Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Na czym polega diagnostyka i naprawa wtryskiwaczy Common Rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Naprawa wtrysków Common Rail

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Na czym polega diagnostyka i naprawa wtryskiwaczy Common Rail?
Na czym polega diagnostyka i naprawa wtryskiwaczy Common Rail?

Diagnostyka wtryskiwaczy Common Rail polega na sprawdzeniu stanu technicznego oraz stopnia zużycia tych podzespołów, poprzez użycie specjalistycznego komputera diagnostycznego. W czasie tego procesu dochodzi do sprawdzenia rezystancji na cewce, czasu otwarcia iglicy, charakteru dawki paliwa oraz szczelności przewodów i konstrukcji wtrysku. W przypadku otrzymania od mechanika wyników potwierdzających uszkodzenie tych elementów możemy przystąpić do kolejnego etapu, jakim jest ich naprawa. Z kolei na proces naprawy tych podzespołów składa się: sprawdzenie wtryskiwacza, wyczyszczenie zabrudzonych elementów wtrysku, wymiana uszkodzonych części na nowe, złożenie wtryskiwacza, regulacja wszystkich trzech stopni oraz kalibracja na maszynie wraz z nadaniem nowego kodu. Warto wiedzieć, że w przypadku wystąpienia pierwszych symptomów sygnalizujących awarię wtrysków, nie należy zwlekać z przeprowadzeniem ich diagnostyki. Jest to proces, który pozwoli na ochronę jednostki napędowej pojazdu przed poważniejszymi uszkodzeniami i ograniczy ryzyko wysokiego kosztu naprawy.

Sprawdzanie wtryskiwaczy – jak wygląda ten zabieg i dlaczego należy go przeprowadzać? -Diagnostyka komputerowa wtryskiwaczy

Sprawdzenie wtryskiwaczy polega na użyciu komputera diagnostycznego, który pozwoli ustalić stan ich stan sprawności lub uszkodzenia bez konieczności zdemontowania tych podzespołów. Oczywiście tylko wyspecjalizowane serwisy ASO, zajmujące się diagnostyką i naprawą tych elementów, posiadają tego typu urządzenia. Natomiast użycie tego urządzenia polega na podłączeniu go do układu zasilania w silniku. Następnie po wykonaniu tego badania można zobaczyć na ekranie monitora wyniki, które powinny zostać przeanalizowane przez doświadczonego mechanika. Prawidłowa analiza pozwoli na dokładną ocenę stan tych elementów oraz dobranie odpowiedniej możliwości rozwiązania tego problemu.

1.Czyszczenie wtryskiwaczy silnika Diesla – kiedy może pomóc? - Regeneracja wtryskiwaczy

Jednym z etapów regeneracji wtrysków jest proces ich czyszczenia, który pozwoli na usunięcie nagromadzonych zabrudzeń, a w efekcie przyczyni się do przywrócenia ich pierwotnego stanu. Oczywiście wykonanie regeneracji wtrysków nie jest możliwe, gdy wtryskiwacze są uszkodzone mechaniczne lub gdy cewki podzespołów nie są sprawne. Natomiast, jeśli chodzi o etap regeneracji polegający na czyszczeniu tych elementów, odbywa się za pomocą myjek ultradźwiękowych o różnych częstotliwościach oraz specjalistycznych płynów myjących.

2.Uszkodzone wtryski objawy - jak rozpoznać? - Diagnostyka wtryskiwaczy Common Rail

Niesprawne wtryskiwacze możemy rozpoznać po wystąpieniu objawów, takich jak: nierówna praca i falowanie obrotów silnika, nieprzyjemne szarpanie w trakcie jazdy, problem z uruchomieniem silnika, pojawienie się znacznej ilości spalin w kolorze białym lub czarnym, powstanie hałasów wydobywających się spod maski samochodu, zapalenie się na desce rozdzielczej kontrolki informującej o awarii silnika z napisem „Check engine”.

Udostępnij wpis

Komentarze

AntekAnon

Wystawiono 2 lata temu

Diagnostyka i naprawa wtryskiwaczy Common Rail polega na sprawdzeniu działania i ewentualnej naprawie tych elementów układu wtryskowego w silniku Diesla. Wtryskiwacze Common Rail są odpowiedzialne za wtrysk paliwa do komory spalania, dlatego ich prawidłowe działanie jest kluczowe dla sprawnego działania silnika. Jeśli istnieje podejrzenie, że wtryskiwacze Common Rail nie działają prawidłowo, należy skontaktować się z profesjonalnym warsztatem samochodowym, który wykona odpowiednią diagnostykę i ewentualną naprawę. Diagnostyka może obejmować sprawdzenie działania wtryskiwaczy pod kątem ich ciśnienia, korekt paliwowych i czasu wtrysku. Jeśli zostaną stwierdzone jakieś nieprawidłowości, wtryskiwacze mogą wymagać naprawy lub wymiany. Naprawa wtryskiwaczy Common Rail może obejmować czyszczenie, regenerację lub wymianę tych elementów. Czyszczenie polega na usunięciu zanieczyszczeń i osadów z wtryskiwaczy za pomocą specjalnych narzędzi i środków chemicznych. Regeneracja wtryskiwaczy polega na ich naprawie i przywróceniu do stanu, w którym są sprawne. Wymiana wtryskiwaczy oznacza zamontowanie nowych elementów w układzie.

Czy ta opinia była pomocna?

Funiek

Wystawiono 2 lata temu

Wolałem zapłacić trochę więcej i dać do ASO, bo wiem, że mają super maszyny do diagnostyki i czyszczenia. Jeżdżę już rok na regenerowanych wtryskach i wszystko pracuje jak trzeba.

Czy ta opinia była pomocna?

Witold

Wystawiono 2 lata temu

Świetnie, że ktoś opisał o co chodzi z tą diagnostyką wtrysków, nie każdy pierwszy użytkownik pojazdu wie na czym to polega.

Czy ta opinia była pomocna?

Janek

Wystawiono 2 lata temu

Sam dokładnie nie wiedziałem na czym polega diagnostyka wtryskiwaczy jak i ich naprawa. Dobrze jest czasem dowiedzieć się choćby z takiego artykułu, jak taka usługa jest przeprowadzana w serwisie.

Czy ta opinia była pomocna?

antonin@!#

Wystawiono 2 lata temu

Podoba mi się, że jest szczegółowo opisany proces regeneracji wtryskiwaczy. Jest to bardzo wiarygodne i dla was na plus!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki