Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie są główne funkcje wtryskiwaczy w silnikach spalinowych? - czy faktycznie są niezbędne?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Wtryskiwacze Common Rail są bardzo ważnymi komponentami w układzie paliwowym samochodu. Głównymi funkcjami wtryskiwaczy w silnikach spalinowych to:

• Dostarczanie paliwa do komory spalania - wtryskiwacze precyzyjnie dozują i rozpylają paliwo w komorze spalania, zapewniając optymalne warunki do jego spalania.
• Kontrola dawki paliwa - wtryski regulują ilość dostarczanego paliwa w zależności od potrzeb silnika, co wpływa na jego moc, moment obrotowy i zużycie paliwa.
• Utrzymanie odpowiedniego ciśnienia paliwa - wtryskiwacze zapewniają odpowiednie ciśnienie paliwa, aby zapewnić jego prawidłowe rozpylenie i mieszanie z powietrzem.
• Sterowanie momentem wtrysku - wtryski precyzyjnie sterują momentem wtrysku paliwa, co ma kluczowe znaczenie dla wydajności i emisji silnika.
• Umożliwianie pracy silnika w różnych warunkach - wtryskiwacze dostosowują dawkę i moment wtrysku paliwa do różnych warunków pracy silnika, takich jak temperatura, obciążenie i prędkość obrotowa.

Jeśli więc zaobserwujesz w swoim pojeździe jakieś niepokojące objawy, zgłoś się na diagnostykę podzespołów do zaufanego serwisu, która pozwoli ocenić stan między innymi wtrysków.

Wtryskiwacz Diesla
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Testowanie wtryskiwaczy

Czy wtryski mają wpływ na moc jednostki napędowej?

Jak najbardziej wtryskiwacze, niezależnie czy są one sprawne, czy nie mają wpływ na prawidłowe działanie jednostki napędowej. Niesprawne wtryski są jedną z przyczyn utraty wydajności i zmniejszenia mocy silnika. Co więcej, uszkodzone wtryskiwacze mogą spowodować większą emisję dymu z układu wydechowego, szczególnie gdy silnik pracuje na wysokich obrotach.

Jakie są objawy uszkodzonych wtryskiwaczy paliwa?

Diagnostyka samochodu

Niesprawne wtryskiwacze wyraźnie objawiają się różnymi problemami, które można łatwo zauważyć:

1. Trudności z uruchomieniem silnika zarówno na zimno, jak i po jego rozgrzaniu. Wynika to z wewnętrznej nieszczelności wtryskiwacza, która powoduje, że pompa wysokiego ciśnienia nie generuje wystarczającego ciśnienia, co utrudnia rozruch silnika.
2. Emitowanie czarnego lub jasnego dymu z rury wydechowej, co wynika z nieprawidłowej ilości paliwa dostarczanej do silnika. Początkowo ten objaw może być maskowany przez filtr cząstek stałych (DPF).
3. Stukanie silnika podczas jazdy, spowodowane nadmierną ilością paliwa dostarczanego do komory spalania.
4. Nieregularna praca silnika i szarpanie podczas jazdy, co zazwyczaj wynika z niestabilnych dawek paliwa podawanych przez wtryskiwacz.
5. Możliwość nagłego zgaśnięcia silnika podczas jazdy, co jest wynikiem nieszczelności wtryskiwacza.
6. Spadek osiągów oraz nieoczekiwane przejście w tryb awaryjny, co oznacza, że samochód nie działa z pełną mocą i stabilnością, ale działa tylko w trybie awaryjnym.

Jak sprawdzić, który wtryskiwacz stuka?

Aby precyzyjnie zidentyfikować uszkodzony wtryskiwacz i określić przyczynę jego awarii, konieczne jest przeprowadzenie testu przelewowego. Ten proceder pozwoli dokładnie zlokalizować wadliwy wtrysk oraz zrozumieć, co doprowadziło do wystąpienia problemu. Następnie, jeśli będzie to możliwe, te wtryski, które są wadliwe, zostaną zregenerowane. Dzięki temu odzyskają swoje pierwotne parametry. Pamiętaj, że dbałość o układ wtryskowy jest niezwykle ważne dla poprawnej pracy silnika.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki