Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co się dzieje, gdy wtryski leją?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Przelewanie wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Co się dzieje, gdy wtryskiwacze leją?
Co się dzieje, gdy wtryski leją?

Kiedy mamy do czynienia z lejącymi wtryskiwaczami, wtryskiwane paliwo przyjmuje postać strugi zamiast miarowo dawkowanej mgiełki. Przyczyną takiej usterki jest nieodpowiedni kształt końcówki rozpylacza, co przykładowo może być spowodowane uszkodzeniem mechanicznym bądź stopieniem się elementu. W takiej sytuacji wtryskiwacz dawkuje „po swojemu”, więc dawka paliwa znacznie odbiega od standardowych parametrów. Objawy takiej awarii są w większości analogiczne do innych usterek wtryskiwacza, dlatego, aby sprecyzować rodzaj uszkodzenia, konieczne jest zdemontowanie wtrysku i przeprowadzenie oględzin wszystkich elementów. Lejące wtryskiwacze mogą mieć destrukcyjny wpływ na pozostałe podzespoły układu paliwowego, a nawet inne strategiczne części samochodu, jak turbo, filtr dpf/fap czy silnik. Dlatego też należy jak najszybciej wyeliminować źródło awarii, aby nie ponosić ogromnych kosztów naprawy. W przypadku lejących wtrysków konieczna będzie więc wymiana rozpylacza.

Uszkodzone wtryski objawy – jak rozpoznać? – Jak sprawdzić, który wtrysk stuka?

O uszkodzonych wtryskiwaczach może świadczyć trudność odpalenia pojazdu i szarpiący, nierówno pracujący silnik. Objawów takiej awarii jest znacznie więcej, dlatego najlepiej przeprowadzić testy, dzięki którym zweryfikujemy parametry pracy wtryskiwaczy. Jeśli wartości, któregoś z nich znacznie będą odstawały od wartości standardowych, będzie to znaczyło, że jest uszkodzony. Stukanie wtryskiwaczy to także jedna z oznak usterki, której przyczyna leży po stronie zabrudzeń. Stukający wtrysk, a więc nieprawidłowo pracujący, także rozpoznamy po badaniu przeprowadzonym za pomocą urządzenia diagnostycznego dostępnego w profesjonalnym serwisie samochodowym.

1. Lejące wtryski, jak rozpoznać? – Lejące wtryski skutki

O lejących wtryskach z pewnością informuje szarpiący silnik, jednak aby rzetelnie zdefiniować źródło awarii, dobrze jest przeprowadzić testy przelewowe. Za pomocą takich testów sprawdzimy parametry dawki paliwa poszczególnych wtrysków. Usunięcie tego rodzaju awarii jest niezwykle ważne, ponieważ może doprowadzić między innymi do wypalenia tłoków. Lejące wtryski mogą spowodować także zatarcie się turbosprężarki, uszkodzenie pompy wysokiego ciśnienia. Najdroższą w skutkach konsekwencją lejących wtryskiwaczy może być uszkodzenie filtra cząstek stałych, a nawet zatarcie jednostki napędowej.

2. Objawy uszkodzonego wtrysku – Awaria wtrysku diesel objawy

Naprzemienny spadek i wzrost mocy, gorsze osiągi – to typowe objawy świadczące o usterce wtryskiwaczy. Jednak równie często możemy mieć do czynienia z problematycznym uruchomieniem auta czy zaskakującym gaśnięciem silnika na biegu jałowym. Uszkodzone wtryski mogą iść w parze także z większym zużywaniem paliwa, stukaniem pod maską i nieprzyjemnym szarpaniem/drganiem silnika. Innymi z kolei objawami są: kopcenie z wydechu i nietypowe falowanie obrotów. Zużyte w Dieslu wtryskiwacze oznaczają znaczny spadek komfortu jazdy, ale i ryzyko uszkodzenia innych kluczowych części samochodu.

Objawy uszkodzonego wtryskiwacza
Objawy uszkodzonego wtrysku

3. Dlaczego wtryski leją? – Sposób na lejące wtryski

Z lejącymi wtryskiwaczami Common Rail mamy do czynienia przede wszystkim wtedy, gdy końcówka rozpylacza jest uszkodzona, a dodatkowo nazbierają się w niej złogi nagaru i wiele osadów innego rodzaju. Wówczas iglica znajdująca się wewnątrz, nie ma możliwości swobodnego poruszania się, przez co dochodzi do jej zablokowania w pozycji otwartej ponadto, kształt iglicy zostaje naruszony. Skutkuje to ciągłym dawkowaniem paliwa, które dostaje się do komory spalania w postaci strugi zamiast mgiełki. Aby wyeliminować taką awarię, należy przeprowadzić gruntowne czyszczenie wtrysków. Wtedy powinny one odzyskać prawidłowe parametry pracy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Bob

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze mogą lecieć z powodu różnych przyczyn, takich jak np. zużycie uszczelnień, uszkodzenie elementów mechanicznych czy też zanieczyszczenie. Gdy wtryski leją, może to prowadzić do poważnych problemów z układem paliwowym oraz do spadku osiągów silnika. Jeśli wtryski leją, należy jak najszybciej skontaktować się ze specjalistycznym serwisem samochodowym lub zakładem naprawy pomp wtryskowych, aby dokonać odpowiedniej diagnostyki i naprawy.

Czy ta opinia była pomocna?

Muniek69

Wystawiono 2 lata temu

Ja miałem problem z lejącymi wtryskami.. udało się je naprawić w serwisie, który ma spore doświadczenie w tym temacie. Także, szukajcie dobrych i sprawdzonych serwisów.

Czy ta opinia była pomocna?

EdekZłomiarz

Wystawiono 2 lata temu

W branży motoryzacyjnej lejące wtryski to temat asekuracyjny, jak nie wiadomo co nawaliło, to się mówi, że wtryski leją :D Dlatego wolę diagnozować w ASO, bo wydaje mi się, że tam nie ma pseudo mechaników.

Czy ta opinia była pomocna?

Wacek.t

Wystawiono 2 lata temu

Naprawdę nikomu nie życzę sytuacji, gdzie wtryski leją. Taka awaria niesie ze sobą wiele strat i uszkodzeń, które nie powinny mieć w ogóle miejsca. Mój samochód niestety tego doświadczył całkiem niedawno

Czy ta opinia była pomocna?

igor_1223

Wystawiono 2 lata temu

Miałem problem z lejącymi wtryskami i szybko się to odbiło na moim turbo...

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki