Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji – czy jest konieczne?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Obowiązkową czynnością po przeprowadzeniu regeneracji wtryskiwaczy, jest skasowanie dotychczasowych ustawień w sterowniku silnika i wprowadzenie nowych kodów IMA. Co więcej, każdy wtrysk należy zakodować indywidualnie, ponieważ posiadają one różne dawki zadane oraz odchyłki od dawek standardowych. Kodowanie zregenerowanych wtryskiwaczy jest jak najbardziej konieczne, ponieważ ma na celu wyrównanie parametrów ich pracy, a w efekcie osiągnięcie równego i stabilnego działania silnika.

Aby wyliczyć nowy kod IMA, należy najpierw zmierzyć dawki zregenerowanych wtrysków na stole probierczym. Program do kodowania wtryskiwaczy porównuje otrzymane wartości z dawkami zalecanymi przez producenta, po czym automatycznie wylicza nowy kod.

Kodowanie wtrysków po regeneracji – czy jest konieczne?
Kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji – czy jest konieczne?

1. Wymiana wtryskiwaczy Common Rail bez kodowania

Jeśli pominiemy czynność tzw. przyuczania wtryskiwaczy, ich wymiana może okazać się bezsensowna i nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Objawy niezakodowanych wtryskiwaczy będą wówczas podobne do tych, które idą w parze z uszkodzonymi wtryskami. Dzieje się tak, gdy zregenerowane, w pełni sprawne wtryskiwacze są przymuszone do pracy na „starych warunkach”. Więc nawet jeśli odzyskane parametry wtrysków są podobne do fabrycznie nowych podzespołów, nie będą miały możliwości pracować poprawnie i wydajne.
Warto też wiedzieć, że brak kodowania lub nieprawidłowo zaadaptowane wtryskiwacze nie spełniają rygorystycznych norm emisji spalin.

Na czym polega adaptacja wtryskiwaczy Common Rail?

Adaptacja w praktyce wygląda tak, iż mechanik podłącza się za pomocą urządzenia diagnostycznego do sterownika silnika. Następnie wybierając odpowiednią opcję na interfejsie komputera, przechodzi do wpisywania właściwych dawek.

Na czym polega adaptacja wtryskiwaczy?
Na czym polega adaptacja wtryskiwaczy Common Rail?

Skąd wiadomo, jakie parametry należy przypisać danemu wtryskiwaczowi? Otóż zostało to zapisane w technologii naprawy danego producenta wtryskiwacza. To właśnie twórca tych podzespołów ponosi odpowiedzialność spełniania wszelkich norm i wytycznych przez cały okres użytkowania pojazdu. Dlatego tak istotne jest, by w trakcie naprawy stosować wszystkie zalecenia producenta.

Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono 11 miesiecy temu

Kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji jest czynnością, która jest konieczna w przypadku niektórych typów wtryskiwaczy, ale nie jest wymagana we wszystkich przypadkach. Kodowanie polega na ustawieniu odpowiednich parametrów wtryskiwacza, aby był on kompatybilny z układem common rail. Wtryskiwacze, które wymagają kodowania po regeneracji, to przede wszystkim te, które są zintegrowane z elektronicznym systemem sterowania silnika. W tych przypadkach, po regeneracji, konieczne jest ponowne zaprogramowanie wtryskiwacza zgodnie z danymi fabrycznymi. Jednakże, niektóre modele wtryskiwaczy nie wymagają kodowania po regeneracji, ponieważ są one zaprojektowane tak, aby działać poprawnie po regeneracji. Jeśli nie jesteś pewien, czy kodowanie jest konieczne dla twojego wtryskiwacza, najlepiej skontaktować się z producentem lub specjalistą, który ma doświadczenie w regeneracji tego typu urządzeń.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki