Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Listwa wtryskowa | Objawy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Listwa wtryskowa Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

O nieszczelnościach występujących na listwie, w pierwszej kolejności poinformują nas zapalone kontrolki z błędem typu „kontrola wysokiego ciśnienia”. Zużyte czy uszkodzone mocowania oznaczają nieprawidłowe działanie wtryskiwaczy, a co za tym idzie – niepoprawne dawkowanie oleju napędowego. W tej sytuacji typowymi objawami uszkodzonej listwy wtryskowej w Dieslu będzie szarpanie silnika i jego nierównomierna praca. Niewłaściwe wstrzykiwanie paliwa z pewnością spowoduje także spadek mocy, o wiele słabsze osiągi, czy niecodzienne falowanie obrotów. Niewątpliwie zetkniemy się także z problemem uruchomienia samochodu, a także z niespodziewanym gaśnięciem silnika. O ile kierowcy pojazdów z silnikiem wysokoprężnym raz na kilkaset kilometrów mają do czynienia z dysfunkcją wtryskiwaczy, o tyle rzadko się zdarza, że dokuczają im objawy uszkodzonej listwy wtryskowej. Szyna Common Rail, bo tak też nazywa się wspólna magistrala wtryskowa, jest na ogół bardzo trwałą częścią i sama z siebie nie ulega awarii. Natomiast uszkodzone mogą zostać elementy integralne z listwą wtryskową Diesla – najczęściej bywają to gwinty przyłączeniowe, zawór bezpieczeństwa lub innego typu mocowania.

1. Uszkodzenia na szynie Common Rail

Wspomniany zawór bezpieczeństwa powinien być zawsze zamknięty, jednak w sytuacji, kiedy ciśnienie na listwie Common Rail jest stale za wysokie, to zawór ten staje się nieszczelny. Wówczas całe paliwo ucieka pod bardzo dużym naporem.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na stan techniczny listwy jest także sprawność pozostałych podzespołów układu paliwowego. Za przykład podajmy uszkodzoną pompę paliwową – niesprawna pompa będzie znacznie zanieczyszczała listwę, którą w takiej sytuacji należy wymienić. Wiadomym jest, że zabrudzone elementy układu wtryskowego nie są w stanie prawidłowo spełniać swojej funkcji. Dlatego, gdy tylko zaobserwujemy, że podzespoły, takie jak wtryskiwacze czy pompa paliwowa nie pracują poprawnie, powinniśmy jak najszybciej usunąć źródło usterki, aby zabrudzenia nie przedostały się na szynę/listwę.

2. Co to jest listwa wtryskowa?

Listwa wtryskowa, inaczej szyna Common Rail wspólna dla wszystkich cylindrów. Odpowiada za dostarczanie paliwa do poszczególnych wtryskiwaczy pod odpowiednio wysokim ciśnieniem. Listwa jest częścią układu paliwowego, instalowaną w jednostkach napędowych z zapłonem samoczynnym, czyli w Dieslach. Szyna połączona jest z wszystkimi wtryskiwaczami, dzięki czemu paliwo wtryskiwane do komory spalania ma prawie takie samo ciśnienie, jak w szynie. Listwa/szyna zapewnia więc stabilność ciśnienia w momencie otwarcia wtryskiwacza i umożliwia mu bardzo częste dozowanie paliwa bez spadku ciśnienia.

3. Gdzie znajdziemy listwę wtryskową?

Listwa wtryskowa zlokalizowana jest nad głowicą silnika wzdłuż cylindrów. Wykonana jest zazwyczaj z ciśnieniowego stopu aluminium i przymocowana jest za pomocą odpowiednich śrub.

Objawy niesprawnej listwy wtryskowej
Listwa wtryskowa | Objawy

Jak naprawić listwę wtryskową?

Zabrudzoną listwę wtryskową można spróbować wyczyścić przy pomocy cieczy w odpowiednio wysokiej temperaturze z dodatkiem detergentu. Jednak często czyszczenie nie przynosi oczekiwanych rezultatów, ponieważ opiłki, przywarłe do szyny są tak namagnesowane, że zwykłe czyszczenie nie jest w stanie ich usunąć. Dlatego w przypadku awarii doświadczeni mechanicy najczęściej decydują się na całkowitą wymianę listwy wtryskowej. Zakup nowej, uzbrojonej już szyny pozwoli pozbyć się wszelkich objawów, o których wspomnieliśmy w powyższym artykule.

Czy da się naprawić listwę wtryskową?
Jak naprawić listwę wtryskową?

Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Listwa wtryskowa jest ważnym elementem układu zasilania paliwem w silniku samochodu. Jej uszkodzenie lub zużycie może prowadzić do poważnych problemów z silnikiem. Oto kilka objawów, które mogą wskazywać na awarię listwy wtryskowej: Spadek mocy silnika - Uszkodzona listwa wtryskowa może prowadzić do niedostatecznego dostarczania paliwa do silnika, co skutkuje utratą mocy i przyspieszenia. Niestabilna praca silnika - Listwa wtryskowa odpowiada za precyzyjne dawkowanie paliwa, więc jej uszkodzenie może prowadzić do niestabilnej pracy silnika, takiej jak szarpanie lub falowanie obrotów. Skoki ciśnienia paliwa - Uszkodzona listwa wtryskowa może spowodować skoki ciśnienia paliwa, co może prowadzić do trudności z odpalaniem silnika lub jego gaśnięcia. Check engine - uszkodzenie listwy wtryskowej może być widoczne na komputerze pokładowym jako błąd P0300-P0310 - cylinder misfire. Wysokie zużycie paliwa - Nieprawidłowe działanie listwy wtryskowej może prowadzić do zwiększenia zużycia paliwa Aby potwierdzić czy to właśnie listwa jest uszkodzona konieczna jest diagnoza specjalisty, nie należy zwlekać z naprawą gdyż może to prowadzić do poważniejszych awarii silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Bartosz

Wystawiono 3 lata temu

Potrzebowałbym wyczyszczenia listwy, a także regulacji bądź regeneracji wtrysków. Proszę o odpowiedź Pozdrawiam

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki