Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie są symptomy uszkodzonego wtryskiwacza w dieslu?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Uszkodzone wtryski Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jakie są symptomy uszkodzonego wtryskiwacza w dieslu?
Jakie są symptomy uszkodzonego wtryskiwacza w dieslu?

Nieodpowiednia eksploatacja samochodu z silnikami diesla przyczynia się na szybsze zużycie wtryskiwaczy, dlatego bardzo często kierowcy spotykają się z brakiem możliwości uruchomienia pojazdu, silniejszym zadymieniem w okolicy układu wydechowego, w trakcie jazdy można odczuć szarpania, znacznie spada moc, jak również auto z niewiadomych przyczyn po prostu gaśnie na biegu jałowym. Uszkodzone wtryskiwacze należy jak najszybciej oddać do serwisu na diagnostykę oraz na regenerację (oczywiście, gdy będzie to możliwe). Jeśli musisz uzupełnić bak paliwem, to zwróć szczególną uwagę na jego jakość i z jakiej stacji chcesz go kupić. Zanieczyszczenia w ON i stosowanie dodatków do paliwa ze złym składem przyczyniają się do powstawania problemów ze sprawnością wtrysków, dlatego kluczowe jest, aby przestrzegać jednak zasad prawidłowego użytkowania pojazdu, jeśli chcesz mieć długo sprawne wtryski i inne podzespoły.

Objawy awarii wtrysków w nowoczesnym silniku wysokoprężnym

We wcześniejszym akapicie wspominaliśmy już o symptomach awarii wtrysków, jednak te objawy mogą wskazywać także na usterkę innych ważnych podzespołów samochodowych, więc aby się upewnić, który z nich jest źródłem awarii, należy przeprowadzić rzetelną diagnostykę.

1. Wtryskiwacze: objawy, praca, diagnostyka - Uszkodzona cewka wtryskiwacza - objawy

Wtryskiwacze Common Rail dzielą się na wtryski elektromagnetyczne oraz piezoelektryczne, a ich działanie jest bardzo podobne do siebie. Warto wiedzieć, że są to skomplikowane elementy, o które należy dbać, ponieważ wystarczy uzupełnić paliwo niskiej jakości, a problemy zaraz się pojawią. Jeżeli zauważysz jakieś niepokojące objawy, np.: spadki osiągów, kłopoty z rozruchem silnika, gaśnięcie jednostki napędowej „na luzie”, czy zwiększone spalanie, to umów się na wizytę w ASO, aby dokładnie sprawdzić wtryskiwacze w specjalistycznych urządzeniach. Jeżeli zastanawiasz się, jakie objawy towarzyszą przy zepsutej cewce wtryskiwacza (mogą to być uszkodzenia mechaniczne lub zwarcie cewki), to są one bardzo podobne, jak przy niesprawnym wtrysku.

Wtryskiwacze: objawy, praca, diagnostyka - Uszkodzona cewka wtryskiwacza - objawy
Wtryskiwacze: objawy, praca, diagnostyka - Uszkodzona cewka wtryskiwacza - objawy

2. Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail. Jak je zdiagnozować i wymienić? - Jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem?

Wstępnie stan techniczny wtryskiwaczy można ocenić poprzez wykonanie testów przelewowych, dzięki niemu dowiesz się, który z wtrysków nie podaje odpowiedniej dawki paliwa. Następnie podzespoły są rozbierane na części i czyszczone, a zużyte elementy wymienia się na nowe. Jeżeli konieczna będzie wymiana elementów układu CR, to lepiej pozostawić ją w rękach specjalistów, gdyż niezbędna będzie w tym przypadku wiedza i doświadczenie, a dodatkowo wszelkie zmiany muszą zostać zapisane w sterowniku silnika. Wtryski możesz sprawdzić również samodzielnie w domu, ale potrzebne są do tego pojemniczki i plastikowe rurki. Proces ten wykonuje się na włączonym silniku. Gdy zauważysz różnice w ilości podanego paliwa w menzurkach, to w tych pojemniczkach, gdzie ON jest za dużo, wymagana jest dokładniejsza weryfikacja w serwisie w celu odnalezienia przyczyny problemu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ula

Wystawiono 2 lata temu

Oto niektóre z objawów, które mogą wskazywać na uszkodzenie wtryskiwacza w silniku diesel: 1. Spadek mocy silnika: Uszkodzony wtryskiwacz może prowadzić do nieprawidłowego spalania paliwa i spadku mocy silnika. 2. Nierównomierne działanie silnika: Uszkodzony wtryskiwacz może prowadzić do nierównomiernego działania silnika, co może objawiać się m.in. falowaniem obrotów, nieprawidłowym wskazaniem obrotomierza itp. 3. Zwiększona emisja spalin: Uszkodzony wtryskiwacz może prowadzić do zwiększenia emisji szkodliwych spalin. 4. Nieprawidłowe działanie układu zapłonu: Uszkodzony wtryskiwacz może prowadzić do nieprawidłowego działania układu zapłonu, co może objawiać się np. problemami z uruchamianiem silnika lub jego gaśnięciem podczas jazdy. 5. Nieprawidłowo wysokie lub niskie ciśnienie paliw

Czy ta opinia była pomocna?

Olesiek

Wystawiono 2 lata temu

U mnie najpierw zaczął szarpać i tracić moc.. pomyślałem od razu, że to wtryski, bo kolega miał podobnie. I w sumie racja, przebieg już spory, więc i wtryski się zużyły. Dobrze, że można regenerować, bo nowe to spory koszt.

Czy ta opinia była pomocna?

Cezar

Wystawiono 2 lata temu

W moim dieslu uszkodzone wtryski dawały objawy takie, jak nie równe obroty silnika, zaczynało szarpać autem, następnie pojawił się dym z układu wydechowego. Także sporo się działo.. nie dało się normalnie jeździć.

Czy ta opinia była pomocna?

Ula

Wystawiono 2 lata temu

U mnie pierwszym symptomem było szarpanie i nierówna praca silnika, ale pewnie u każdego inaczej

Czy ta opinia była pomocna?

1234@

Wystawiono 2 lata temu

No u mnie w aucie odczułem pogorszona pracę silnika i większe spalanie.. Pojechałem do serwisu i okazało się, że konieczna jest regeneracja

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki