Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie są objawy uszkodzonej pompy wysokiego ciśnienia?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Uszkodzona pompa wysokiego ciśnienia Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Objawy uszkodzonej pompy wysokiego ciśnienia
Jakie są objawy uszkodzonej pompy wysokiego ciśnienia?

Do najczęstszych symptomów uszkodzonej pompy wysokiego ciśnienia (pompy wtryskowej) zalicza się:
- wydłużony rozruch silnika, a nawet zupełny brak możliwości jego uruchomienia;
- zauważalną utratę mocy silnika i niecodzienne falowanie obrotów;
- brak stabilnej i równomiernej pracy silnika, który szarpie i hałasuje;
Aby zweryfikować przyczynę uszkodzenia pompy wtryskowej, niezbędna jest profesjonalna i rzetelna diagnostyka.
Sposobem na wyeliminowanie problematycznych objawów usterki pompy wysokiego ciśnienia jest poddanie jej regeneracji. Czemu zawdzięczamy efekty tej usługi? Otóż kluczową rolę odgrywa czyszczenie pompy, bo jak wiemy, zabrudzenia są jednym z głównych powodów nieprawidłowej pracy pompy. Innym ważnym etapem naprawy jest wymiana uszczelniaczy, ponieważ to te elementy zużywają się najszybciej w trakcie długiej eksploatacji pojazdu. Warto wiedzieć, że przyczyną awarii pompy wtryskowej jest przede wszystkim tankowanie paliwa o złej jakości i kiepskich właściwościach oraz brak wymiany zużytego filtra paliwa, który przestaje zatrzymywać osady zawarte w paliwie.

Naprawa pomp wtryskowych Common Rail – Pompa wysokiego ciśnienia zasada działania

Naprawa pompy wtryskowej rozpoczyna się od bardzo dokładnej diagnostyki, do której używa się nawet mikroskopów. Aby więc możliwe było sprawdzenie stopnia zużycia poszczególnych części, niezbędne jest zdemontowanie pompy. Bardzo ważnym etapem naprawy jest czyszczenie pompy, bo w większości przypadków okazuje się, że jest ona mocno zabrudzona. A jak wiadomo, nawarstwiające się w układzie paliwowym osady mogą doprowadzić do zupełnej niemożności uruchomienia auta. Wracając do naprawy, w następnym kroku trzeba też wymienić wszystkie uszczelki oraz części, które nie nadają się do dalszego użytkowania. W przypadku awarii warto znać zasadę działania pompy, aby wiedzieć, które elementy mogą ulec uszkodzeniu.

1. Pompy wysokiego ciśnienia: co zrobić, gdy pompa już nie działa? – Pompa wysokiego ciśnienia 2.0 TDI CR

Pompa wysokiego ciśnienia sama z siebie rzadko ulega uszkodzeniu, dlatego w przypadku awarii, należy odnaleźć jej faktyczną przyczynę. Często zdarza się, że to brak wymiany filtra paliwa w konsekwencji doprowadził do uszkodzenia pompy. Jeżeli pompy nie da się naprawić i konieczna jest jej wymiana, bezwzględnie należy stosować się do zaleceń producenta. Bardzo ważna jest też czystość stanowiska naprawy oraz sposób przechowywania pompy – trzeba ją rozpakować tuż przed samym montażem.

2. Jak sprawdzić, czy pompa opiłkuje? – Jak sprawdzić pompę wysokiego ciśnienia?

Aby zlokalizować tego typu awarię, konieczny jest demontaż pompy na poszczególne elementy składowe. Dopiero wtedy mamy możliwość sprawdzić, czy wewnątrz pompy znajdują się wspomniane opiłki. Przyczyną opiłkującej pompy jest ciągłe tankowanie złego jakościowo paliwa. Zawarte w takim paliwie zanieczyszczenia i osady wpływają destrukcyjnie nie tylko na pompę wtryskową, ale i na wszystkie podzespoły układu paliwowego. Zabrudzone części są z kolei najczęstszą przyczyną uszkodzeń i awarii.

Opiłkująca pompa
Jak sprawdzić, czy pompa opiłkuje?

3. Uszkodzona pompa wysokiego ciśnienia? – Uszkodzony elektrozawór pompy wtryskowej

Kiedy uszkodzenia pompy wtryskowej obejmują elektrozawór, z pewnością odczujemy brak płynności jazdy spowodowany szarpiącym silnikiem oraz ciągłą utratą mocy. W czasie diagnozy może się okazać, że mamy do czynienia z uszkodzeniami mechanicznymi, które możemy szybko wyeliminować, wymieniając niesprawną część. Gorzej, jeśli uszkodzenia mają charakter elektryczny i obejmują cewkę. Wówczas, aby usunąć objawy awarii, konieczna jest wymiana całego elektrozaworu, ponieważ nie da się wymienić samej cewki.

Udostępnij wpis

Komentarze

Paweł

Wystawiono 2 miesiące temu

@Wiesław Dzień dobry, cena zależna jest od wielu czynników. Prosimy o przygotowanie numeru VIN pojazdu oraz kontakt z naszymi specjalistami. Na pewno dobierzemy dla Ciebie satysfakcjonujące rozwiązanie.

Czy ta opinia była pomocna?

Wiesław

Wystawiono 2 miesiące temu

Dzień dobry. Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje pompa CR do ford Tourneo Connect 1.8 TDCi z 2003 roku

Czy ta opinia była pomocna?

Natalia Bosch

Wystawiono 2 miesiące temu

@Natan Dzień dobry, tak. Prosimy przygotować numer VIN i zadzwonić do nas. Ustalimy wszystkie szczegóły.

Czy ta opinia była pomocna?

Natan

Wystawiono 2 miesiące temu

Mam pytanko? Sprawdzacie i naprawiacie pompy Cr wysokiego ciśnienia? Jakie ceny są usług?

Czy ta opinia była pomocna?

Janek

Wystawiono 8 miesiecy temu

Objawy uszkodzonej pompy wysokiego ciśnienia mogą różnić się w zależności od stopnia uszkodzenia oraz rodzaju pompy. Oto niektóre objawy, które mogą wskazywać na uszkodzenie pompy wysokiego ciśnienia: Nierówna praca silnika: Uszkodzona pompa wysokiego ciśnienia może spowodować nierówną pracę silnika, szczególnie podczas przyspieszania lub przy wyższych obrotach. Wysokie spalanie paliwa: Uszkodzona pompa wysokiego ciśnienia może prowadzić do nieprawidłowego działania układu wtryskowego, co z kolei może prowadzić do wysokiego spalania paliwa. Brak mocy: Uszkodzona pompa wysokiego ciśnienia może spowodować brak mocy lub słabsze osiągi samochodu. Dymienie z rury wydechowej: Uszkodzona pompa wysokiego ciśnienia może prowadzić do nieprawidłowego spalania paliwa, co może objawiać się dymieniem z rury wydechowej. Jeśli zauważysz którykolwiek z wymienionych objawów, należy skontaktować się z mechanikiem w celu dokładnej diagnostyki układu paliwowego i ewentualnej naprawy pompy wysokiego ciśnienia.

Czy ta opinia była pomocna?

Julio93

Wystawiono Rok temu

Moje autko ma kilka z tych objawów, może mam uszkodzoną pompę wysokiego ciśnienia. Myślę, że zanim zacznę rozmyślać pojadę do serwisu gdzie pewnie wyjdzie co się dzieje i czy to ta pompa?

Czy ta opinia była pomocna?

LigaPQ

Wystawiono Rok temu

Takie objawy, z tego co wiem, to i mogą oznaczać awarię wtrysków, więc tak czy siak, trzeba sprawdzić. Test komputerowy na wstępie, a później pewnie demontaż.

Czy ta opinia była pomocna?

Rejtan90

Wystawiono Rok temu

Mój silnik bardzo hałasował i niestety ostatecznie okazało się, że było to sygnałem uszkodzonej pompy wysokiego ciśnienia.

Czy ta opinia była pomocna?

KRZYCHU_@!@

Wystawiono Rok temu

RAZ MIAŁEM TAKĄ SYTUACJĘ, ŻE SILNIK NIE CHCIAŁ SIĘ WŁĄCZYĆ... CÓŻ WYDAŁEM SPORO PIENIĘDZY NA REGENERACJĘ, ALE PRZYNAJMNIEJ WSZYSTKO DZIAŁA IDEALNIE

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki