Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Na czym polega diagnostyka wtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zamówienia złożone do godz. 15 wysyłamy tego samego dnia!

Diagnostyka wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Na czym polega diagnostyka wtrysków?
Na czym polega diagnostyka wtryskiwaczy?

Trafiające do serwisu wtryskiwacze sprawdzane są w pierwszej kolejności za pomocą komputera diagnostycznego. W trakcie takiego badania mamy okazje poznać parametry pracy wtryskiwaczy, należy jednak pamiętać, aby test przeprowadzać na rozgrzanym silniku oraz na biegu jałowym, bo tylko wtedy wyniki będą miarodajne. Na podstawie otrzymanych korekt jesteśmy wówczas w stanie określić, który wtrysk nie pracuje prawidłowo. Kolejnym etapem diagnostyki jest sprawdzenie zdemontowanych elementów wtrysków pod mikroskopem optycznych, dzięki czemu możliwa jest lokalizacja nawet mikrouszkodzeń mogących być przyczyną awarii. W czasie diagnostyki powinny być sprawdzone między innymi następujące rzeczy: rezystancja na cewce, czas otwarcia iglicy, charakter dawki paliwa, szczelność przewodów oraz konstrukcji wtryskiwacza. Etapem kończącym naprawę jest sprawdzenie właściwości wtryskiwaczy na stole probierczym co ostatecznie potwierdza ich pełną sprawność. 

Wtryskiwacze Common Rail – diagnostyka i wymiana – na czym polega diagnostyka układu Common Rail

Skrupulatnie przeprowadzona diagnostyka poinformuje nas o potrzebie poddania wtrysków regeneracji lub konieczności całkowitej wymiany wtryskiwaczy. W momencie awarii, oprócz stanu technicznego wtryskiwaczy, warto sprawdzić także cały układ paliwowy. W zakres diagnostyki układu common rail wchodzą między innymi takie elementy, jak zbiornik paliwa, filtry paliwa, pompa zasilająca, przewody niskiego ciśnienia, pompa wysokiego ciśnienia oraz szyna.

1. Sprawdzanie wtryskiwaczy – jak wygląda ten zabieg i dlaczego należy go przeprowadzać? – sprawdzanie wtryskiwaczy cena

Na sprawdzenie wtryskiwaczy powinniśmy się zdecydować przede wszystkim wtedy, gdy podejrzewamy, że są zużyte lub uszkodzone. Usterkę rozpoznamy po trudnościach w odpaleniu samochodu i o wiele gorszej pracy silnika. Diagnostyka wtryskiwaczy Common Rail przeprowadzona w odpowiednim momencie uchroni nas od dużego poziomu uszkodzeń i oczywiście od wysokiego kosztu naprawy. Być może konieczne będzie tylko czyszczenie wtrysków, ale żeby się o tym przekonać, należy skorzystać z pomocy mechanika, który rzetelnie sprawdzi stan techniczny wtryskiwaczy.

2. Na czym polega regeneracja wtryskiwaczy? – odchylenie wartości wtryskiwacza

Usługa regeneracji wtryskiwaczy opiera się przede wszystkim na dwóch podstawowych czynnościach: jest to czyszczenie wszystkich elementów wtrysku oraz wymiana uszczelek i części nienadających się do dalszego użytkowania. Końcowym etapem regeneracji jest testowanie wtrysków na stole probierczym. Testy te mają ukazać, czy wszelkie odchylenia od wartości zadanych, zostały wyeliminowane. Wydruk parametrów ze stołu probierczego jest więc potwierdzeniem całkowitej sprawności wtryskiwaczy.

Na czym polega regeneracja wtrysków?
Na czym polega regeneracja wtryskiwaczy?

3. Diagnostyka wtryskiwaczy układu common rail – jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem?

Wtryskiwacze najlepiej sprawdzić za pomocą profesjonalnych urządzeń diagnostycznych. Jednak w pierwszej kolejności (o ile posiadamy wiedzę na temat układu paliwowego) możemy testy przeprowadzić sami. Co prawda, jest to amatorskie sprawdzanie wtrysków, ale poinformuje nas o ewentualnej usterce. Potrzebujemy do tego plastikowych rurek, które połączymy z przewodami paliwowymi i naczynek, do których ściekać będzie paliwo. Jeśli w którejś menzurce będzie go o wiele więcej niż powinno lub nie będzie go wcale, wówczas mamy do czynienia z uszkodzonym wtryskiwaczem.

Udostępnij wpis

Komentarze

Makaroniarz-89, Bartek, Konrad, mat-mach87

Wystawiono Rok temu

Po prostu super, jak wszyscy są zachwyceni, no po prostu miód. Codziennie na diagnostykę...

Czy ta opinia była pomocna?

Adam

Wystawiono Rok temu

Diagnostyka wtryskiwaczy może polegać na różnych rodzajach badań, takich jak: Pomiar rezystancji elektrycznej wtryskiwaczy. Sprawdzenie działania wtryskiwaczy podczas pracy silnika za pomocą komputera diagnostycznego lub pomiaru ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej. Wymontowanie wtryskiwaczy i sprawdzenie ich działania w specjalnym stanowisku diagnostycznym. Diagnostyka wtryskiwaczy polega na sprawdzeniu działania i stanu technicznego wtryskiwaczy. Wtryskiwacze są ważnym elementem układu paliwowego w samochodach z silnikami diesel i odpowiadają za dozowanie paliwa do komory spalania. Nieprawidłowe działanie wtryskiwaczy może prowadzić do problemów z silnikiem, takich jak: nierówna praca, brak mocy, brak reakcji na naciśnięcie pedału gazu lub nieprawidłowe spalanie paliwa.

Czy ta opinia była pomocna?

Makaroniarz-89

Wystawiono 2 lata temu

Dzięki świetnie przeprowadzonej diagnostyce wtryskiwaczy udało mi się je zregenerować i może jeszcze trochę pojeżdżę.

Czy ta opinia była pomocna?

Bartek

Wystawiono 2 lata temu

Warto postawić na profesjonalną diagnostykę, bo bez tego to taka naprawa na oślep.

Czy ta opinia była pomocna?

Konrad

Wystawiono 2 lata temu

Co jakiś czas jeżdżę na diagnostykę wtrysków jak i innych części i chwalę sobie. Jest zachowana pewna regularność w wizytach w serwisie i tego się trzymam, a tym samym moje auto jeździ bezproblemowo.

Czy ta opinia była pomocna?

mat-mach87

Wystawiono 2 lata temu

Super, że jest tyle metod sprawdzenia sprawności wtryskiwaczy i co prawda ja w domu sam tego nie robiłem, ale oddawałem je do serwisu. Dzięki temu dowiedziałem się, że 2 wtryski musiały iść do regeneracji

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki