Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Na czym polega diagnostyka układu common rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Diagnostyka Common Rail

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Diagnostyka układu common rail?
Na czym polega diagnostyka układu common rail?

Diagnostyka układu Common Rail składa się z 5 podstawowych etapów:
- Sprawdzenia obwodu niskiego ciśnienia, a więc stanu zbiornika paliwa, filtrów paliwa, pompy zasilającej oraz przewodów niskiego ciśnienia.
- Sprawdzenia obwodu wysokiego ciśnienia, w którego skład wchodzi pompa wysokiego ciśnienia, zasobnik, a także wtryskiwacze Common Rai.
- Sprawdzenie ciśnienia w filtrze paliwa, które mierzymy za pomocą manometrów.
- Sprawdzenie ciśnienia po stronie pompy wysokiego ciśnienia – należy pamiętać, aby skontrolować wiązkę elektryczną, która idzie od sterownika do czujnika ciśnienia.
- Sprawdzenie wysokiego ciśnienia po stronie wtryskiwaczy (niekiedy spadek ciśnienia spowodowany jest właśnie przez uszkodzone wtryskiwacze).
Istnieje bardzo wiele przyczyn awarii w obrębie układu paliwowego, dlatego diagnostyka powinna zostać przeprowadzona bardzo rzetelnie przy użyciu profesjonalnego osprzętu.

Co to jest common rail i na czym polega diagnostyka układów wtryskowych? – Jak sprawdzić pompę wysokiego ciśnienia?

Common Rail jest to technologia bezpośredniego wtrysku stosowana aktualnie w większości silników napędzanych Dieslem. Diagnoza tegoż układu polega na sprawdzeniu wszystkich obwodów za pomocą specjalistycznych urządzeń diagnostycznych. Jednym z takich narzędzi jest manometr, którym sprawdzamy ciśnienie na pompie wysokiego ciśnienia. Z uwagi na to, oględziny powinny zostać przeprowadzone w serwisie, którego specjalnością są podzespoły układu paliwowego.

1. Diagnozowanie systemów Common Rail – komputerowa diagnostyka wtryskiwaczy

Aktualne pojazdy z Dieslem to połączenie nowoczesnej elektroniki z bardzo precyzyjną mechaniką. Takie zestawienie wymusza od kierowców zachowanie odpowiedniego stylu jazdy, a od mechaników wysokiej klasy serwis takich pojazdów. Jedną z metod sprawdzania stanu technicznego poszczególnych części układu paliwowego, jest diagnostyka komputerowa. Polega ona na podłączeniu komputera diagnostycznego do sterownika silnika. Wtedy na podstawie kodu błędu staramy się zlokalizować przyczynę usterki. Jednak tym sposobem nie otrzymamy jednoznacznej informacji na temat ewentualnych uszkodzeń. Wówczas konieczny jest demontaż danego podzespołu i rozebranie go na elementy składowe.

2. Wtryskiwacze Common Rail – diagnostyka i wymiana – parametry wtryskiwaczy Common Rail

Stan techniczny wtryskiwaczy można wstępnie sprawdzić za pomocą testów przelewowych. Natomiast szczegółowa diagnostyka wtryskiwaczy Common Rail wymaga zdemontowania ich z układu oraz rozebrania go na części pierwsze. Wówczas możliwe jest odnalezienie uszkodzeń znajdujących się w środku wtrysku. Parametry, według których powinny pracować wtryskiwacze, zawarte są w tak zwanych kodach IMA. Wprowadzenie ich do sterownika silnika jest obowiązkowym elementem każdej wymiany wtryskiwaczy.

Wtryskiwacze – diagnostyka i wymiana
Wtryskiwacze Common Rail – diagnostyka i wymiana

3. Wstępna ocena układu zasilania Common Rail przy pomocy testera diagnostycznego – diagnostyka wtryskiwaczy diesla

Wstępnej oceny poziomu zużycia oraz stanu technicznego części układu common rail, dokonamy przy pomocy testera diagnostycznego, którym dysponują profesjonalne serwisy samochodowe. Jednak, aby sprecyzować oględziny, konieczne jest poszerzenie zakresu diagnostyki. W tym celu należy rozłożyć wtryskiwacz na pojedyncze części i sprawdzić części pod mikroskopem optycznym. Działania naprawcze wtrysku powinny zostać zakończone testami na stole probierczym.

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Diagnostyka układu Common Rail polega na sprawdzeniu stanu technicznego układu i określeniu przyczyny ewentualnych usterek lub awarii. Diagnostyka układu Common Rail obejmuje: Sprawdzenie ciśnienia paliwa w układzie – odpowiednie ciśnienie paliwa jest niezbędne do prawidłowego działania układu Common Rail. Nieprawidłowe ciśnienie paliwa może być objawem usterki lub awarii układu. Sprawdzenie stanu wtryskiwaczy – uszkodzone lub zużyte wtryskiwacze mogą prowadzić do nieprawidłowej pracy układu Common Rail. Sprawdzenie stanu pompy wtryskowej – uszkodzona lub zużyta pompa wtryskowa może prowadzić do nieprawidłowej pracy układu Common Rail. Sprawdzenie stanu filtra paliwa – zanieczyszczony lub zużyty filtr paliwa może prowadzić do zatkania układu Common Rail i jego awarii. Sprawdzenie poziomu i jakości oleju silnikowego – nieodpowiedni poziom lub jakość oleju silnikowego może prowadzić do awarii układu Common Rail.

Czy ta opinia była pomocna?

Kamila

Wystawiono 2 lata temu

Bardzo przydatne informacje o diagnostyce układu CR, poczytałam i już wiem znacznie więcej.

Czy ta opinia była pomocna?

Kostek

Wystawiono 2 lata temu

Sprawdzić wtryski czy przewody ok, ale na sprawdzanie całego układu common rail to już bym się nie zdecydował. Lepiej, żeby zrobili to fachowcy, bo mają potrzebny sprzęt i zrobią to o wiele szybciej. Szkoda mojego czasu.

Czy ta opinia była pomocna?

Adamkoma

Wystawiono 2 lata temu

Diagnozowanie tego układu wymaga odpowiednich sprzętów, także polecam jechać na serwis jednak. Najmniejsze ryzyko pomyłki.

Czy ta opinia była pomocna?

macc-kaczor24

Wystawiono 2 lata temu

Merytoryczny artykuł o diagnostyce układu CR, żeby uniknąć poważnych usterek!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki