Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Kodowanie sterownika pompy wtryskowej

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Kodowanie pomp wtryskowych

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

W celu zakodowania sterownika pompy wtryskowej należy podpiąć się do OBD, czyli specjalnej wtyczki dającej dostęp do wszystkich sterowników w samochodzie. Następnym krokiem jest wybranie odpowiedniego programu i wskazanie konkretnego modelu samochodu. Kodowanie sterownika pompy wtryskowej odbywa się przy użyciu stołu probierczego lub testera diagnostycznego.

Do przeprowadzenia kodowania niezbędne jest więc użycie specjalistycznych urządzeń dostępnych w profesjonalnych warsztatach specjalizujących się w naprawie części układu paliwowego.

Ciekawostką jest, że aktualnie mechanizm sterownika pompy nie występuje, ponieważ pracą pomp wtryskowych w nowszych modelach aut kieruje sterownik silnika.

Kodowanie sterownika pompy wtryskowej w Dieslu
Kodowanie sterownika pompy wtryskowej

1. Jaka jest funkcja sterownika pompy wtryskowej?

Sterownik pompy wtryskowej odpowiada między innymi za odpowiednią ilość dawkowanego oleju napędowego. Za co jeszcze odpowiada sterownik pompy wtryskowej w Dieslu? Jest on odpowiedzialny także za kąt wtrysku, a właściwie, kąt wyprzedzenia wtrysku. Jednak główną rolą sterownika jest kierowanie immobilizerem w pompie wtryskowej, który pełni funkcję zabezpieczenia antykradzieżowego. Immobilizer odcina zapłon w momencie próby włamania i dopiero użycie właściwego kluczyka, który jest kompatybilny ze sterownikiem, pozwala na uruchomienie silnika.

2. Czy możliwa jest naprawa sterownika pompy wtryskowej?

Jak najbardziej niesprawny sterownik pompy wtryskowej da się naprawić, należy tylko skorzystać z fachowej pomocy doświadczonych mechaników, którzy mają do dyspozycji specjalistyczne urządzenia diagnostyczne.

Dysfunkcja pompy wtryskowej może być spowodowana uszkodzeniami w obrębie samej pompy, bądź właśnie usterką sterownika pompy. Aby ustalić, który element wymaga naprawy, trzeba zdecydować się w pierwszej kolejności na szczegółowe oględziny.

Uszkodzony sterownik pompy wtryskowej – częste objawy

Podczas diagnostyki dokonywanej w serwisie typową wskazówką będzie pojawienie się błędów pompy. Jednak zanim trafimy na warsztat, z pewnością doświadczymy problemów z odpaleniem samochodu. Nasz wysiłek będzie daremny, gdyż uruchomione auto może nie reagować na wciśnięcie gazu. Kolejne kłopoty będzie stwarzał niespodziewanie gasnący silnik.

Uszkodzony sterownik pompy wtryskowej – objawy
Uszkodzony sterownik pompy wtryskowej – częste objawy

Wystąpienie tego typu objawów będzie sugerowało konieczność oględzin części układu paliwowego. Są one na tyle uciążliwe, że z pewnością każdy kierowca będzie chciał szybko się ich pozbyć.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Kodowanie sterownika pompy wtryskowej jest procesem, podczas którego do sterownika silnika są wprowadzane dane dotyczące pompy wtryskowej. Celem tego procesu jest dostosowanie działania silnika do konkretnego typu pompy wtryskowej oraz ustawienia parametrów pracy. Kodowanie polega na ustawieniu odpowiednich parametrów, takich jak ciśnienie wtrysku, kąt wtrysku, czas trwania wtrysku itp. Kodowanie może być wykonane na kilka sposobów, w zależności od konkretnego modelu samochodu oraz wersji sterownika. Poprzez specjalizowany sprzęt diagnostyczny, taki jak interfejs komunikacyjny, który połączony jest z komputerem pojazdu. Wprowadzenie odpowiednich danych do sterownika jest możliwe dzięki oprogramowaniu diagnostycznemu. Poprzez zmianę pliku z mapami wtrysku, który zawiera informacje o działaniu silnika. Poprzez odczytanie i zmianę danych z pamięci EEPROM znajdującej się w sterowniku silnika. Poprzez wykorzystanie gotowych plików map wtrysku dostępnych w sieci. W przypadku niektórych pojazdów może być konieczna wizyta w autoryzowanym serwisie, ponieważ proces kodowania wymaga specjalistycznego oprogramowania oraz wiedzy. Kodowanie powinno być przeprowadzone przez wykwalifikowanego specjalistę, ponieważ błędne ustawienie parametrów może prowadzić do uszkodzenia silnika lub innych elementów układu wtryskowego.

Czy ta opinia była pomocna?

Adam

Wystawiono 2 lata temu

Witam mam pytanie czy robicie klona sterownika samego do pompy PSG 16

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki