Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie są objawy uszkodzenia pompy wtryskowej?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Uszkodzona pompa wtryskowa Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Objawy uszkodzenia pompy wtryskowej
Jakie są objawy uszkodzenia pompy wtryskowej?

Kiedy pompa wtryskowa w naszym pojeździe jest maksymalnie zużyta czy uszkodzona, z pewnością napotkamy na trudność z uruchomieniem samochodu czy z jego równomierną pracą. Podczas awarii bowiem silnik może niespodziewanie zgasnąć szczególnie na biegu jałowym, a w czasie jazdy będzie nieprzyjemnie szarpał. Kierowcy Diesli mogą zauważyć także wyższe obroty auta, niż w danym momencie powinny być, co nazywane jest tak zwanym rozbieganiem się silnika. Charakterystyczne dla takiej usterki będą znacznie gorsze parametry użytkowe pojazdu, jak np. moc. Podróż mogą uprzykrzyć również specyficzne hałasy dochodzące spod maski oraz dźwięki spalania detonacyjnego, które to jest niebezpieczne zwłaszcza dla jednostki napędowej. Uszkodzona pompa może także iść w parze z większym niż zwykle zadymieniem, a kłęby spalin wydobywające się z wydechu z pewnością dadzą się we znaki pozostałym użytkownikom ruchu drogowego. Aby sprawdzić, czy powyższe objawy wywołane są właśnie niesprawną pompą wtryskową, należy przeprowadzić dokładną diagnostykę układu paliwowego.

Uszkodzona pompa wtryskowa – Objawy uszkodzonej pompy wtryskowej Common Rail

Jak już wiemy, niesprawna pompa wtryskowa znacznie obniża komfort jazdy, a w konsekwencji może ją nawet uniemożliwić. W związku z tym nie należy lekceważyć objawów sugerujących dysfunkcję tej części układu paliwowego. Niestety samodzielnie nie będziemy w stanie naprawić pompy, ponieważ niezbędny jest odpowiedni sprzęt diagnostyczny, mierniczy oraz narzędzia, za pomocą których zdemontujemy pompę. Decydując się na naprawę, dobrze jest wybrać rzetelny warsztat, który wie, jak rozpoznać opiłkującą pompę, zna objawy zatartej pompy, a przede wszystkim korzysta z nowoczesnych metod regeneracji.

1. Przyczyny uszkodzeń pomp wtryskowych – Uszkodzona pompa wysokiego ciśnienia objawy

Główną przyczyną usterki pompy wtryskowej jest zła jakość paliwa, które zawiera wiele niepożądanych składników takich, jak woda, zanieczyszczenia chemiczne czy siarka. To wszystko wpływa na stan techniczny pompy, doprowadzając do jej zatarcia, porysowania, a nawet pęknięcia. Paliwo, które nie posiada odpowiednich właściwości smarnych, znacznie obciąża ruchome elementy pompy, przez co jej żywotność jest o wiele krótsza. Dlatego tak ważna jest regularna zmiana filtra paliwa, oleju silnikowego oraz oczywiście tankowanie tylko sprawdzonego i dobrego jakościowo oleju napędowego.

2. Pompa Common Rail – kiedy należy ją regenerować? – Uszkodzona pompa wtryskowa 1.9 TDI

Kiedy zaobserwujemy pierwsze symptomy zużywającej się pompy, warto już wtedy poddać ją regeneracji, ponieważ zatrzymamy tym sposobem eskalację uszkodzeń. Wymiana uszczelnień oraz gruntowne wyczyszczenie wszystkich elementów pompy przywróci jej odpowiednie parametry pracy, przez co będziemy mogli się cieszyć pełną sprawnością pompy przez nawet 150 tysięcy kilometrów. Jednak, aby się upewnić, czy pompa wymaga regeneracji, należy sprawdzić jej stan techniczny za pomocą urządzeń diagnostycznych dostępnych w odpowiednich serwisach samochodowych.

Pompa Common Rail – kiedy regeneracja?
Pompa Common Rail – kiedy należy ją regenerować?

3. Naprawa pomp wtryskowych common rail – Sprawdzenie pompy wtryskowej cena

Pompy wtryskowe – podzespoły układu paliwowego, jak najbardziej da się naprawić, więc ich uszkodzenie nie musi wiązać się z kosztownym zakupem nowych fabrycznie części. Aby naprawić niesprawną pompę, konieczny jest jej demontaż, ponieważ dopiero wtedy będziemy w stanie zauważyć ewentualne nieszczelności i uszkodzenia mechaniczne znajdujące się w obrębie pompy. Natomiast rozbiórka tegoż podzespołu na części pierwsze umożliwi lokalizację uszkodzeń znajdujących się wewnątrz pompy. Niesprawna pompa wtryskowa najczęściej wymaga profesjonalnego czyszczenia oraz wymiany zużytych elementów, dlatego warto znaleźć warsztat, który specjalizuje się w serwisowaniu podzespołów układu wtryskowego i posiada odpowiedni park technologiczny.

Udostępnij wpis

Komentarze

Łukasz

Wystawiono 2 lata temu

Uszkodzenie pompy wtryskowej w samochodzie może objawiać się na różne sposoby, takie jak: • Brak mocy lub nierówna praca silnika: Uszkodzenie pompy wtryskowej może prowadzić do braku mocy lub nierównej pracy silnika, ponieważ pompa wtryskowa odpowiada za dostarczanie paliwa do silnika pod odpowiednim ciśnieniem. • Nieprawidłowa praca układu paliwowego: Uszkodzenie pompy wtryskowej może prowadzić do nieprawidłowej pracy układu paliwowego, takiej jak zbyt małe lub zbyt duże dawkowanie paliwa, co może mieć wpływ na osiągi i sprawność silnika. • Wzrost zużycia paliwa: Uszkodzenie pompy wtryskowej może prowadzić do wzrostu zużycia paliwa, ponieważ układ paliwowy nie będzie pracować prawidłowo i będzie zużywać więcej paliwa niż zazwyczaj. • Błędy komputera samochodowego: Uszkodzenie pompy wtryskowej może być również sygnalizowane przez błędy komputera samochodowego, które mogą być odczytane za pomocą komputera diagnostycznego lub podczas pracy silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Uliasz

Wystawiono 2 lata temu

Kilka razy nie mogłam odpalić auta i zrobiłem diagnostykę w końcu, bo strach takim samochodem gdziekolwiek pojechać.

Czy ta opinia była pomocna?

Witkacy

Wystawiono 2 lata temu

Czytam ten artykuł i zastanawiam się czy objaw gaśnięcia silnika mojego samochodu może być przyczyną uszkodzonej pompy wtryskowej. No cóż pozostaje mi podjechać na serwis i to zbadać.

Czy ta opinia była pomocna?

Bonifacy

Wystawiono 2 lata temu

Ja dowiedziałem się, że pompa wtryskowa jest uszkodzona, bo auto zaczęło mi gasnąć w najmniej oczekiwanych sytuacjach. To mnie zaniepokoiło.

Czy ta opinia była pomocna?

marko!#$

Wystawiono 2 lata temu

U mnie problem z mocą silnika i falowanie obrotów. To było strasznie uciążliwe, natomiast mam to już z głowy!!!!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki