Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Kalibracja wtryskiwaczy Common Rail

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Kalibracja wtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Kalibracja wtryskiwaczy Common Rail
Kalibracja wtryskiwaczy Common Rail

Proces kalibracji wtryskiwaczy Common Rail polega głównie na wprowadzeniu do silnika pojazdu specjalnego kodu IMA, który jest automatycznie generowany przez komputer w formie indywidualnego zestawu parametrów. To znaczy, że kodowanie wtryskiwaczy wymaga użycia specjalistycznego urządzenia diagnostycznego, które należy połączyć ze sterownikiem. Kalibracja wtryskiwaczy jest niezbędnym etapem każdej naprawy lub wymiany, bez tego wtryskiwacze nie będą w stanie pracować według parametrów podanych przez producenta. Taka sytuacja przekłada się na nieprawidłowe dawkowanie paliwa. Do najczęściej występujących objawów związanych z brakiem kalibracji zalicza się: utratę mocy w silniku, rosnące zużycie paliwa, występujące problemy z uruchomieniem silnika. Brak zakodowania wtrysków wiąże się z przekroczeniem norm emisji spalin, przez co jazda samochodem staje się nie ekologiczna i nie ekonomiczna.

Dlaczego należy i jak kodować wtryskiwacze Common Rail - Nie zakodowane wtryskiwacze objawy.

Wtryskiwacze charakteryzują się różnymi właściwościami dlatego, aby ich praca była równa, należy je poddać kodowaniu. Prawidłowe parametry wtryskiwaczy zapewniają komfortową, równomierna pracę silnika. Brak zakodowania wtrysków przełoży się na objawy tego typu: niemiarowej pracy silnika, szarpane obroty, większa emisja spalin oraz nadmierne zużycie paliwa.

1.Kodowanie wtryskiwaczy Common Rail firmy Delphi - Wymiana wtryskiwaczy bez kodowania

Zakodowanie wtryskiwaczy Common Rail firmy Delphi wymaga użycia przeznaczonego do tego komputera diagnostycznego. W związku z tym należy udać się wyłącznie do autoryzowanego serwisu, który posiada tego typu urządzenia. Wymiana wtryskiwacza bez kodowania jest wykluczona, ponieważ problem dotyczący awarii wtrysku nie zostanie rozwiązany.

Kodowanie wtryskiwaczy Common Rail firmy Delphi
Kodowanie wtryskiwaczy Common Rail firmy Delphi

2. Kodowanie wtryskiwacza - Kodowanie wtryskiwaczy Bosch

Kodowanie jest to wyrównanie dawki wtrysków i jest niezbędne do uzyskania równej pracy jednostki napędowej. Do tego procesu jest wykorzystywana specjalistyczna aparatura, która jest w każdym profesjonalnym serwisie. Naprawa wtryskiwaczy Bosch bez ich końcowego zakodowania może okazać się zupełnie bezsensowna, ponieważ wtryski nadal będą pracowały według niepoprawnych parametrów.

Udostępnij wpis

Komentarze

Kacper

Wystawiono 2 lata temu

Kalibracja wtryskiwaczy Common Rail to proces, w którym ustawia się odpowiednie parametry wtryskiwaczy w celu zapewnienia prawidłowego działania silnika. Wtryskiwacze Common Rail to rodzaj wtryskiwaczy, w których paliwo jest podawane do silnika za pomocą wspólnego, wysokociśnieniowego przewodu (tzw. common rail). Kalibracja wtryskiwaczy Common Rail polega na dostosowaniu ich parametrów do konkretnego silnika i modelu samochodu. Może to obejmować ustawienie mocy, momentu obrotowego, ciśnienia paliwa itp. Kalibracja jest ważna dla prawidłowego działania silnika i bezpieczeństwa jazdy. Kalibracja wtryskiwaczy Common Rail wymaga specjalistycznego sprzętu i wiedzy technicznej. Zazwyczaj zajmuje się tym profesjonalny serwis samochodowy lub warsztat mechaniczny, który posiada odpowiedni sprzęt i doświadczenie w tego typu pracach. Wtryskiwacze mogą być kalibrowane podczas ich instalacji lub po ich wymianie, w zależności od potrzeb i ustaleń z producentem. Kalibracja wtryskiwaczy Common Rail jest ważnym zabiegiem, który wpływa na sprawność układu paliwowego i silnika. Dlatego nie należy tego typu prac wykonywać samodzielnie, jeśli nie posiada się odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Lepiej skontaktować się z profesjonalnym serwisem, który zapewni prawidłową kalibrację wtryskiwaczy Common Rail.

Czy ta opinia była pomocna?

Szatyn9

Wystawiono 2 lata temu

No tak, aktualnie trzeba jeszcze kodować. Kiedyś tego nie było, a przynajmniej nie dotyczyły wszystkich wtrysków. teraz jak nie zakodujesz, to sterownik głupieje i narzuca na sprawne wtryski stare (niepoprawne) parametry pracy.

Czy ta opinia była pomocna?

Jaro

Wystawiono 2 lata temu

Coś mi tam świtało, ale teraz wiem więcej o kalibracji wtrysków common rail. Musze przyznać, że to przydatne informacje.

Czy ta opinia była pomocna?

Aga

Wystawiono 2 lata temu

Kalibracja nie powinna raczej sprawiać problemów komuś kto ma doświadczenie, tak myślę. Polecam przeczytać każdemu, kogo interesuje taka tematyka

Czy ta opinia była pomocna?

anetkam_@85

Wystawiono 2 lata temu

Nie wiedziałam, że kalibracja wtryskiwaczy to po prostu ich zakodowanie. Dowiedziałam się z tego artykułu sporo :D

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki