Jakie są objawy uszkodzonej pompy wysokiego ciśnienia?
wtryskiwaczy już od 190 zł.

Do najczęstszych symptomów uszkodzonej pompy wysokiego ciśnienia (pompy wtryskowej) zalicza się:
- wydłużony rozruch silnika, a nawet zupełny brak możliwości jego uruchomienia;
- zauważalną utratę mocy silnika i niecodzienne falowanie obrotów;
- brak stabilnej i równomiernej pracy silnika, który szarpie i hałasuje;
Aby zweryfikować przyczynę uszkodzenia pompy wtryskowej, niezbędna jest profesjonalna i rzetelna diagnostyka.
Sposobem na wyeliminowanie problematycznych objawów usterki pompy wysokiego ciśnienia jest poddanie jej regeneracji. Czemu zawdzięczamy efekty tej usługi? Otóż kluczową rolę odgrywa czyszczenie pompy, bo jak wiemy, zabrudzenia są jednym z głównych powodów nieprawidłowej pracy pompy. Innym ważnym etapem naprawy jest wymiana uszczelniaczy, ponieważ to te elementy zużywają się najszybciej w trakcie długiej eksploatacji pojazdu. Warto wiedzieć, że przyczyną awarii pompy wtryskowej jest przede wszystkim tankowanie paliwa o złej jakości i kiepskich właściwościach oraz brak wymiany zużytego filtra paliwa, który przestaje zatrzymywać osady zawarte w paliwie.
Naprawa pomp wtryskowych Common Rail – Pompa wysokiego ciśnienia zasada działania
Naprawa pompy wtryskowej rozpoczyna się od bardzo dokładnej diagnostyki, do której używa się nawet mikroskopów. Aby więc możliwe było sprawdzenie stopnia zużycia poszczególnych części, niezbędne jest zdemontowanie pompy. Bardzo ważnym etapem naprawy jest czyszczenie pompy, bo w większości przypadków okazuje się, że jest ona mocno zabrudzona. A jak wiadomo, nawarstwiające się w układzie paliwowym osady mogą doprowadzić do zupełnej niemożności uruchomienia auta. Wracając do naprawy, w następnym kroku trzeba też wymienić wszystkie uszczelki oraz części, które nie nadają się do dalszego użytkowania. W przypadku awarii warto znać zasadę działania pompy, aby wiedzieć, które elementy mogą ulec uszkodzeniu.
1. Pompy wysokiego ciśnienia: co zrobić, gdy pompa już nie działa? – Pompa wysokiego ciśnienia 2.0 TDI CR
Pompa wysokiego ciśnienia sama z siebie rzadko ulega uszkodzeniu, dlatego w przypadku awarii, należy odnaleźć jej faktyczną przyczynę. Często zdarza się, że to brak wymiany filtra paliwa w konsekwencji doprowadził do uszkodzenia pompy. Jeżeli pompy nie da się naprawić i konieczna jest jej wymiana, bezwzględnie należy stosować się do zaleceń producenta. Bardzo ważna jest też czystość stanowiska naprawy oraz sposób przechowywania pompy – trzeba ją rozpakować tuż przed samym montażem.
2. Jak sprawdzić, czy pompa opiłkuje? – Jak sprawdzić pompę wysokiego ciśnienia?
Aby zlokalizować tego typu awarię, konieczny jest demontaż pompy na poszczególne elementy składowe. Dopiero wtedy mamy możliwość sprawdzić, czy wewnątrz pompy znajdują się wspomniane opiłki. Przyczyną opiłkującej pompy jest ciągłe tankowanie złego jakościowo paliwa. Zawarte w takim paliwie zanieczyszczenia i osady wpływają destrukcyjnie nie tylko na pompę wtryskową, ale i na wszystkie podzespoły układu paliwowego. Zabrudzone części są z kolei najczęstszą przyczyną uszkodzeń i awarii.

3. Uszkodzona pompa wysokiego ciśnienia? – Uszkodzony elektrozawór pompy wtryskowej
Kiedy uszkodzenia pompy wtryskowej obejmują elektrozawór, z pewnością odczujemy brak płynności jazdy spowodowany szarpiącym silnikiem oraz ciągłą utratą mocy. W czasie diagnozy może się okazać, że mamy do czynienia z uszkodzeniami mechanicznymi, które możemy szybko wyeliminować, wymieniając niesprawną część. Gorzej, jeśli uszkodzenia mają charakter elektryczny i obejmują cewkę. Wówczas, aby usunąć objawy awarii, konieczna jest wymiana całego elektrozaworu, ponieważ nie da się wymienić samej cewki.
Udostępnij wpis
Komentarze
Julio93
Wystawiono Ponad 2 tygodnie temu
Moje autko ma kilka z tych objawów, może mam uszkodzoną pompę wysokiego ciśnienia. Myślę, że zanim zacznę rozmyślać pojadę do serwisu gdzie pewnie wyjdzie co się dzieje i czy to ta pompa?
Czy ta opinia była pomocna?
LigaPQ
Wystawiono Ponad 2 tygodnie temu
Takie objawy, z tego co wiem, to i mogą oznaczać awarię wtrysków, więc tak czy siak, trzeba sprawdzić. Test komputerowy na wstępie, a później pewnie demontaż.
Czy ta opinia była pomocna?
Rejtan90
Wystawiono Ponad 2 tygodnie temu
Mój silnik bardzo hałasował i niestety ostatecznie okazało się, że było to sygnałem uszkodzonej pompy wysokiego ciśnienia.
Czy ta opinia była pomocna?
KRZYCHU_@!@
Wystawiono Ponad 2 tygodnie temu
RAZ MIAŁEM TAKĄ SYTUACJĘ, ŻE SILNIK NIE CHCIAŁ SIĘ WŁĄCZYĆ... CÓŻ WYDAŁEM SPORO PIENIĘDZY NA REGENERACJĘ, ALE PRZYNAJMNIEJ WSZYSTKO DZIAŁA IDEALNIE
Czy ta opinia była pomocna?