Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Lejący wtryskiwacz - co to oznacza? - Zdziwisz się!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

pracownia wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Lejący wtryskiwacz oznacza usterkę, w której podzespół dawkuje paliwo w sposób ciągły i niekontrolowany do silnika. Jest to problem z układem wtrysku paliwa i może prowadzić do nieprawidłowej wydajności silnika oraz emisji spalin. Awaria podzespołu może wynikać z uszkodzenia iglicy, która nie zamyka się prawidłowo lub z zatkania rozpylacza, który nie może precyzyjnie rozpylać paliwo. Warto wiedzieć, że usterka ta może być spowodowany m.in. przez:

- uszkodzone lub zniszczone elementy wtryskiwaczy (takie jak igła czy dysza),
- błąd w układzie sterownika lub niewłaściwe ustawienia części,
- niskie ciśnienie w układzie Common Rail,
- zabrudzenia osadzone na wrażliwych elementach.

Ponadto należy pamiętać, że lejący wtrysk Common Rail może prowadzić do wzrostu emisji spalin, spadku wydajności silnika, zwiększonego zużycia paliwa oraz innych problemów z działaniem pojazdu. Wobec tego, jeśli zauważysz problemy z podzespołami w swoim samochodzie, zalecamy skontaktować się z profesjonalnym serwisem zajmującym się silnikami diesla, ponieważ do zdiagnozowania lejących wtrysków potrzebne są specjalistyczne urządzenia diagnostyczne.

Jak naprawić lejący wtrysk?

Aby naprawić lejący wtrysk w dieslu, należy wyczyścić wszystkie elementy podzespołu oraz wymienić niesprawne części na nowe. Najczęściej w celu zniwelowania problemu wymienia się rozpylacz oraz zakłada nowe uszczelnienia w konstrukcji wtryskiwacza.

Warto pamiętać, że po tego typu naprawie, zalecane jest stosowanie preparatów do czyszczenia wtryskiwaczy typu TEC2000 czy Liqui Moly, aby zmniejszyć ryzyko zapchania się końcówki wtrysku zabrudzeniami.

 

Czy lejący wtrysk stuka?

wtryskiwacz Common Rail

Tak, lejący wtrysk może stukać. Jest to spowodowane nieprawidłowym spalaniem oleju napędowego w komorze spalania, co może prowadzić do stukania, cykania lub klekotania. Wielu posiadaczy samochodów z silnikami diesla, zastanawia się, co się dzieje, gdy wtryski leją oraz jakie wykazują objawy. Wobec tego możemy odpowiedzieć, że oprócz niepokojących dźwięków, możemy również zaobserwować wiele innych symptomów informujących nas o awarii, np. takich jak:

- trudności z odpaleniem pojazdu oraz szarpiący, nierówno pracujący silnik,
- kopcenie z wydechu czarnym dymem i nietypowe falowanie obrotów,
- spadek mocy jednostki napędowej i zwiększone zużycie paliwa.

Jeśli zauważysz którykolwiek z przedstawionych wyżej objawów, zalecamy przeprowadzić jak najszybszą diagnostykę pojazdu, ponieważ szybka reakcja może zmniejszyć koszty późniejszej naprawy.

Jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem?

Z uszkodzonym wtryskiem w dieslu najlepiej jeździć jak najkrócej, ponieważ długa jazda z usterką wtryskiwaczy może spowodować ich całkowite zniszczenie, uszkodzenie innych części układu paliwowego lub nawet jednostki napędowej. Zatem, aby uniknąć zwiększenia kosztów naprawy oraz zapobiec poważnym uszkodzeniom silnika warto jak najszybciej skontaktować się ze specjalistycznym serwisem w celu zregenerowania części.

Ponadto należy pamiętać, że naprawa wtrysków powinna być wykonywana w profesjonalnym warsztacie, ponieważ regenerowanie w domowych warunkach może okazać się bezskuteczne i doprowadzić do całkowitego zniszczenia części.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki