Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Kiedy pomyśleć o wyczyszczeniu wtryskiwaczy? - poznaj objawy sygnalizujące

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

O czyszczeniu wtryskiwaczy warto pomyśleć, gdy ich praca jest znacząco utrudniona poprzez zalegający w nich nagar oraz liczne zanieczyszczenia. Informuje nas o tym:

  • utrudniona praca jednostki napędowej, spadek jej mocy i osiągów, zwiększone spalanie i zadymienie z wydechu.

Profesjonalne czyszczenie pozwala pozbyć się wszelkich zabrudzeń utrudniających działanie wtrysków. Zazwyczaj komponenty są obklejone brudem, który z czasem ciągłej eksploatacji pojazdu coraz to mocniej przywiera do konstrukcji wtryskiwaczy.
Czyszczenie wtrysków ma za zadanie precyzyjne usunięcie zabrudzeń, dzięki czemu przywraca wtryskiwaczom ich pierwotne parametry, co przekłada się na ich pracę oraz przynosi szereg korzyści.
Wyczyszczone podzespoły zapewniają precyzyjne rozpylanie paliwa, co skutkuje wzrostem mocy silnika. W pełni sprawnie działające wtryskiwacze pozwalają na efektowniejsze spalanie paliwa, co przekłada się na zmniejszenie kosztów eksploatacji, jak i mniejszą emisję spalin. Wtryski które są regularnie kontrolowane i konserwowane są znacznie mniej podatne na wszelkie uszkodzenia, co przekłada się na znaczne wydłużenie ich żywotności.

Wyczyszczony i zabrudzony wtryskiwacz
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Czyszczenie wtryskiwaczy w myjce

Kiedy czyszczenie wtryskiwaczy nie jest możliwe?

Czyszczenie wtryskiwaczy nie jest możliwe do przeprowadzenia, w przypadku, gdy podzespoły są uszkodzone mechanicznie albo skrajnie wyeksploatowane. Pośrednim rozwiązaniem między czyszczeniem a wymianą podzespołów jest usługa regeneracji, która polega na precyzyjnym czyszczeniu oraz wymianie niesprawnych elementów wtrysku przywracając mu sprawność.
Stan i kondycja wtrysków jest bardzo istotna, aby ich praca była nienaganna, a jazda komfortowa oraz bezawaryjna. Warto jest zwracać uwagę na niepokojące sygnały, wysyłane przez auto. Im wcześniejsza będzie reakcja, tym większa szansa, że uda się usunąć problem na czas.

Czyszczenie wtryskiwaczy - zlecić mechanikowi czy zrobić to samodzielnie?

Decyzja o tym, czy zlecić czyszczenie wtrysków paliwa mechanikowi, czy wykonać je samodzielnie, zależna jest od kilku czynników. Głównym z nich jest posiadanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności a także specjalistycznych narzędzi i środków czyszczących. Precyzyjne czyszczenie wtryskiwaczy jest dość skomplikowanym procesem i jeśli nie zostanie przeprowadzone właściwie, może spowodować poważne uszkodzenie podzespołu, niekiedy nawet silnika.
Gdy nie mamy doświadczenia w pracach mechanicznych, lepiej zlecić to zadanie doświadczonemu fachowcowi. Czyszczenie wtryskiwaczy wymaga dokładności, aby uniknąć uszkodzeń komponentów lub innych części silnika. Zlecenie tego działania specjaliście zajmującemu się wtryskami jest z pewnością bezpieczniejszym i bardziej skutecznym rozwiązaniem.

Wyczyszczony wtryskiwacz

Jaki jest najlepszy sposób czyszczenia wtryskiwaczy?

Najlepszą metodą czyszczenia wtrysków jest czyszczenie ultradźwiękowe, ponieważ usuwa najdokładniej wszelkie zabrudzenia zalegające na wtryskiwaczach. Ten sposób wymaga demontażu podzespołów z silnika i rozłożenia ich na części pierwsze, z uwagi na to, realizowane jest w profesjonalnych serwisach. W następnej kolejności elementy są umieszczane w specjalnej myjce, w której dochodzi do kawitacji, co oznacza powstanie pęcherzyków powietrza, które pod wpływem wysokiego ciśnienia są w stanie dotrzeć we wszelkie zakamarki wtrysku usuwając przy tym zabrudzenia. Efekt czyszczenia wzmaga również wysoka temperatura wody i środki o właściwościach odrdzewiających. Zaletą czyszczenia komponentów falami ultradźwiękowymi jest krótki czas trwania.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki