Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie wartości powinny mieć pompowtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wartości pompowtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jakie wartości powinny mieć pompowtryski?
Jakie wartości powinny mieć pompowtryski?

Dopuszczalne wartości dawek paliwa w pompowtrysku wynoszą od -2,8 mg do +2,8 mg, natomiast idealna parametry są równe 0. Ogólnie odpowiednie wartości dawek paliwa oraz sygnałów Bip tych podzespołów, zostały określone w procedurach opisanych przez ich producenta. W praktyce jednak zazwyczaj występują niewielkie odchylenia. Tak więc suma wszystkich wartości powinna być zbliżona do 0. Warto wiedzieć, że wartości te pokazują, o ile miligramów sterownik powinien zmniejszyć lub zwiększyć dawkę paliwa na poszczególnych podzespołach. Jeśli jednak dojdzie do powstania rozbieżności tych parametrów, może to wskazywać na uszkodzenie tego elementu lub nieszczelności w cylindrze (np. zawory, pierścienie, uszczelki pompowtryskiwacza). Dlatego też wykonanie pomiaru powinno się odbywać na rozgrzanym silniku oraz należy pamiętać o wyłączeniu odbiorników takich, jak klimatyzacja czy ogrzewanie. Z kolei parametry BIP są precyzyjnie zawarte w określonych granicach czasowych. Natomiast na wartość Bip wpływ ma regulacja pompowtrysku oraz jakość połączeń wiązki elektrycznej.

Sprawdzenie stanu pompowtryskiwaczy w silniku TDI - Jak sprawdzić który pompowtrysk jest uszkodzony

Aby sprawdzić stan pompowtryskiwaczy w silniku TDI, należy wykonać pomiar korekt dawek paliwa, przeprowadzić badanie komputerowe oraz wykonać pomiar sygnałów BIP. Dodatkowo diagnostyka tego podzespołu powinna zawierać sprawdzenie, czy montaż tego podzespołu został prawidłowo wykonany. Natomiast odpowiednia regulacja i właściwe ustawienie początkowe tych elementów w układzie paliwowym może ulec zmianie, w zależności od stopnia ich zużycia w wyniku eksploatowania pojazdu. Ponadto kompleksowa diagnostyka tych podzespołów pozwoli na wskazanie uszkodzonego pompowtrysku i podjęcie dalszych kroków w celu ich naprawy.

1.Diagnostyka pompowtrysków w silniku 1.9TDI - Parametry pompowtryskiwaczy 1.9 TDI

Przeprowadzenie diagnostyki pompowtrysków w silniku 1.9 TDI jest możliwe bez demontażu tych elementów, jednak większą skuteczność sprawdzenia otrzymamy po ich demontażu. Natomiast w pojazdach tych za prawidłową wartość BIP uważa się -/+ 30, a za problem przyjmuje się wynik -/+ 60 i więcej.

Diagnostyka pompowtrysków w silniku 1.9TDI
Diagnostyka pompowtrysków w silniku 1.9TDI

2.Pompowtryski - Wartości korekcji, jak je odczytywać? - Korekty pompowtryskiwaczy na minusie

Odczytanie wartości korekcji pompowtryskiwaczy jest związane z prawidłową interpretacją logów, które dotyczą zakresu pracy pojazdu. Natomiast odczytanie tych logów jest możliwe podczas pracy silnika. Aby dokonać tych odczytów, należy użyć specjalnego programu diagnostycznego oraz użyć odpowiednich narzędzi. Z kolei korekta wtrysku na minusie oznacza skrócony czas, który jest potrzebny na wytworzenie wtrysku paliwa do silnika.

Udostępnij wpis

Komentarze

Simba

Wystawiono 2 lata temu

Pompowtryski są elementami układu wtryskowego w silnikach diesel, które odpowiadają za wtryskiwanie paliwa pod wysokim ciśnieniem do komory spalania. Wartości, jakie powinny mieć pompowtryski, zależą głównie od producenta silnika i typu pompowtrysków. Dokładne informacje dotyczące tych wartości znajdziesz w instrukcji obsługi samochodu lub podczas konsultacji z wyspecjalizowaną firmą zajmującą się serwisem silników diesel. Ogólnie rzecz biorąc, pompowtryski powinny pracować z odpowiednim ciśnieniem i przepływem paliwa, aby zapewnić prawidłowe działanie silnika. Jeśli wtryski nie pracują prawidłowo, mogą to prowadzić do problemów z odpalaniem silnika, spadku mocy i sprawności silnika, a także do zwiększenia zużycia paliwa. Warto regularnie sprawdzać stan pompowtryskiwaczy i w razie potrzeby je wymieniać, aby zapewnić prawidłowe działanie silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Maciej

Wystawiono 2 lata temu

Nie znam się jakie pompowtryski mają mieć wartości, wiec oddałem je do sprawdzenia na serwis. Ogólnie jestem zadowolony, trwało to tylko jeden dzień.

Czy ta opinia była pomocna?

Janusz

Wystawiono 2 lata temu

W sumie to nigdy nie interesowało mnie to, jakie wartości mogą mieć pompowtryski, ciekawy temat :)

Czy ta opinia była pomocna?

Radzio

Wystawiono 2 lata temu

Żeby zweryfikować stopień zużycia pompowtrysków, najlepiej sprawdzić je komputerowo, a później wymontować. Jak wartości wyjdą dobre, to znaczy, że są sprawne, a jak nie, to niestety trzeba regenerować albo wymieniać na nowe.

Czy ta opinia była pomocna?

Miłosz

Wystawiono 2 lata temu

Czas chyba sprawdzić wartości moich pompowtrysków, bo mam wrażenie, że nie działają dobrze

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki