Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Kalibracja pompowtryskiwaczy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Kalibrowanie pompowtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Kalibracja pompowtrysków
Kalibracja pompowtryskiwaczy

Pompowtryskiwacze w przeciwieństwie do wtryskiwaczy Common Rail nie posiadają kodów IMA, dlatego też nie wymagają kalibracji, czy tak zwanej adaptacji. Na etapie montażu wymagane jest jedynie ustawienie, czyli regulacja w pompowtryskiwaczu 1.9 TDI wstępnego napięcia sprężyny tłoka.

W pełni sprawny pompowtryskiwacz po prostu nie potrzebuje wprowadzania korekt do silnika. Całkowicie wydajny pompowtryskiwacz gwarantuje równomierną pracę jednostki napędowej.

1. Regulacja pompowtryskiwaczy 2.0 TDI w Dieslu

Co prawda pompowtrysków nie obowiązuje kodowanie, jednakże można mieć wpływ na ostateczną wartość tych podzespołów, regulując takie komponenty, jak ciśnienie otwarcia iglicy rozpylacza oraz sterowania pompy. Powyższe czynności powinny być przeprowadzone w profesjonalnym warsztacie samochodowym, który ma do dyspozycji narzędzia przeznaczone do naprawy pompowtryskiwaczy. Doświadczony mechanik wie, w jaki sposób wyregulować stopień otwarcia zaworka, jakiej grubości podkładki zastosować, by nie mieć do czynienia z nadwymiarowymi oringami oraz jaka wartość BIP gwarantuje odpowiednie dawkowanie paliwa.

Jednak warto wiedzieć, że ostateczny wydatek pompowtryskiwacza uwarunkowany jest głównie kształtem i średnicą końcówki rozpylacza, a także ilością znajdujących się w niej kanalików.

Pompowtryski 1.9 TDI - objawy usterki

Kierowcy silników wysokoprężnych do najczęstszych objaw awarii pompowtrysków zaliczają:

- trudność w uruchomieniu jednostki napędowej, bez względu na to, czy jest ona zimna, czy rozgrzana;
- niecodzienna ilość spalin wydobywających się z rury wydechowej, przy czym kłęby dymu mogą przyjąć barwę białą albo czarną – w zależności od powodu usterki;
- o wiele słabsze osiągi, które niewątpliwie idą w parze ze znacznym spadkiem mocy;
- bardzo niski komfort jazdy, który spowodowany jest przez nieprzyjemne hałasy spod maski, szarpanie oraz niestabilną pracę silnika.

Pompowtryski - objawy usterki
Pompowtryski 1.9 TDI - objawy usterki

Poprzez powyższe objawy samochód sygnalizuje konieczność naprawy pompowtryskiwaczy. W tym celu warto skorzystać z oferty sprawdzonej pracowni regeneracji pompowtrysków, która będzie w stanie szybko przywrócić częściom właściwe parametry pracy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Kalibracja pompowtryskiwaczy jest procesem, który polega na dokładnym ustawieniu parametrów działania pompowtryskiwaczy, tak aby były one zsynchronizowane z pozostałymi podzespołami silnika. Kalibracja pompowtryskiwaczy polega głównie na: Ustawieniu ciśnienia roboczego: Pompowtryskiwacze muszą pracować z odpowiednim ciśnieniem, aby zapewnić prawidłowe działanie silnika. Kalibracja polega na ustawieniu odpowiedniego ciśnienia roboczego. Ustawieniu dawki paliwa: Kalibracja polega na ustawieniu prawidłowej dawki paliwa, która jest podawana przez wtryskiwacze. Zbyt mała lub zbyt duża dawka paliwa może prowadzić do problemów z silnikiem. Ustawieniu pozycji zerowej: Wtryskiwacze muszą być ustawione w odpowiedniej pozycji, aby zapewnić prawidłowe działanie. Sprawdzenie przepływu paliwa: Mechanicy sprawdzą przepływ paliwa przez wtryskiwacze, by upewnić się, że jest ono dostarczane w odpowiedniej ilości i prędkości.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki