Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Lejący wtryskiwacz - Czy da się go naprawić?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Lejący wtrysk zazwyczaj da się naprawić. Awaria podzespołu najczęściej wynika z uszkodzenia iglicy, która nie zamyka się właściwie lub z zatkania rozpylacza, który nie jest w stanie precyzyjnie rozpylać paliwa.
Bez wątpienia najwłaściwszym sposobem na lejące wtryski jest poddanie ich regeneracji w profesjonalnym serwisie. Naprawa umożliwia w krótkim czasie pozbycie się głównych przyczyn problemów. Przy pomocy odpowiedniego preparatu czyszczone są wszystkie części, a następnie wymieniane zużyte lub uszkodzone elementy.
Regeneracja wtryskiwaczy polega na ich perfekcyjnym czyszczeniu metodą termo-chemiczną z użyciem ultradźwięków, wymianie niesprawnych części i precyzyjnej regulacji. Wykorzystywane są do tego celu specjalistyczne urządzenia, które eliminują ryzyko wystąpienia błędów, a takimi dysonują autoryzowane serwisy, które posiadają najnowsze technologie.
Cały proces naprawy wtryskiwaczy zajmuje zazwyczaj 1-2 dni robocze i pozwala na duże oszczędności w porównaniu z zakupem nowych części.
Podsumowując, najskuteczniejszym sposobem na lejące wtryski jest poddanie ich regeneracji lub wymianie na nowe. Bez względu, z którą z opcji będziemy mieć do czynienia, warto skorzystać z fachowej usługi w rekomendowanym serwisie, by uniknąć ryzyka wystąpienia ponownych problemów.

Wtryskiwacze
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Pracownia regeneracji wtrysków

Co oznaczają lejące wtryskiwacze?

W sytuacji pojawienia się cieknącego wtrysku, w układzie Common Rail dochodzi do pogorszenia się pracy pozostałych wtryskiwaczy oraz do wystąpienia objawów, które sygnalizują o uszkodzeniu elementów. Są to najczęściej:

• problemy z odpaleniem silnika na ciepło i zimno, nieszczelność w konstrukcji wtrysków,
• spadek osiągów i nagłe przechodzenie w tryb awaryjny pracy,
• dymienie na czarno spowodowane zbyt duża dawka paliwa w stosunku do ilości powietrza.

W przypadku, gdy zauważymy nagromadzenie się oleju w gnieździe wtrysku, zabrudzenia na wtryskiwaczu lub gdy usłyszymy i zaobserwujemy inne oznaki wskazujące na cieknący wtrysk, powinniśmy niezwłocznie udać się do mechanika i zdiagnozować przyczynę awarii. Specjalistyczna diagnostyka pozwala na szybkie oraz precyzyjne zlokalizowanie problemu, jego źródła i naprawę.
Pamiętajmy, że zignorowanie usterki może nieść za sobą skutki w postaci wystąpienia poważniejszych awarii, jak również dużo kosztowniejszych w naprawie.

Lejące wtryski – skutki

Awarii układu paliwowego, którą są lejące wtryski nie powinno się lekceważyć. Uszkodzone i nieszczelne wtryskiwacze wpływają negatywnie na pracę nie tylko całego układu paliwowego, ale i silnika.
Problemy z uruchamianiem jednostki napędowej mogą prowadzić do zużycia rozrusznika oraz akumulatora. Z kolei nierównomierne obroty i częste szarpania silnikiem bardzo nadwyrężają koło dwumasowe, które odpowiedzialne jest za stabilizowanie pracy jednostki napędowej. Szybsze zużycie dwumasy to również spory koszt, rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Nie wspominając już o takich kłopotach, jak szybsze zapychanie się filtra cząstek stałych spowodowane zwiększoną emisją spalin, czy rozciąganie się łańcucha rozrządu.
Jak łatwo możemy zauważyć, usterka wtrysków może oznaczać jedynie początek problemów. Sposobem na ich uniknięcie jest kompleksowa diagnostyka wtrysków w serwisie samochodowym oraz poddanie elementów gruntownemu czyszczeniu, oraz naprawie. W przypadku lejących wtrysków fachowcy są zgodni, że im szybsza będzie nasza reakcja, tym lepiej dla naszego pojazdu, jak i dla portfela.

Naprawa wtrysku

Lejący wtrysk i zwiększony pobór paliwa

Powinniśmy także zwrócić uwagę sporo szybsze ubywanie oleju napędowego ze zbiornika paliwa oraz zbyt duży poziom cieczy w zbiorniku oleju silnikowego, ponieważ sygnały te też odpowiadają za lejące wtryski w dieslu.

Objawy, jakie mogą jeszcze pojawić się w związku z uszkodzonymi, lejącymi wtryskami to:

• wyraźna utrata mocy i kompresji jednostki napędowej,
• wyczuwalnie przerywane działanie silnika,
• problemy z rozruchem auta oraz jego częste gaśnięcie,
• nietypowe dźwięki stukających, cykających wtrysków,
• pojawienie się zwiększonego zadymienia z rury wydechowej, zwłaszcza podczas przyśpieszania pojazdu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki