Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie są objawy uszkodzonego wtrysku w dieslu?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Objawy uszkodzonego wytrysku w Dieslu

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Jakie są objawy uszkodzonego wtrysku w dieslu?
Jakie są objawy uszkodzonego wtrysku w dieslu?

Symptomem informującym o usterce wtryskiwaczy jest szarpanie silnika, gaśnięcie auta zwłaszcza na niskich obrotach czy też znacznie głośniejsza praca wtrysków. Objawy idące w parze z uszkodzonymi i zużytymi wtryskiwaczami to także pogorszenie parametrów użytkowych samochodu, czyli spadek mocy czy kiepskie osiągi. Z rury wydechowej pojazdu zaczyna dymić bardziej niż zwykle, a na desce rozdzielczej możemy zauważyć dziwne falowanie obrotów. Mając na uwadze powyższe, można dojść do wniosku, że objawy uszkodzonych w Dieslu wtryskiwaczy znacząco obniżają komfort jazdy, a lekceważone mogą doprowadzić do większych i bardziej kosztownych usterek. Trzeba zdawać sobie sprawę, że niesprawne wtryski w konsekwencji mogą spowodować stopienie się tłoków, uszkodzenia turbosprężarki, zapchanie filtra DPF i szybsze zużycie silnika.

Uszkodzone wtryskiwacze – Dźwięk uszkodzonego wtryskiwacza

Uszkodzone wtryskiwacze wydają dość specyficzny dźwięk, który powinien zwrócić naszą uwagę i skłonić do przeprowadzenia diagnostyki. W momencie usterki usłyszymy klekotanie, stukanie bądź cykanie dochodzące spod maski – to według kierowców najczęstsze określenia odgłosu wtrysków. Dźwięki te spowodowane są zazwyczaj zabrudzeniami, które gromadzą się na powierzchni wtryskiwaczy, przez co te nie są w stanie prawidłowo pracować / dostarczać odpowiedniej dawki paliwa. Zalecanym sposobem usuwania takiej awarii, jest gruntowne czyszczenie wtrysków w myjce ultradźwiękowej.

1. Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail. Jak je zdiagnozować i wymienić? – Wtryski objawy diesel

Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail
Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail

Aby sprawdzić, czy wtryski są sprawne, czy też wymagają wymiany, należy skorzystać z testera diagnostycznego dostępnego w serwisach samochodowych. Jest to jeden ze sposobów weryfikacji parametrów wtryskiwaczy i pozwala wstępnie zlokalizować źródło usterki. Najdokładniejsze sprawdzanie wtrysków wiąże się z koniecznością ich demontażu i sprawdzenia stanu technicznego wszystkich elementów. W większości przypadków kompleksowa regeneracja przywraca wtryskom odpowiednie wartości, jednak gdy mają one uszkodzenia mechaniczne, usługa ta jest niemożliwa do zrealizowania. W takim przypadku należy wymienić wtryski, na nowe bądź zregenerowane.

2. Objawy awarii wtryskiwaczy w nowoczesnym silniku diesla – Jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem

Nowoczesne jednostki napędowe Diesla są tak precyzyjne, jak i wrażliwe na różnego rodzaju usterki, dlatego wielu kierowców woli wiedzieć, jak sprawdzić stan poszczególnych podzespołów samodzielnie. Kiedy mamy do czynienia z objawami wskazującymi na uszkodzone wtryskiwacze, można sprawdzić ich stan za pomocą domowych testów przelewowych. Takie badanie pozwoli nam określić sprawność przelewów oraz sposób dawkowania paliwa przez wtryskiwacze. Do tego celu trzeba użyć przezroczystych, plastikowych rurek, które podłączamy do przewodów paliwowych oraz menzurek z miarką, do których będzie spływało paliwo.

Udostępnij wpis

Komentarze

Kamil

Wystawiono 2 lata temu

Oto kilka objawów, które mogą świadczyć o uszkodzeniu wtryskiwaczy do silników diesel: Nierówna praca silnika: Uszkodzony wtryskiwacz może prowadzić do nierównej pracy silnika, która objawia się drganiami lub nieregularnym biegiem silnika. Spadek mocy: Uszkodzony wtryskiwacz może również prowadzić do spadku mocy silnika, co skutkuje gorszymi osiągami samochodu. Wzrost zużycia paliwa: Uszkodzony wtryskiwacz może prowadzić do nieprawidłowego spalania paliwa, co skutkuje wzrostem zużycia paliwa. Dymienie: Uszkodzony wtryskiwacz może również prowadzić do nieprawidłowego spalania paliwa, co skutkuje powstawaniem dużej ilości dymu z rury wydechowej. Płukanie układu paliwowego: W przypadku uszkodzenia wtryskiwacza, w układzie paliwowym mogą pojawić się nieczystości, które mogą prowadzić do konieczności płukania układu paliwowego. Jeśli wystąpią któreś z powyższych objawów, należy skontaktować się z profesjonalnym warsztatem samochodowym w celu dokładnej diagnostyki i ewentualnej naprawy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki