Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Listwa wtryskowa gdzie jest?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Listwa wtryskowa Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Listwa wtryskowa gdzie jest?
Listwa wtryskowa gdzie jest?

Listwa wtryskowa znajduje się wzdłuż cylindrów, czyli tuż nad głowicą silnika, do którego przymocowana jest za pomocą śrub. Listwa jest integralną dla wszystkich wtryskiwaczy częścią układu paliwowego, montowaną w wysokoprężnych silnikach Diesla. Ta część układu jest określana również jako magistrala, szyna, czy akumulator paliwa. Materiał, z jakiego zbudowana jest listwa gwarantuje jej znikomą awaryjność (przeważnie jest to ciśnieniowy stop aluminium). To właśnie na listwie wtryskowej opiera się idea całego układu Common Rail, bowiem w dosłownym tłumaczeniu CR oznacza właśnie wspólną szynę. W przypadku awarii szyna jest po prostu całkowicie wymieniana na nową, ponieważ powszechne sposoby naprawy są mało skuteczne. Bardzo ważna jest dbałość o pozostałe części układu paliwowego, ponieważ to ich zły stan techniczny wpływa na kondycję listwy wtryskowej.

Jak działa listwa wtryskowa? - silniki Diesla

Paliwo tłoczone przez pompę wysokiego ciśnienia trafia właśnie do szyny, która jak już wiemy, umieszczona jest wzdłuż cylindrów. Zadaniem szyny jest dostarczenie oleju napędowego do wszystkich wtryskiwaczy pod odpowiednim ciśnieniem. Z racji tego, że listwa jest wspólna dla wszystkich wtryskiwaczy, to paliwo rozpylane w komorze spalania ma niemalże takie samo ciśnienie, jak w samej listwie. Podsumowując, zadaniem szyny jest zapewnienie stabilności ciśnienia podczas otwarcia wtrysku, które to znowuż ma umożliwić wtryskiwaczowi częste rozpylanie paliwa bez utraty ciśnienia. Warto więc wiedzieć, że wartość ciśnienia w szynie determinujące precyzję działania wtrysku oscyluje przeważnie w granicy 1000 – 3000 barów.

1. Listwa wtryskowa – objawy uszkodzonej listwy

Pierwszym sygnałem informującym kierowcę o ewentualnej awarii listwy, jest uruchomienie się kontrolki o błędzie wysokiego ciśnienia. Jak już wspomnieliśmy listwa sama w sobie bardzo rzadko ulega awarii. Uszkodzeniu natomiast najczęściej ulegają części integralne z listwą, czyli np. zawór bezpieczeństwa lub gwinty przyłączeniowe. Uszkodzone mocowania przełożą się na nieprawidłową pracę wtryskiwaczy, co jak wiemy, poskutkuje niepoprawnym dawkowaniem paliwa. W związku z tym możemy mieć do czynienia z utratą mocy, dziwnym falowaniem obrotów, czy nieprzyjemnym szarpaniem auta. Uszkodzona listwa wtryskowa i objawy dysfunkcji wtrysków z pewnością zagwarantują problemy z uruchomieniem silnika.

Listwa wtryskowa
Listwa wtryskowa

2. Listwa wtryskowa – jak ją zdemontować?

Tego typu pytanie można znaleźć na branżowych forach internetowych, jednak w celu demontażu listwy zalecana jest wizyta w serwisie samochodowym. Warto by był on sprawdzony i specjalizował się w naprawie podzespołów układu paliwowego w Dieslu. W przypadku awarii listwa jest całkowicie demontowana i wymieniana na nową, więc jeśli chcemy szybko zażegnać objawy usterki, warto podejść do tematu profesjonalnie.

Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Listwa wtryskowa to element układu zasilania silnika diesla, w którym umieszczone są wtryskiwacze paliwa. Listwa wtryskowa jest umieszczona pomiędzy pompą wtryskową a głowicą silnika i łączy je w sposób umożliwiający dopływ paliwa do wtryskiwaczy. W zależności od konstrukcji silnika i układu zasilania, listwa wtryskowa może być umieszczona na górze lub na dole głowicy silnika, a jej kształt i rozmieszczenie wtryskiwaczy może się różnić w zależności od producenta i modelu pojazdu. W celu dokładnego sprawdzenia lokalizacji listwy wtryskowej w konkretnym modelu samochodu, należy zapoznać się z dokumentacją techniczną lub skontaktować się z profesjonalnym warsztatem samochodowym.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki