienia z objawami takimi jak szarpanie silnika, klekotanie pod maską, większy dym z rury, to możemy się spodziewać, że usterka dotyczy właśnie wtryskiwaczy. Bardzo częstym zwiastunem awarii jest także problem w uruchomieniu silnika i to nie ważne, czy jest już rozgrzany, czy zimny. Kierowcy wskazują też na częste i nagłe gaśnięcie silnika na luzie i trudność w osiągnięciu odpowiedniej mocy. Oznaki te informują o konieczności sprawdzenia stanu technicznego wtryskiwaczy i podjęcia odpowiednich kroków naprawczych.

2. Diagnostyka wtryskiwaczy układu common rail – sprawdzanie wtryskiwaczy diesel

Diagnostyka wtryskiwaczy jest konieczna w momencie wystąpienia pierwszych symptomów świadczących o zużyciu i zabrudzeniu się części. Dopiero rzetelne oględziny wtrysków pozwolą na ustalenie dalszych kroków naprawy. Do sprawdzenia wtryskiwaczy używa się specjalistycznych urządzeń diagnostycznych m.in. stołu probierczego, z którego dodatkowo otrzymujemy indywidualną specyfikację zawierającą porównanie rzeczywistych parametrów wtrysku z parametrami zadanymi.

Diagnostyka wtrysków układu common rail
Diagnostyka wtryskiwaczy układu common rail

3. Jak przebiega weryfikacja wtryskiwaczy Common Rail? – test przelewowy wtryskiwaczy

Wstępnej oceny stanu technicznego można dokonać za pomocą testów przelewowych. Pozwolą ona na weryfikacje poprawności dawkowania paliwa. Na podstawie odchyłek dawki od wartości zalecanej przez producenta możemy wskazać uszkodzony wtryskiwacz. Aby przeprowadzić test, należy podpiąć do przewodów przelewowych odpowiednie menzurki, do których będzie napływać paliwo. Kolejno uruchamiamy silnik i czekamy, aż rozgrzeje się do min. 70°C. Parametry wtrysków sprawdzamy na biegu jałowym, ponieważ otrzymamy wtedy najbardziej rzetelne dane.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Ocena wzrokowa wtryskiwaczy polega na dokładnym obejrzeniu i zbadaniu ich stanu zewnętrznego za pomocą specjalistycznego sprzętu. Ocena wzrokowa wtryskiwaczy może obejmować: Sprawdzenie stanu powierzchni wtryskiwaczy – wtryskiwacze powinny być gładkie i bez widocznych uszkodzeń lub zarysowań. Sprawdzenie stanu końcówek wtryskowych – końcówki wtryskowe powinny być czyste i bez widocznych uszkodzeń lub zacieków. Sprawdzenie stanu łączników i przewodów paliwowych – łączniki i przewody paliwowe powinny być w dobrym stanie i bez widocznych uszkodzeń. Sprawdzenie stanu elementów mocujących – elementy mocujące powinny być dobrze zamocowane i bez widocznych uszkodzeń. Ocena wzrokowa wtryskiwaczy jest jednym z pierwszych etapów diagnostyki i pozwala ocenić ogólny stan techniczny wtryskiwaczy i określić, czy wymagają one naprawy lub wymiany.

Czy ta opinia była pomocna?

Juliusz-xx

Wystawiono 2 lata temu

Fajnie, że ktoś to zagadnienie rozwinął, akurat ocena wzrokowa wtryskiwacza mnie interesowała.

Czy ta opinia była pomocna?

Tatiana

Wystawiono 2 lata temu

Dobrze, że doświadczenie moich znajomych specjalistów pozwala na to, by te oględziny i ocena wzrokowa była sprawnie przeprowadzona :D ale też uważam , że jest to lepsze rozwiązanie niż ocena komputerowa.

Czy ta opinia była pomocna?

Aneczka-23

Wystawiono 2 lata temu

Na pewno ocena wzrokowa wtryskiwaczy przez fachowca jest 1000 razy lepsza niż wstępna diagnostyka komputerowa.. Cenny artykuł, dowiedziałam się sporo z niego!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki