Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Lejące wtryski a DPF

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Lejące wtryski a DPF Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Dla wielu kierowców zaskoczeniem może być powiązanie występujące między lejącymi wtryskami a filtrem DPF - Awaria jednego podzespołu znacznie wpływa na pracę tego drugiego, stąd tak ważne jest, by w porę eliminować objawy lejących wtrysków i uniknąć wysokiego poziomu uszkodzeń filtra cząstek stałych. Jednym ze skutków lejących wtrysków jest właśnie uszkodzenie filtra DPF. Zadaniem filtra jest ograniczenie wydostawanie się do powietrza toksycznych spalin będących wynikiem spalania paliwa. Uszkodzenia w obrębie filtra cząstek stałych jednoznacznie wskazują na to, że nie może on prawidłowo spełniać swojej funkcji. Znowuż taka sytuacja przekłada się na przekroczenie normy emisji spalin, która została uregulowana przez europejską dyrektywę EURO. Aby przywrócić filtrowi pełną sprawność, należy poddać go czyszczeniu, oczywiście o ile wkład filtra nie został uszkodzony (Wówczas czekałby nas zakup fabrycznie nowego podzespołu, który niestety jest znacznie droższy niż samo czyszczenie).

1. Czym są lejące wtryski?

Otóż problem zaczyna się wtedy, gdy wtryskiwacze w naszym samochodzie zaczynają się zawieszać. Przyczyną takiego stanu rzeczy są osady i zanieczyszczenia przywierające do wtryskiwaczy. Duża ilość brudów na tyle utrudnia pracę wtrysków, że nie są w stanie prawidłowo dawkować oleju napędowego do komory spalania. Mówimy wówczas o zawieszających się wtryskach, co może mieć miejsce zarówno w pozycji otwartej, jak i zamkniętej. Kiedy wtryskiwacze zawieszają się w pozycji zamkniętej, w ogóle nie podają paliwa. Natomiast wtryski zawieszone w pozycji otwartej stale dozują paliwo. To właśnie wtedy mamy do czynienia ze zjawiskiem lejących wtrysków.

2. Pozostałe skutki lejących wtrysków

- Lejące wtryski mogą przyczynić się do wypalenia tłoków;
- Kolejnym skutkiem takiej awarii może być zatarcie turbosprężarki;
- Lejące wtryskiwacze mogą nawet uszkodzić silnik, ponieważ paliwo dostające się do oleju silnikowego znacznie go rozrzedza, przez co traci swoje właściwości smarne.

3. Skuteczny sposób na lejące wtryski

Aby szybko pozbyć się problemu lejących wtrysków, trzeba usunąć źródło awarii – czyli zabrudzenia. W tym celu należy poddać wtryskiwacze czyszczeniu w specjalistycznych urządzeniach z użyciem skutecznych detergentów. Takie preparaty dostępne są w pracowniach regeneracji wtryskiwaczy, gdzie stosuje się najbardziej skuteczne metody czyszczenia wtrysków. Jeśli więc nie jesteś pewien, jak wyczyścić i sprawdzić wtryski w dieslu domowym sposobem, skorzystaj z pomocy sprawdzonego serwisu samochodowego. Będąc w warsztacie, zapytaj o usługę kompleksowej regeneracji, w której zakres wchodzi nie tylko czyszczenie części, ale i diagnostyka, wymiana uszkodzonych elementów oraz końcowe testy na stole probierczym. Kompleksowa regeneracja jest bardzo skutecznym i polecanym sposobem na lejące wtryski.

Związek między lejącymi wtryskami a filtrem DPF
Lejące wtryski a DPF

Objawy lejących wtrysków w dieslu

Początki awarii mogą być mylące, ponieważ większe dawki paliwa spowodują większą moc silnika. Jednak z czasem z pewnością będziemy mieli do czynienia z nierówną pracą i szarpaniem jednostki napędowej. Z rury wydechowej naszego pojazdu zacznie wydobywać się o wiele więcej dymu. Następnym bardzo częstym objawem niesprawnych wtryskiwaczy jest problem z uruchomieniem samochodu, który dodatkowo będzie gasł na biegu jałowym. Możemy także zaobserwować falowanie obrotów i ogólny spadek komfortu jazdy.
Jeśli więc zaobserwowałeś typowe dla lejących wtrysków objawy, jak najszybciej udaj się do serwisu, aby nie dopuścić do uszkodzenia pozostałych podzespołów. Doświadczeni fachowcy, wiedząc, jak sprawdzić wtryski w dieslu, szybko zlikwidują przyczynę awarii.

Objawy lejących w dieslu wtrysków
Objawy lejących wtrysków w dieslu

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Lejące wtryski mogą mieć negatywny wpływ na działanie filtra cząstek stałych (DPF), który jest zainstalowany w wielu samochodach z silnikiem diesla. DPF jest odpowiedzialny za oczyszczanie spalin z cząstek stałych, ale może się zatykać, gdy paliwo jest dostarczane w nieodpowiedniej ilości lub w nieodpowiednim momencie. Jeśli wtryski są lejące, mogą one prowadzić do niedostatecznego dostarczania paliwa do silnika, co może spowodować niestabilną pracę silnika, utratę mocy, a także spadek temperatury spalin. To z kolei może prowadzić do zwiększonego zużycia paliwa, wyższych emisji spalin, a także większego zanieczyszczenia DPF. Gdy DPF zaczyna się zatykać, komputer pokładowy w samochodzie może wykryć błąd i rozpocząć proces regeneracji. Jeśli jednak proces ten jest utrudniony lub uniemożliwiony przez lejące wtryski, filtr może się całkowicie zatkać i wymagać wymiany. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać i serwisować wtryskiwacze, aby upewnić się, że działają prawidłowo i nie powodują problemów z filtrem cząstek stałych. W przypadku podejrzenia uszkodzenia wtryskiwaczy należy jak najszybciej skontaktować się z mechanikiem.

Czy ta opinia była pomocna?

Tymon

Wystawiono 3 lata temu

Od 2 tygodni około widzę zwiększenie zużycie paliwa. Chciałbym poznać diagnozę moich wtryskiwaczy. Rozumiem, że trzeba je zregenerować, czy wystarczy regulacja. Dokąd wysłać wtryskiwacze ? Pozdrawiam

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki