Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Kiedy trzeba kodować wtryskiwacze?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Kodowanie wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Kiedy kodować wtryskiwacze?
Kiedy trzeba kodować wtryskiwacze?

Każdorazowa wymiana wtryskiwaczy powinna zostać zakończona ich zakodowaniem (bez względu na to, czy wymieniamy wtryski na zupełnie nowe, czy regenerowane). Adaptując nowe wtryskiwacze, opieramy się na kodzie ustalonym przez producenta, natomiast w przypadku wtrysków regenerowanych, konieczne jest wygenerowanie nowego kodu. Obliczy go za nas komputer diagnostyczny, który w czasie testów porównuje rzeczywiste dawki wtrysków z zalecanymi i na tej podstawie automatycznie tworzy nowy kod. Kodowanie wtrysków stało się obowiązkowe w momencie wejścia w życie przepisów ograniczających emisję spalin. Jednak kodowanie wiąże się nie tylko z lepszym spalaniem oleju napędowego, ale także z mniejszym zużyciem paliwa, bardziej precyzyjną dawką paliwa oraz wydajną, równą pracą wtryskiwaczy.

Dlaczego należy kodować wtryskiwacze? – niezakodowane wtryskiwacze objawy

Ze względu na różne parametry pracy wtryskiwaczy (nowych także), konieczne jest tak zwane kodowanie, które pozwoli je ujednolicić. Dzięki równej pracy wtrysków możemy cieszyć się równomierną pracą jednostki napędowej, która to przecież wiąże się z komfortową jazdą. Objawy niezakodowanych wtryskiwaczy mogą być takie same, jak te występujące w czasie awarii tj. niemożność odpalenia samochodu, większa ilość spalin, braki mocy. Trzeba więc wiedzieć, że wymiana wtryskiwaczy bez ich zakodowania jest zwyczajnie bezsensowna.

1. Kody IMA – co należy wiedzieć? – kod IMA wtrysku

Kod IMA to ciąg znaków alfanumerycznych, które precyzują parametry pracy wtryskiwacza. Z racji tego, że kody te są indywidualne, to każdy wtrysk należy zaadaptować osobno. Kodowanie wtryskiwaczy gwarantuje odpowiedni proces spalania paliwa, co umożliwia na spełnianie bardzo rygorystycznych norm emisji cząstek stałych. Parametry zawarte w kodzie zostały ustalone przez poszczególnych producentów, a ich zastosowanie zapewnia w pełni wydajną pracę wtrysków.

2. Dlaczego należy i jak kodować wtryskiwacze Common Rail – wymiana wtryskiwaczy bez kodowania

Kodowanie wtryskiwaczy gwarantuje ich równą pracę, która to znowuż zapewnia równomierną pracę całego silnika. Aby przeprowadzić kodowanie, należy udać się do serwisu, gdzie za pomocą odpowiedniego komputera diagnostycznego połączymy się ze sterownikiem. Następnie wprowadzamy unikalny dla każdego wtrysku kod IMA. Warto wiedzieć, że niezakodowanie wtrysków Common Rail nie przyniesie żadnych efektów naprawy. Co więcej, możemy mieć do czynienia z objawami, jakie idą w parze z uszkodzonymi wtryskiwaczami.

Jak kodować wtryskiwacze Common Rail?
Dlaczego należy i jak kodować wtryskiwacze Common Rail

3. Na czym polega „kodowanie wtryskiwaczy”? – kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji

Kodowanie wtryskiwaczy (lub inaczej adaptacja czy przyuczanie) polega na dostarczeniu sterownikowi silnika dodatkowych informacji na temat właściwości danego wtrysku. Informacje te zapisane są w formie szyfru, z czego każdy model wtryskiwacza ma własny indywidualny kod. Dzięki kodowaniu mamy możliwość wyrównać pracę wtrysków, ponieważ mimo tego, że są identyczne, to dawka wtrysku może się różnić. Konieczne jest także ponowne kodowanie wtrysków poddanych regeneracji. Bez tego, sterownik wymuszałby na sprawnych wtryskach pracę według niepoprawnych parametrów.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze w samochodach z układem Common Rail zazwyczaj wymagają kodowania po ich wymianie lub regeneracji. Kodowanie wtryskiwaczy polega na skonfigurowaniu ich zgodnie z danymi producenta samochodu, aby prawidłowo działać. Kodowanie wtryskiwaczy jest niezbędne, ponieważ wtryskiwacze tego typu są odpowiedzialne za dozowanie paliwa do wszystkich cylindrów jednocześnie i są skalibrowane do konkretnego samochodu i jego silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

NEONX

Wystawiono 2 lata temu

A czy po wymianie podkładek pod wtryskami też trzeba kodowac wtryski?

Czy ta opinia była pomocna?

Alibaba

Wystawiono 2 lata temu

O kodowaniu wtrysków nie wiedziałem nic, ale dobrze, że tutaj mogę o tym poczytać.

Czy ta opinia była pomocna?

Baca

Wystawiono 2 lata temu

Niektórzy myślą, że koduje się tylko raz, a tu po każdej naprawie wtrysków, trzeba je zakodować w sterowniku. Taka technologia.

Czy ta opinia była pomocna?

Młody_banach

Wystawiono 2 lata temu

Kodować wtryskiwacze to trzeba po każdej ingerencji w nie, czyli po regeneracji i wymianie też, to oczywista oczywistość.

Czy ta opinia była pomocna?

listek__7

Wystawiono 2 lata temu

Wydawało mi się logiczne, że po regeneracji czy wymianie wtrysków trzeba je zakodować w sterowniku, aby dobrze pracowały

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki