Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie są objawy uszkodzenia pompowtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Uszkodzone pompowtryski - objawy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Objawy uszkodzenia pompowtryskiwaczy
Jakie są objawy uszkodzenia pompowtryskiwaczy?

Kiedy pompowtryskiwacze są uszkodzone, z pewnością napotkamy na problem w uruchomieniu naszego samochodu. Często też zdarza się, że wrzucając bieg jałowy, auto po prostu gaśnie, czego przyczyną także są niesprawne pompowtryski. Awarię dostrzegą także pozostali użytkownicy ruchu drogowego, ponieważ z rury wydechowej naszego pojazdu zacznie wydobywać się znacznie więcej spalin niż zwykle. Bardziej odczuwalnymi objawami uszkodzonych pompowtrysków są częste spadki mocy oraz o wiele gorsze osiągi. W trakcie podróży odczujemy nieprzyjemne szarpanie silnika oraz specyficzne odgłosy spod maski. Może się też zdarzyć, że w czasie jazdy usłyszymy tak zwane spalanie stukowe. W takiej sytuacji niezwykle ważne są oględziny, dzięki którym dowiemy się, czy mamy do czynienia z objawami uszkodzonych uszczelniaczy, zapchanej końcówki, czy uszkodzeniami mechanicznymi konstrukcji.

Pompowtryskiwacze. Czy warto je regenerować, czy od razu wymienić? – Stukający pompowtryskiwacz

Należy wiedzieć, że zużyte, a nawet uszkodzone pompowtryski można poddać regeneracji. Często wystarczy więc wyczyścić części z użyciem profesjonalnych detergentów, wymienić zniszczone elementy, by pompowtrysk odzyskał prawidłowe parametry. Całkowita wymiana tych podzespołów nie jest więc konieczna, o ile oczywiście poziom uszkodzeń nie będzie zbyt duży. Kiedy warto udać się na diagnozę układu paliwowego? Otóż naszą uwagę powinny zwrócić wszelkie niecodzienne zachowania pojazdu, np. specyficzne hałasy spod maski, jakie mogą wydawać uszkodzone pompowtryskiwacze.

1. Jakie są objawy zużytego pompowtryskiwacza? – Jak sprawdzić który pompowtrysk jest uszkodzony?

Zużyty pompowtryskiwacz nie tylko znacznie obniży komfort jazdy, ale i spowoduje, że pozostałe pompowtryski zaczną szybciej się zużywać. Dlatego tak ważna jest szybka reakcja na pierwsze objawy niesprawnych pompowtrysków. Dużą rolę odgrywa więc rzetelna diagnostyka, zlokalizowanie przyczyny usterki i określenie, który pompowtrysk jest uszkodzony. W tym celu najlepiej wybrać się do serwisu, który posiada nowoczesny park technologiczny niezbędny do naprawy pompowtryskiwaczy.

Objawy zużytego pompowtryskiwacza
Jakie są objawy zużytego pompowtryskiwacza?

2. Pompowtryskiwacze w silnikach Diesla – Przyczyny uszkodzenia pompowtryskiwaczy

Pompowtryski są stosowane w starszych modelach Diesla i są uznawane za bardzo trwałe i wydajne podzespoły układu paliwowego. Najczęstszą przyczyną awarii pompowtryskiwaczy są zabrudzenia, które przywierają do poszczególnych elementów w trakcie użytkowania samochodu. Osady te dostają się do układu wraz ze złej jakości paliwem. Inną częstą przyczyną uszkodzeń są naprawy realizowane bez użycia odpowiednich narzędzi. Skutkują one bowiem trwałym uszkodzeniem pompowtryskiwaczy, co wymusza zakup nowych części. W przypadku usterki lepiej jest więc zdecydować się na naprawę w warsztacie, który posiada niezbędne urządzenia diagnostyczne.

Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Oto kilka objawów, które mogą wskazywać na uszkodzenie pompowtryskiwaczy: Silnik traci moc lub ma problemy z odpaleniem. Samochód nie pracuje równo lub słychać niepokojące dźwięki podczas jazdy. Wskazówka paliwomierza drastycznie wzrasta lub spada. Spadek osiągów samochodu lub zwiększone zużycie paliwa. Dymienie silnika lub nieprawidłowe spalanie paliwa.

Czy ta opinia była pomocna?

Juras_76

Wystawiono 2 lata temu

Ja nie byłem pewny czy objawy jakie dawał mój samochód, są przyczyną uszkodzonych pompowtrysków, więc dałem auto na serwis. I niestety wyszło, że to pompowtryski.

Czy ta opinia była pomocna?

Listonosz

Wystawiono 2 lata temu

W kilku usterkach objawy są podobne, więc jeśli już ewidentnie występują, to trzeba sprawdzić, które części są uszkodzone, a nie czekać aż magicznie samo się naprawi. Wielu jednak jeździ z niesprawnym pompowtryskiem, a potem się dziwią, że wszystkie do naprawy.

Czy ta opinia była pomocna?

Sławek

Wystawiono 2 lata temu

U mnie jednym z objawów uszkodzenia było nie za przyjemne szarpanie silnika. Pamiętam, że jechałem wtedy w delegację, no ale co, zawróciłem i od razu do serwisu. Dobrze, że szybko to zregenerowali.

Czy ta opinia była pomocna?

DAMIAN_123

Wystawiono 2 lata temu

No, jak moje pompowtryski były uszkodzone, to w ogóle auta nie mogłem odpalić... masakra.. Teraz na szczęście działają jak nowe dzięki regeneracji!!!!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki