Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie są najlepsze praktyki dotyczące konserwacji wtryskiwaczy? – wiedziałeś o tym?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

najlepsze praktyki konserwacji wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Chcąc zachować dobry stan techniczny wtrysków przez długi czas, warto zastosować się do poniższych porad:
1. Przechowywać je w suchym i szczelnym opakowaniu, aby uniknąć korozji i zabrudzeń.
2. Zastosować smar do wtryskiwaczy, który odpowiednio zabezpieczy części przed niekorzystnymi warunkami pracy (np. wysoka temperatura).
3. Profilaktycznie stosować dodatki do paliwa, dzięki którym zapobiegniemy przedostawaniu się zanieczyszczeń z układu paliwowego do wtryskiwaczy.
4. Tankować wyłącznie na zaufanych stacjach, gdzie olej napędowy jest wysokiej jakości i wykazuje odpowiednie wartości.
5. Regularnie wymieniać filtry paliwa i oleje, aby zminimalizować ryzyko gromadzenia się osadów i zabrudzeń w układzie wtryskowym.
Przestrzeganie wyżej wymienionych zasad, pozwoli przedłużyć wtryskom żywotność i zachować ich prawidłowe parametry przez cały okres eksploatacyjny. Z kolei prawidłowa i wydajna praca wtrysków zapewni równe i komfortowe działanie jednostki napędowej.

Czy warto stosować preparat do czyszczenia wtryskiwaczy?

Jak najbardziej warto stosować preparaty do czyszczenia wtrysków – eliminują drobne zabrudzenia z układu paliwowego, są łatwo dostępne i w dobrej cenie, a ponadto, można je stosować samodzielnie. W sklepach motoryzacyjnych znajdziemy sporo rodzajów takich preparatów, począwszy od tych, które wystarczy dolać do paliwa, po środki, które podpinamy do przewodów paliwowych. Jedne z najlepszych preparatów do czyszczenia wtryskiwaczy to Liqui Moly, TEC2000 czy K2 - w rankingu marek stosowanych przez kierowców Diesli zajmują wysokie pozycje.

Jak sprawdzić wtryski domowym sposobem?

Jak sprawdzić wtryskiwacze domowym sposobem?

W pierwszej kolejności warto przyglądnąć się, czy w obrębie wtrysków nie ma żadnych wycieków, które mogłyby świadczyć o nieszczelności konstrukcji. Co więcej, jeśli mamy wiedzę na temat mechaniki samochodowej, możemy przeprowadzić tak zwany test przelewowy. Dzięki niemu sprawdzimy dawkowanie poszczególnych wtrysków i będziemy mogli wskazać, który z nich jest uszkodzony. Do przeprowadzenia takiego testu potrzebne są dedykowane temu menzurki z miarką lub samodzielnie podłączone przezroczyste naczynka, połączone z układem paliwowym plastikowymi rurkami.

Kiedy wtryski są do wymiany?

Wtryski nadają się do całkowitej wymiany, jeśli są uszkodzone w sposób mechaniczny, mają niesprawną cewkę lub ich naprawa jest zwyczajnie nieopłacalna. Wówczas warto wymienić komplet wtrysków na nowy lub regenerowany (używanych nie zalecamy z uwagi na niepewność ich parametrów). Wymiana wtrysków jest niestety dość kosztowna, więc jeśli tylko zauważymy pierwsze objawy awarii, jak szarpanie silnika, gaśnięcie, trudność uruchomienia auta czy spadek mocy, to należy poddać je diagnostyce. Tym sposobem unikniemy eskalacji uszkodzeń oraz wysokim cenom naprawy, gdyż nawet mocno zużyte wtryskiwacze można regenerować i tym samym przedłużać im żywotność.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki