Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie są typowe metody naprawy wtrysków w przypadku drobnych usterek?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Najpopularniejszymi metodami naprawczymi wtryskiwaczy jest czyszczenie termiczno-chemiczne oraz zastosowanie preparatów chemicznych. Na czym polega naprawa wtrysków? Jeśli chodzi o regenerację wtrysków w serwisie, to na początek należy je zdemontować z układu paliwowego i rozebrać je na poszczególne elementy. Następnie przeprowadza się dokładną wizualną i mikroskopową ocenę ich stanu, co pozwala określić sposób naprawy i kosztorys. Pierwszym etapem naprawy jest gruntowne czyszczenie wszystkich części wtrysku za pomocą ultradźwięków i odpowiednich środków chemicznych. Następnie wymienia się zużyte uszczelniacze na nowe, oryginalne części, a także inne elementy, jeśli są niesprawne. Po ponownym złożeniu wtrysku przystępuje się do jego regulacji i ustawienia odpowiednich dawek. Końcowym krokiem jest testowanie sprawności wtrysku na specjalnym stole probierczym, który dostarcza dokładnych danych porównawczych między rzeczywistymi parametrami wtrysku a wartościami docelowymi.

Wtryskiwacz Common Rail
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Wtryski wmontowane w silniku Diesla

Co może być powodem uszkodzenia wtryskiwaczy?

Uszkodzenie wtryskiwaczy w silniku spalinowym może być spowodowane różnymi czynnikami. Oto kilka możliwych przyczyn:

• Brud i zanieczyszczenia - zawarte w paliwie lub dostając się do systemu paliwowego, mogą zatykać dysze wtryskiwaczy, co prowadzi do niewłaściwego rozpylenia paliwa lub jego niepełnego spalania.
• Niewłaściwe paliwo - używanie paliwa o niskiej jakości, zanieczyszczonego lub nieodpowiedniego dla konkretnego silnika wpłynie na pracę wtrysków.
• Niedopasowane parametry pracy - jeśli parametry pracy wtryskiwaczy (takie jak ciśnienie wtrysku) nie są odpowiednio dopasowane do wymagań silnika, może to prowadzić do awarii wtrysków Diesla.
• Niewłaściwe ciśnienie paliwa - zbyt wysokie lub zbyt niskie ciśnienie paliwa doprowadzi do nieprawidłowego działania wtryskiwaczy i ich awarii.
• Zużycie mechaniczne - wtryskiwacze podlegają zużyciu mechanicznemu w wyniku regularnego użytkowania.
• Uszkodzenie mechaniczne - w przypadku silnych wstrząsów lub uderzeń wtryskiwacze mogą się uszkodzić.
• Niedrożność układu paliwowego - niedrożność rur, filtrów lub zbiornika paliwa może prowadzić do zaburzeń przepływu paliwa i uszkodzenia wtryskiwaczy.

Jak sprawdzić wtryskiwacze w domu?

Test przelewowy wtrysków

Aby przeprowadzić prosty test sprawdzający stan wtryskiwaczy, należy podłączyć wyjścia przelewów do mniejszych pojemników, aby móc porównać ilość wypływającego paliwa. Po kilku minutach pracy jednostki napędowej obserwujemy paliwo w poszczególnych zbiorniczkach, co pozwoli ocenić stan każdego wtryskiwacza. Pamiętaj, że test przelewowy ma jedynie charakter poglądowy, więc po jego wykonaniu powinieneś jak najszybciej pojechać do serwisu na dokładną diagnostykę tych komponentów.

Czy można jeździć z awarią systemu wtrysku?

Ignorowanie usterki w systemie wtrysku może prowadzić do konieczności nie tylko wymiany pojedynczych elementów, takich jak czujnik czy część sterująca, ale nawet do konieczności przeprowadzenia kosztownego remontu silnika. Wszelkie usterki w systemie wtryskiwania może prowadzić do niewłaściwej ilości paliwa dostarczanej do silnika, co ma poważne konsekwencje dla jego działania. Jeśli ilość paliwa jest za mała, grozi to uszkodzeniem gniazd zaworowych i przegrzaniem silnika. Z kolei nadmiar paliwa może skutkować spaleniem tłoków oraz zablokowaniem filtrów DPF i katalizatora. Brak właściwego ciśnienia, czyli tzw. przelewania paliwa, może powodować trudności w uruchomieniu silnika, a także jego niestabilną pracę, włącznie z niespodziewanym zatrzymywaniem.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki