Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie powinno być ciśnienie paliwa?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Ciśnienie wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jakie ciśnienie paliwa?
Jakie powinno być ciśnienie paliwa?

Prawidłowa wartość ciśnienia, jak i jego zakres zależy przede wszystkim od generacji układu Common Rail. Dolną wartością we wszystkich systemach jest 25 MPa, natomiast najniższe górne ciśnienie wynosi 135 MPa. Górna granica to ciśnienie rzędu 250 MPa. Analizując wszystkie układy Common Rail, z pewnością zauważymy tendencję wzrostową, czyli im nowsza technologia Diesla, tym wyższe ciśnienie paliwa. Poniżej przedstawiamy więc, jakie ciśnienie paliwa wyróżniamy w poszczególnych generacjach:
1 generacja – 135 MPa,
2 generacja – 160 MPa,
3 generacja – 160, 180, 200, 220 MPa,
4 generacja – 250 MPa – są to najnowsze silniki w samochodach osobowych zasilane wtryskiwaczami piezoelektrycznymi. Natomiast w samochodach ciężarowych zastosowano inne rozwiązanie – ciśnienie w szynie wynosi 125 MPa, czyli jest ona mniej obciążona, ponieważ to wzmacniacz hydrauliczny instalowany we wtryskiwaczach dodatkowo podnosi ciśnienie paliwa (nawet dwukrotnie).

Problemy z ciśnieniem paliwa w układach Common Rail – Jakie powinno być ciśnienie na listwie wtryskowej?

Kiedy ciśnienie paliwa ma nieodpowiednie wartości, niewątpliwie odczujemy to w czasie podróżowania, ponieważ przełoży się ono na jakość dawki paliwa. Problem powstaje więc wtedy, gdy ciśnienie jest zbyt wysokie lub zbyt niskie, co sprawdzimy za pomocą komputera diagnostycznego. Na szynie znajduje się czujnik ciśnienia, który przesyła do sterownika informację na temat znajdującego się w niej paliwa. W takim razie, jakie powinno być ciśnienie na listwie Common Rail? Otóż niezależnie od generacji, powinno mieć ono określone przez producenta wartości, ponieważ to ono determinuje precyzję rozpylanego oleju napędowego.

1. Awaria regulatora ciśnienia paliwa – jak sobie poradzić? – Ciśnienie paliwa diesel

Jeśli mamy do czynienia z awarią regulatora ciśnienia, konieczna jest wymiana tego elementu na nowy, ponieważ nie podlega on naprawie. Przy wymianie należy pamiętać, aby silnik był całkowicie schłodzony, ponieważ wylatujące z regulatora rozgrzane paliwo, mogłoby doprowadzić do pożaru. Zanim podejmiesz się naprawy, wyjmij kluczyk ze stacyjki i odłącz w akumulatorze zacisk bieguna ujemnego. Oczywiście razem z regulatorem niezbędna jest także wymiana uszczelniaczy na listwie wtryskowej. Przed rozpoczęciem wymiany zadbaj również o odpowiednio czyste stanowisko pracy.

2. Wskazówki techniczne – diagnostyka układu paliwowego – Za duże ciśnienie paliwa objawy

Jeśli mamy problem z uruchomieniem silnika lub odczuwamy znaczne pogorszenie jego pracy, przyczyną usterki może być któryś z podzespołów układu wtryskowego. Jednak diagnozę warto zacząć od tak prozaicznej czynności, jaką jest sprawdzenie poziomy paliwa w zbiorniku. W kolejnych etapach należy zweryfikować stan techniczny pompy paliwa, pompy wtryskowej, przewodów paliwowych, szyby oraz wtryskiwaczy. Serwisując pojazd z silnikiem Diesla, nie można zapomnieć także o wymianie filtra paliwa oraz oleju silnikowego.

Diagnostyka układu paliwowego
Wskazówki techniczne – diagnostyka układu paliwowego

3. Wstępna ocena układu zasilania Common Rail przy pomocy testera diagnostycznego – Niskie ciśnienie paliwa objawy

Do wstępnej oceny stanu technicznego podzespołów układu paliwowego używany jest tester diagnostyczny, który należy podpiąć do sterownika silnika. Wówczas po wybraniu odpowiedniego programu, będziemy mogli przeanalizować parametry pracy poszczególnych części. O ewentualnej usterce poinformują nas także kody błędu, które wyświetlą się na monitorze komputera. Jedną z takich usterek może być zbyt niskie ciśnienie paliwa. Jednak, by móc dokładnie określić przyczynę awarii, niezbędne są szczegółowe oględziny obejmujące demontaż konkretnego podzespołu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Tomasz

Wystawiono 9 miesiecy temu

Ciśnienie paliwa w układzie paliwowym samochodu powinno być odpowiednio dostosowane do konkretnego silnika oraz warunków jego pracy. Zazwyczaj ciśnienie paliwa w układzie paliwowym wynosi od 2 do 4 barów, jednak w niektórych silnikach może być ono nieco wyższe lub niższe. Prawidłowe ciśnienie paliwa jest niezwykle ważne dla sprawności i osiągów silnika. Zbyt niskie ciśnienie paliwa może prowadzić do braku mocy lub nierównej pracy silnika, natomiast zbyt wysokie ciśnienie może prowadzić do przeciążenia układu paliwowego i jego uszkodzenia. Aby sprawdzić, czy ciśnienie paliwa w układzie paliwowym jest prawidłowe, należy użyć specjalnego urządzenia diagnostycznego lub manometru. W niektórych samochodach ciśnienie paliwa można również sprawdzić za pomocą komputera samochodowego (ECU).

Czy ta opinia była pomocna?

Zombiaczek

Wystawiono Rok temu

Takie rzeczy to już muszą wiedzieć fachowcy. Szczerze mówiąc nie wiem, jakiej generacji wtryski zamontowane są u mnie w samochodzie. I mam nadzieję, że nie będę miał okazji się dowiedzieć, jak działają to niech działają xD

Czy ta opinia była pomocna?

Jareczak90

Wystawiono Rok temu

Dobrze, że ktoś tu napisał o tym jakie powinno być ciśnienie paliwa w układzie CR, i jeszcze wymienił tu konkretne generacje. Czasami trafia się na artykuł kompletnie nie zrozumiały. Brawo!

Czy ta opinia była pomocna?

Danka

Wystawiono Rok temu

Ostatnio miałam sytuację, gdzie to ciśnienie było zbyt niskie i samochód zaczął wariować. Dobrze, że są takie artykuły, bo gdy zaczęłam szukać jakichś informacji, to przekonało mnie to do wizyty w serwisie, jak się później okazało, słusznie!

Czy ta opinia była pomocna?

filipek245

Wystawiono Rok temu

Fajnie wszystko opisane, jestem pod wrażeniem. Sprawdzę ciśnienie paliwa w serwisie, bo możliwe, że u mnie jest jakiś problem....

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki