Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co to jest kalibracja wtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Kalibracja wtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Co to jest kalibracja wtrysków?
Co to jest kalibracja wtryskiwaczy?

Kalibracja wtryskiwaczy polega na wpisaniu do sterownika silnika unikalnego kodu IMA, dzięki któremu praca wtrysków, jak i samego silnika, jest równa. W kodzie IMA zostały zawarte wszystkie informacje na temat charakteru dawki wtrysku, tak więc prawidłowa kalibracja gwarantuje wydajne i poprawne funkcjonowanie wtryskiwaczy. Aby przeprowadzić kalibrację wtryskiwaczy, konieczne jest użycie urządzenia diagnostycznego, za pomocą którego podłączamy się do sterownika silnika. Zastosowanie parametrów zalecanych przez producenta jest niezbędne do spełniania wszystkich norm jakości. Warto wiedzieć, że wtryski należy zakodować indywidualnie, ze względu na to, że każdy z nich ma różne odchyłki od parametrów zadanych. 

1. Kalibracja wtryskiwaczy – wymiana wtryskiwaczy bez kodowania

Brak kalibracji spowoduje wystąpienie objawów podobnych do uszkodzonych wtryskiwaczy. Czy trzeba więc kodować wtryskiwacze? Zdecydowanie tak, ponieważ wymiana wtrysków bez kodowania nie przyniesie żadnych rezultatów, a już z pewnością nie wyeliminuje symptomów awarii. Każda naprawa wtrysków powinna być więc zakończona adaptacją.

2. Nieustanna kalibracja wtryskiwaczy – objawy niezakodowanych wtryskiwaczy

Ciągłe uruchamianie się autoadaptacji wtryskiwaczy może być spowodowane:
- niezakończeniem się procedury;
- nieprawidłowym przebiegiem procesu wyrównywania dawek wtrysków;
- usterką w obrębie silnika;
- uszkodzeniami konstrukcji wtryskiwaczy Common Rail.
W celu konkretnego wskazania przyczyny nieustannej kalibracji warto udać się do serwisu samochodowego i skorzystać z profesjonalnych urządzeń diagnostycznych. Niepoprawne parametry pracy uszkodzonych wtrysków dają objawy tożsame z niezakodowanym wtryskiwaczami. Dlatego jeśli chcemy szybko wyeliminować usterkę, należy przeprowadzić rzetelną diagnostykę.

3. Ciszej w dieslu – kalibracja wtryskiwaczy silnika – kodowanie wtryskiwaczy Bosch

Warto wiedzieć, że stukanie wtrysków może zostać wyeliminowane dzięki prawidłowo przeprowadzonej kalibracji. Jak wiemy, kodowanie wtrysków Bosch ma na celu wyrównanie pracy wtryskiwaczy. Dzięki prawidłowym parametrom pracy wtryskiwacze pracują znacznie ciszej, przez co jazda samochodem staje się bardziej komfortowa. Zakodowanie wtryskiwaczy Bosch zapewnia więc wysoką kulturę pracy całego układu Common Rail.

Ciszej w dieslu – kalibracja wtryskiwaczy
Ciszej w dieslu – kalibracja wtryskiwaczy silnika

4. Kalibracja wtrysków – parametry wtryskiwaczy Common Rail

Kalibracja wtryskiwaczy jest czynnością obowiązkową po każdorazowej naprawie wtrysków, wymianie czy regeneracji. Wszystkie parametry pracy wtryskiwaczy zostały zaszyfrowane w wyżej wspomnianym kodzie IMA. Poprawne wpisanie kodu IMA podczas kalibracji zapewnia równomierne i wydajne funkcjonowanie wtryskiwaczy, a co za tym idzie, sprawne działanie całego układu paliwowego.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Kalibracja wtryskiwaczy to proces, podczas którego dokonuje się pomiarów i regulacji, aby zapewnić, że wtryskiwacze benzyny lub oleju napędowego w samochodzie działają prawidłowo. Proces ten polega na sprawdzeniu, czy ilość paliwa, która jest wtryskiwana do silnika, jest odpowiednia dla danego obciążenia i warunków pracy. Jeśli ilość wtryskiwanego paliwa jest zbyt mała lub zbyt duża, może to prowadzić do nieefektywnego spalania i nieprawidłowych działań silnika. Dlatego ważne jest, aby wtryskiwacze były regularnie kalibrowane, aby zapewnić optymalne działanie silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki