Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić stan pompowtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtryskiwaczy - 100 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzenie pompowtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak sprawdzić stan pompowtrysków?
Jak sprawdzić stan pompowtryskiwaczy?

Stan pompowtrysków można wstępnie sprawdzić bez demontowania ich z pojazdu - wystarczy do tego interfejs diagnostyczny VCDS, za pomocą którego odczytamy korepty i BIPy pompowtryskiwaczy. Bardziej dokładna i rzetelna weryfikacja tych podzespołów jest możliwa w specjalistycznej pracowni, gdzie pompowtryski można zweryfikować zarówno w całości, jak i po rozbiórce. Sprawdzenie stanu pompowtrysków bez rozbiórki w praktyce polega na weryfikacji prądu otwarcia i zamknięcia zaworka za pomocą zasilacza laboratoryjnego, a nastepnie - po wyczyszczeniu następuje test podzespołu na stole probierczym Bosch EPS 815. Jeżeli weryfikacja wykaże zgodność zmierzonych parametrów wtrysków z wartościami precyzyjnie określonymi przez producenta, drukowane są protokoły z badania, a pompowtryskiwacz jest gotowy do montażu w samochodzie.

Kolejnym sposobem na ocenę stanu pompowtrysków jest ich sprawdzenie bazujące na rozbiórce. W tej sytuacji weryfikacja rozpoczyna się od oceny wzrokowej zużycia pompowtrysku z zastosowaniem mikroskopu. Następnie zdemontowane elementy trafiają do myjki ultradźwiękowej, gdzie poddaje się je czyszczeniu. Kolejnym etapem jest składanie pompowtryskiwacza związane ściśle z wymianą uszkodzonych bądź zużytych elementów na nowe. Następnie pompowtrysk jest poddawany weryfikacji i ewentualnej regulacji wymiarów nastawczych, takich jak ciśnienie otwarcia czy ustalenie szczeliny powietrznej zaworka sterującego. Etapem finalizującym przeprowadzoną w ten sposób regenerację pompowtryskiwaczy jest test podzespołu na stole probierczym Bosch EPS 815. Uzyskane po testowaniu protokoły to potwierdzenie prawidłowości naszych działań oraz faktu, że stan pompowtrysków został znacząco poprawiony.

Jakie objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy możesz zauważyć?

Jakie objawy uszkodzonych pompowtrysków można łatwo zauważyć?
Jakie objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy możesz zauważyć?

Objawy uszkodzenia pompowtrysków, które możesz zidentyfikować w swoim samochodzie nawet bez dysponowania wiedzą mechaniczną, to:

  • problemy z odpalaniem "na zimno" i "na ciepło";
  • tracenie obrotów podczas pracy silnika na biegu jałowym
  • nieharmonijna praca jednostki napędowej
  • nagłe gaśnięcie samochodu bez wyraźnej przyczyny
  • wydobywanie się z wydechu białego lub ciemnego zadymienia w dużych ilościach

Zaobserwowanie tych objawów powinno skłonić Cię do sprawdzenia pompowtrysków w Twoim samochodzie. Jeśli ich kondycja nie jest już najlepsza, skontaktuj się z naszym serwisem i wybierz najwygodniejszą opcję: regenerację Twoich pompowtrysków lub zakup pompowtryskiwaczy na wymianę. Niezależnie od wybranego wariantu otrzymasz od nas gwarancję na piśmie na 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów.

Udostępnij wpis

Komentarze

Franciszek

Wystawiono 2 lata temu

Pompowtryskiwacze to ważny element układu paliwowego w silniku Diesla, odpowiedzialny za dostarczanie paliwa do silnika. Ich awaria lub zużycie mogą prowadzić do poważnych problemów z silnikiem, dlatego należy regularnie sprawdzać stan pompowtryskiwaczy. Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie stanu pompowtryskiwaczy: 1. Sprawdzenie kodów błędów: kody błędów to informacje zapisane w pamięci samochodu, które mogą wskazywać na awarię lub nieprawidłowe działanie pompowtryskiwaczy. Aby je odczytać, należy skorzystać z testera diagnostycznego lub zgłosić się do serwisu samochodowego. 2. Sprawdzenie ciśnienia paliwa: niskie ciśnienie paliwa może być oznaką awarii lub zużycia pompowtryskiwaczy. Aby sprawdzić ciśnienie paliwa, należy zdemontować manometr i zmierzyć ciśnienie na przewodzie paliwowym. 3. Sprawdzenie stanu oleju: zanieczyszczenia oleju mogą być oznaką awarii pompowtryskiwaczy. Aby sprawdzić stan oleju, należy odkręcić miskę olejową i zmierzyć poziom oleju.

Czy ta opinia była pomocna?

Alan

Wystawiono 2 lata temu

Najlepiej zrobić testy komputerowe, ale te z kolei nie wykażą wszystkich uszkodzeń, więc najlepiej, żeby mechanik zdemontować i sprawdził dokładnie pompowtryski.

Czy ta opinia była pomocna?

Kamila

Wystawiono 2 lata temu

Dużo cennych informacji jak można sprawdzić stan pompowtrysków, ale pewnie dla kogoś kto już ma jakąś podstawową wiedze w tym temacie. Jednak dla takiej osoby jak ja pozostaje tylko profesjonalny serwis.

Czy ta opinia była pomocna?

Franek

Wystawiono 2 lata temu

Ja jutro mam umówioną wizytę właśnie, żeby sprawdzić stan pompowtrysków. Teraz dla własnej świadomości tak tylko doczytuję.

Czy ta opinia była pomocna?

moniczka@66

Wystawiono 2 lata temu

W takim razie oddam pompowtryski do serwisu na diagnostykę!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki