25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Mokre gniazdo wtryskiwacza

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.98

Częstym problemem przy wymianie podzespołów odpowiedzialnych za bezpośredni wtrysk paliwa do silnika, jest mokre gniazdo wtryskiwacza. W gniazdach są posadowione wtryskiwacze, które są głównym źródłem wszelkich problemów w układzie zasilania. Wrażliwe na zanieczyszczenia podzespoły ulegają w końcu wieloletniej eksploatacji. Wtedy nieszczelny wtryskiwacz objawy daje charakterystyczne i wpływa na to, że mamy mokre gniazdo wtryskiwacza. To właśnie za sprawą upuszczania przez nie paliwa może się ono pojawić w gniazdach wtryskiwaczy, a ignorowanie problemu będzie miało wpływ na jego pogłębienie. Podlega to więc szczegółowej diagnostyce w specjalistycznej pracowni, gdzie wykwalifikowana karda doskonale wie, jak uszczelnić gniazdo wtryskiwacza.

 

Mokre gniazdo wtryskiwacza
Mokre gniazdo wtryskiwacza

 

Paliwo w gniazdach wtryskiwaczy

 

Lokalizuje się je najczęściej podczas demontażu wtryskiwaczy, a powodem zaistnienia takiej sytuacji jest nic innego jak lejący wtryskiwacz. W zasadzie wtryskiwacz zajmuje się bezpośrednim wtryskiem paliwa, ale występujące w nim uszkodzenia mogą wpływać na zaburzenie tego procesu. Efektem tego jest to, że wtryskiwacz nie podaje wydajnie paliwa do silnika, przez co dostaje się ono pa za obszar jego działania. Uciekające paliwo ma wpływ na problem, jakim jest mokry wtryskiwacz, a także na mokre gniazdo wtryskiwacza, w którym jest posadowiony. Sytuacja taka ma miejsce z powodu uszkodzeń w obrębie wtryskiwaczy, które podlegają niezwłocznej wymianie. Przy demontażu tych części w profesjonalnym serwisie, duży nacisk kładzie się na dbałość o czystość gniazd wtryskiwaczy. Są one więc frezowane, pozbywa się z nich w ten sposób zanieczyszczeń i rdzy. Ma to zapewnić komfort podczas ponownego montażu wtrysków.

 

Paliwo w gniazdach wtryskiwaczy
Paliwo w gniazdach wtryskiwaczy

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO