Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Kiedy wymienić pompowtrysk Audi A3 2.0 TDI?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja pompowtryskiwaczy
Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Kiedy wymienić pompowtrysk Audi A3 2.0 TDI?
Kiedy wymienić pompowtrysk Audi A3 2.0 TDI?

Szacuje się, że pompowtryskiwacze będą sprawne przez około 150 tysięcy kilometrów, a nawet 250 tysięcy kilometrów. Aby jednak poznać faktyczny stan podzespołów, warto je oddać do serwisu na sprawdzenie i ewentualnie poddać je regeneracji. To znacznie pozwoli zaoszczędzić pieniądze, ponieważ zakup nowych pompowtrysków może Cię kosztować kilka tysięcy złotych. Kto jeździł samochodem ze zużytymi pompowtryskiwaczami, ten wie, jak bardzo jest to niekomfortowe i jak negatywnie wpływa to na pracę jednostki napędowej. Nie zwlekaj z wizytą w serwisie, ponieważ im szybciej podzespół zostanie zdiagnozowany, tym lepiej dla Ciebie i Twojego portfela. Gdyby się okazało, że tylko jeden pompowtrysk jest awaryjny, to nie ma potrzeby wymieniać wszystkich.

Wymiana pompowtryskiwacza 2.0 TDI - Wymiana uszczelek pompowtryskiwaczy 2.0 TDI

Aby wymienić pompowtryski, należy je najpierw zdemontować. Pracownik odpina złącza elektryczne, odkręca śruby i nakrętki, a następnie wyjmuje pompowtryskiwacze z gniazd. W tym miejscu należy wspomnieć, że gniazda mogą być zapieczone i wyciągnięcie pompowtrysków nie będzie tak proste bez użycia odpowiednich narzędzi. Jeśli już wyciągnięto podzespoły, poddaje się je regeneracji, a na koniec składa i testuje na stole probierczym. Oczywiście, jeśli wadliwe były również uszczelki pompowtryskiwaczy 2.0 TDI, to należy je wymienić podobnie jak oringi czy podkładki. Nie wolno zapomnieć również o regulacji pompowtrysków.

1. Pompowtryskiwacze. Jakie są objawy ich usterek? Czy warto je regenerować, czy od razu wymienić? - Pompowtryskiwacze 2.0 TDI BKD nowe

O wiele bardziej poleca się regenerację pompowtryskiwaczy, ponieważ można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jeśli jednak uszkodzenie podzespołu będzie zbyt poważne, to nie obejdzie się bez wymiany. Wiedz, że zakup nowych pompowtryskiwaczy 2.0 TDI BKD nie będzie tani, chyba że nabędziesz komplet regenerowanych lub używanych podzespołów. Warto wspomnieć również o objawach, które towarzyszą przy niesprawnych pompowtryskiwaczach w samochodzie: trudności w odpaleniu zimnego/rozgrzanego silnika, spadek obrotów, nierówna praca silnika, gaśnięcie silnika z niewiadomych przyczyn, kłęby dymu wydostające się z układu wydechowego. Jeśli rozpoznasz u siebie tego typu symptomy, to umów się na wizytę do serwisu.

Pompowtryskiwacze. Jakie są objawy ich usterek? Czy warto je regenerować, czy od razu wymienić? - Pompowtryskiwacze 2.0 TDI BKD nowe
Pompowtryskiwacze. Jakie są objawy ich usterek? Czy warto je regenerować, czy od razu wymienić? - Pompowtryskiwacze 2.0 TDI BKD nowe

2. Montaż i regulacja pompowtryskiwaczy w silnikach TDI i SDI - Regulacja pompowtryskiwaczy 2.0 TDI BKD

Pamiętaj o prawidłowym zamontowaniu pompowtryskiwaczy, ponieważ tylko wtedy będą wydajnie pracować. Do regulacji podzespołów potrzebne są wiedza, doświadczenie, mikrometr, a także urządzenia diagnostyczne. Źle ulokowany w gnieździe pompowtryskiwacz będzie krzywo rozpylać paliwo. Ponadto regulacja pompowtryskiwaczy 2.0 TDI BKD jest naprawdę skomplikowana, dlatego nie podejmuj się jej samodzielnie.

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono 10 miesiecy temu

@Marek Dzień dobry, prosimy o kontakt telefoniczny i podanie numeru VIN w celu doprecyzowania podzespołów w Pańskim samochodzie. Po ustaleniu szczegółów, nasi specjaliści wycenią i dopasują części odpowiednie do danego modelu auta.

Czy ta opinia była pomocna?

Marek

Wystawiono 10 miesiecy temu

Dzień dobry, uszkodził mi się pompowtryskiwacz w audi a3 2.0 tdi. Nr wtryskiwacza F018008478. Jeżeli posiadacie państwo taki wtryskiwacz proszę o odpowiedź

Czy ta opinia była pomocna?

Alfred

Wystawiono 2 lata temu

Wymiana pompowtryskiwaczy w samochodzie Audi A3 z silnikiem 2.0 TDI może być konieczna w różnych sytuacjach, takich jak awaria lub uszkodzenie tych urządzeń, zużycie mechaniczne lub inne przyczyny. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kiedy należy wymienić pompowtryskiwacze w Audi A3 2.0 TDI, ponieważ wiele zależy od indywidualnych warunków eksploatacji pojazdu i stanu tych urządzeń. Niektóre samochody mogą wymagać wymiany pompowtryskiwaczy już po kilku latach lub przejechaniu kilku tysięcy kilometrów, podczas gdy inne mogą jej wymagać dopiero po kilkunastu latach lub przejechaniu kilkudziesięciu tysięcy kilometrów. W przypadku Audi A3 2.0 TDI nie ma określonego przez producenta przebiegu, po którym należy wymienić pompowtryskiwacze. Aby ustalić, czy wymiana pompowtryskiwaczy jest konieczna w Audi A3 2.0 TDI, należy skontaktować się z autoryzowanym serwisem samochodowym lub mechanikiem, który oceni stan tych urządzeń i zaleci odpowiednie działania.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki