Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Kiedy następuje wtrysk paliwa w dieslu?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Nowe wtryskiwacze Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Na podstawie danych otrzymywanych z czujników rozmieszczonych w okolicy silnika, sterownik decyduje o dokładnym momencie wtrysku paliwa, wysyłając do wtryskiwaczy impuls elektryczny. Jak to wygląda w praktyce? Otóż najpierw do komory spalania trafia samo powietrze, które sprężane jest przez tłok do ciśnienia rzędy 40 barów. Następnie pod wpływem tego ciśnienia nagrzewa się do temperatury około 600 - 800º C. W momencie, kiedy do komory trafia także dawka paliwa, dochodzi do natychmiastowego samozapłonu, ponieważ łączy się ona z gorącym powietrzem. Stąd też jednostki wysokoprężne określa się mianem silników z zapłonem samoczynnym. W silnikach Diesla podawaną dawkę paliwa cechuje nie tylko odpowiednia (bardzo precyzyjna) ilość, ale także możliwie wysokie ciśnienie oraz czas. Olej napędowy trafia do komory dopiero w końcowej fazie suwu, kiedy to temperatura, jak i ciśnienie osiągną odpowiednią wartość. Właściwie działający układ wtryskowy odgrywa niezwykle ważną rolę w osiąganiu dobrych parametrów użytkowych pojazdu.

Wtrysk i zapłon w dieslu ‒ Za wczesny zapłon w dieslu objawy

Silniki wysokoprężne bazują na zapłonie samoczynnym, więc by ten mógł dojść do skutku, musi być zachowane kilka warunków. Pierwszy z nich to prawidłowe rozpylenie paliwa, a drugi, to sprężenie powietrza znajdującego się w cylindrze do odpowiedniej temperatury. Jednak, aby uruchomienie zimnego silnika było możliwe, konieczne było zastosowanie dodatkowego źródła ciepła ‒ trzpieniowych świec żarowych. Dożarzanie się świec podczas pracy silnika przekłada się na mniejsze drgania silnika oraz ograniczenie białego lub niebieskiego dymu.

1. Układy wtryskowe w dieslach ‒ Wtrysk paliwa diesel cena

Układy wtryskowe w dieslach

Wtrysk paliwa w towarzyszył silnikom Diesla od zawsze, jednak na przestrzeni lat zmieniał się zarówno osprzęt, ciśnienie podawanego paliwa, jak i systemy wtrysku. Początkowo mieliśmy do czynienia z wtryskiem pośrednim, który w Dieslu oznacza jednak zupełnie coś innego niż w silnikach benzynowych. Paliwo rozpylane było do komory spalania przez wtryskiwacz, aczkolwiek była ona podzielona na dwie komory ‒ pomocniczą i zasadniczą. Popularnym rozwiązaniem było także zastosowanie pompowtryskiwaczy, których konstrukcja opierała się na połączeniu pompy i wtrysku w jednym podzespole. Najbardziej precyzyjne wyniki można było uzyskać dzięki wtryskowi bezpośredniemu w systemie Common Rail, który jest stosowany do dziś. Będąc posiadaczem samochodu z takim układem, warto wiedzieć, jak działają wtryski w dieslu, aby jak najdłużej zachować ich pełną sprawność.

2. Co to jest kąt wyprzedzenia wtrysku ‒ Zły kąt wtrysku objawy

Kąt wyprzedzenia wtrysku jest to kąt obrotu wału korbowego między momentem rozpoczęcia się wtrysku paliwa a położeniem tłoka w tzw. górnym martwym położeniu (GMP). Zasada jest taka, że wtrysk mysi rozpocząć się zawsze tuż przed osiągnięciem GMP przez tłok po to, by mieszanka paliwowo-powietrzna miała odpowiednio dużo czasu na zapalenie się. Czas pomiędzy dostarczeniem mieszanki a samozapłonem nazywany jest zwłoką zapłonu. Kąt wyprzedzenia wtrysku jest jednym z głównych parametrów pracy w silniku Diesla. Jest on obliczany przez komputer na podstawie sygnałów docierających z czujników w silniku. Ma wpływ zarówno na osiągi, zużycie paliwa, jak i poziom emisji spalin.

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono 2 lata temu

Wtrysk paliwa w silniku diesel następuje w momencie, gdy tłok osiągnie odpowiedni położenie podczas cyklu pracy. W przypadku silników diesel, paliwo jest wtryskiwane pod dużym ciśnieniem do komory spalania przez wtryskiwacze. Wtrysk paliwa w silniku diesel następuje zazwyczaj podczas kompresji, kiedy tłok jest blisko górnego punktu skoku. W tym momencie, kiedy tłok jest w górnej pozycji, wtryskiwacze wysyłają strumień paliwa pod dużym ciśnieniem do komory spalania. Paliwo jest wtryskiwane pod ciśnieniem, ponieważ pozwala to na jego lepsze rozpylanie i spalanie w komorze spalania. Wtrysk paliwa w silniku diesel jest kluczowym procesem dla prawidłowego działania silnika i jest odpowiedzialny za wytwarzanie mocy i momentu obrotowego.

Czy ta opinia była pomocna?

Ania

Wystawiono 2 lata temu

Kiedy następuje wtrysk paliwa w dieslu? Wtrysk paliwa w dieslu następuje w różnych momentach w zależności od rodzaju układu zasilania i silnika. W silnikach Diesla z układem zasilania common rail wtrysk paliwa następuje podczas każdego cyklu pracy silnika, na etapie rozprężania. Wtrysk paliwa w układzie common rail jest sterowany elektronicznie i może być dostosowywany do warunków pracy silnika, takich jak obroty, ciśnienie oleju itp. W silnikach Diesla z układem zasilania płynnym wtrysk paliwa następuje podczas rozprężania w cylindrze, po zapłonie mieszanki paliwowo-powietrznej. Wtrysk paliwa w układzie płynnym jest sterowany mechanicznie przez sprężyny lub hydraulicznie przez ciśnienie oleju.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki