Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Kiedy wymienić pompowtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena
Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wymiana pompowtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wymiana pompowtrysków jest konieczna wtedy, gdy są one całkowicie wyeksploatowane, wykazują objawy uszkodzenia i zabrudzenia. Trzeba jednak wiedzieć, że nowe podzespoły nie są dostępne na rynku europejskim, więc kierowcy, których pojazdy zasilane są pompowtryskami, mogą wymienić je jedynie na produkty regenerowane.

Dlatego w przypadku usterki alternatywą dla nowych pompowtrysków jest regeneracja własnych lub zakup zregenerowanych.

Kiedy wymienić pompowtryskiwacze?
Kiedy wymienić pompowtryski?

1. Żywotność pompowtrysków w Dieslu

Przewidziana przez producenta trwałość pompowtrysków oscyluje w granicy 100 do 200 tysięcy kilometrów. Oczywiście w zależności od odpowiedniej dbałości o te podzespoły układu paliwowego oraz właściwy styl użytkowania pojazdu. Ciekawostką jest to, ile wytrzymują regenerowane pompowtryskiwacze, otóż są one tak samo trwałe, jak fabrycznie nowe części. Jest to zasługa skuteczności poszczególnych etapów wpisujących się w zakres regeneracji.

2. Wymiana pompowtrysków w Dieslu – jeden czy wszystkie?

Wszystko uzależnione jest od stopnia uszkodzeń i ogólnego stanu technicznego poszczególnych pompowtryskiwaczy. Jeśli naprawa usterki była odkładana przez długi czas, lepiej będzie wymienić wszystkie pompowtryski. Natomiast w przypadku, kiedy niesprawny jest tylko jeden pompowtrysk, a pozostałe są w pełni sprawne, naprawa tego jednego w zupełności wystarczy. Za każdym razem trzeba jednak upewnić się, jaka jest przyczyna usterki i czy dzięki naprawie została całkowicie wyeliminowana. W tym celu należy udać się do profesjonalnego serwisu, w którym doświadczeni fachowcy będą wiedzieli, jak sprawdzić, który pompowtrysk jest uszkodzony. Co więcej, cena wymiany pompowtrysków jest stosunkowo niewielka, dlatego nie warto zwlekać z wizytą w pracowni. 

Uszkodzone pompowtryski – typowe objawy

Z pewnością każdy kierowca Diesla, w momencie awarii pompowtrysków miał problem z rozruchem silnika niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynał jazdę, czy był w trasie przez dłuższy czas. Kłopoty na tym się nie kończą, ponieważ nawet jeśli uda się odpalić samochód, „lubi” on często i niespodziewanie gasnąć. Taka usterka wiąże się także z nierówną pracą jednostki napędowej, a wszystko dlatego, że uszkodzone pompowtryski nie są w stanie dawkować paliwa w sposób prawidłowy. Zaobserwujemy więc znaczną utratę mocy i o wiele słabsze osiągi pojazdu.

Uszkodzone pompowtryski – objawy
Uszkodzone pompowtryski – typowe objawy

Kolejnym objawem uszkodzonego pompowtryskiwacza w 1.9 TDI będą kłęby dymu wydostające się z rury wydechowej auta, co z pewnością zauważą pozostali kierowcy. Wszystkie symptomy takiej awarii przekładają się na mało komfortową jazdę, dlatego należy szybko usunąć przyczynę usterki. Odpowiedni czas reakcji pozwoli zaoszczędzić pieniądze, ponieważ wymagana będzie wymiana tylko jednego pompowtrysku.

Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Pompowtryski, inaczej zwane pompowtryskiwaczami, są częścią układu zasilania silników diesla, które odpowiadają za wtryskiwanie paliwa do cylindrów silnika. Są one bardzo ważne dla prawidłowego działania silnika, ponieważ odpowiadają za mieszanie paliwa z powietrzem i jego wtryskiwanie do cylindrów silnika. Kiedy należy wymienić pompowtryski, zależy to od kilku czynników, takich jak przebieg pojazdu, styl jazdy kierowcy oraz jakość paliwa używanego do zasilania silnika. Producenci samochodów zalecają różne okresy między wymianami pompowtryskiwaczy. Zwykle przewiduje się to dla przebiegów w granicy 150-200 tysięcy km. Jednakże, jeśli silnik jest stale przeciążany lub korzysta się z nieodpowiedniego paliwa, pompowtryski mogą ulec uszkodzeniu przed upływem tego okresu. Dlatego ważne jest, aby regularnie monitorować stan silnika i wykonywać przeglądy w odpowiednim czasie.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki