Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Które parametry pomp wtryskowych bada się na stole probierczym?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Nowe pompy wtryskowe Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Parametry pomp wtryskowych na stole probierczym
Które parametry pomp wtryskowych bada się na stole probierczym?

Sprawdzając pompę wtryskową na stole probierczym, badamy przede wszystkim wydatki przy różnych obciążeniach silnika. Wydatek zależy od obrotów silnika, więc im szybciej pompa się kręci, tym większy wydatek. Parametr ten podawany jest w litrach na godzinę, a jego zgodność z wytycznymi producenta gwarantuje pełną sprawność pompy. Jako że pompa pracuje w samochodzie pod różnymi ciśnieniami, podczas testów także należy ją sprawdzić z uwzględnieniem różnych wartości ciśnień. Dlatego też ciśnienie, jakie nakłada się na pompę, oscyluje w granicy od 250 barów do 1800 barów i więcej.
Inny parametr, który można sprawdzić za pomocą stołu probierczego, kryje się pod nazwą „wizual check” czyli oscyloskopowy wykres sygnału napięciowego, który dociera z czujnika ciśnienia w szynie. Funkcja ta informuje nas, czy pulsacja tłoka jest prawidłowa. Stół probierczy przedstawia nam to w formie wykresu, który drukowany jest na specyfikacji jako dodatkowy protokół z testów. Na podstawie tegoż wydruku możemy stwierdzić, czy zaworki wlotowy i wylotowy pracują prawidłowo. W praktyce parametr ten informuje nas więc o ciśnieniu, z jakim paliwo dociera z pompy wtryskowej do szyny Common Rail.

Diagnostyka, naprawa pompy wtryskowej – Regulacja pomp wtryskowych

Aby naprawić pompę wtryskową, należy ją najpierw wymontować. Możliwa jest wtedy lokalizacja ewentualnych nieszczelności oraz możliwych uszkodzeń mechanicznych. Następnym krokiem jest rozłożenie pompy na części pierwsze oraz ich gruntowne wyczyszczenie. Elementem diagnostyki jest także sprawdzanie parametrów pracy pompy na stole probierczym. Jeśli chodzi o regulację pompy, to dotyczy to tylko starszych egzemplarzy. Nowoczesne pompy Common Rail po montażu nie wymagają żadnej regulacji i ustawiania.

1. Pompa wtryskowa – nawet pancerne rozwiązania czasami wymagają uwagi – Przyczyny zatarcia pompy wtryskowej

Pompy wtryskowe są z reguły mało awaryjne, jednak jest kilka czynników, które wpływają na ich stan techniczny destrukcyjnie. Z pewnością należy do nich złej jakości paliwo, które stale tankowane, doprowadza w konsekwencji do zabrudzenia pompy. Kolejnym czynnikiem stanowiącym przyczynę usterki pompy jest brak regularnej wymiany filtra paliwa oraz oleju silnikowego. Najczęściej jednak powodem awarii są naturalnie zużywające się w czasie jazdy części i co gorsze, brak reakcji na pierwsze tego objawy. Aby przywrócić odpowiednie parametry, najlepiej skorzystać z regeneracji pompy Common Rail, która to znajduje się w TOP najskuteczniejszych usług.

2. Pompa wtryskowa – o tym warto wiedzieć – Smarowanie pompy wtryskowej

Dlaczego jakość tankowanego paliwa jest tak ważna dla pompy wtryskowej i reszty części układu wtryskowego? Otóż dobre paliwo wykazuje odpowiednie właściwości smarne, jak i ochronne. Dzięki temu podzespoły układu wtryskowego mogą pracować w pełni wydajnie przez cały swój okres eksploatacyjny. Co więcej, dobrej jakości paliwo tankowane na sprawdzonej stacji nie zawiera zanieczyszczeń oraz wody. Wielu kierowców stosuje także różnego rodzaju preparaty, które mają charakter antykorozyjny, eliminują osady z układu paliwowego oraz poprawiają właściwości smarne paliwa.

Pompa wysokiego ciśnienia – o tym warto wiedzieć
Pompa wtryskowa – o tym warto wiedzieć

3. Testery i stoły probiercze do pomp diesla – Diagnostyka pomp wtryskowych

Dzięki testerom wstępnie poznamy stan techniczny pompy, jednak aby móc konkretnie określić przyczynę jej niesprawności, konieczny jest wymontowanie pompy z układu. Specjalistyczne stoły probiercze są nieodzowną częścią wyposażenia profesjonalnych serwisów zajmujących się podzespołami układu paliwowego. Tego typu urządzenia diagnostyczne nie tylko ukazują parametry pracy pompy, ale i ostatecznie pomagają zweryfikować skuteczność naprawy. W naszej pracowni korzystamy ze stołu probierczego EPS 708, z którego specyfikacja potwierdza pełną sprawność pompy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Hubert

Wystawiono 2 lata temu

Na stole probierczym można badać różne parametry pomp wtryskowych, w zależności od celu i rodzaju diagnostyki. Poniżej przedstawiono przykłady parametrów, które mogą być badane na stole probierczym: • ciśnienie wtrysku paliwa • ilość dozowanego paliwa • charakterystyka pracy wtryskiwaczy (np. czas wtrysku, moment wtrysku) • sprawność elektryczna pompy (np. działanie elektrozaworów, czujników) • stan mechaniczny pompy (np. luzy na wałkach, stan tulei) • prędkość obrotowa wałka Na stole probierczym można również badać inne parametry związane z pracą układu paliwowego, takie jak ciśnienie paliwa w zbiorniku, ciśnienie w układzie chłodzenia itp. W celu dokładnej diagnostyki pompy wtryskowej i ustalenia przyczyn ewentualnych usterek lub nieprawidłowości w jej pracy, konieczne jest wykorzystanie specjalistycznego sprzętu i wiedzy oraz współpraca z wykwalifikowanymi specjalistami.

Czy ta opinia była pomocna?

Kornel90

Wystawiono 2 lata temu

Ładnie opisany artykuł o parametrach pompy wtryskowej, ale jak dla mnie pozostaje mi tylko serwis. Mimo wszystko lubię sobie takie artykuły poczytać, przynajmniej coś tam się zawsze dowiem i zostanie w głowie.

Czy ta opinia była pomocna?

Ilonka

Wystawiono 2 lata temu

Stół probierczy wyobrażałam sobie zupełnie inaczej, dopiero jak byłam w serwisie to zobaczyłam, że ten niby stół to nowoczesna maszyna diagnostyczna :)

Czy ta opinia była pomocna?

Krystian

Wystawiono 2 lata temu

Sprawdzałem pulsację tłoka przez badanie na stole probierczym. Dobrze, że są takie urządzenia

Czy ta opinia była pomocna?

kuba_98

Wystawiono 2 lata temu

Świetny artykuł o badaniu parametrów pomp wtryskowych! Merytorycznie i to na plus!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki