25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

JAKIE POWINNO BYĆ CIŚNIENIE NA LISTWIE COMMON RAIL

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.91

Śmiało możemy stwierdzić, że to jakie powinno być ciśnienie na listwie Common Rail, jest priorytetowym pojęciem, które postaramy się wyjaśnić. Obecnie system bezpośredniego wtrysku paliwa o nazwie Common Rail jest najpowszechniejszym mechanizmem stosowanych w samochodach. Składa się on z kilku elementów, ale najważniejszym z nich, jest szereg wtryskiwaczy przymocowanych do listwy, która odpowiada za wysokie ciśnienie Common Rail. Wartości tego parametru mogą być zróżnicowane w zależności od technologicznego zaawansowania samochodu. Zwykle jednak przyjmuje się, że niskie ciśnienie na listwie wtryskowej to takie nieosiągające nawet 1600 barów. Prawidłowe wartości ciśnienia powinny się mieścić co najmniej w zakresie od 1600 do 1800 barów. Chociaż występują też modele, w których prawidłowe wartości tego parametru są nie mniejsze niż 2000 barów i potrafią oscylować do nawet 2500 barów. Przy czym nadal nie będzie to uznawane za zbyt wysokie ciśnienie na listwie wtryskowej. Jednak tak jak wspominaliśmy, zależy to od samochodu.

Jakie powinno być ciśnienie na listwie wtryskowej Common Rail
Jakie powinno być ciśnienie na listwie wtryskowej Common Rail

Ciśnienie paliwa Common Rail przy rozruchu

Obawy można mieć, kiedy ciśnienie paliwa przy rozruchu spada poniżej określonych wartości lub w przypadku gdy stanowczo je przekracza. Grozi to bowiem zachwianiem pracy układu zasilania Common Rail oraz uszkodzeniem jego głównych podzespołów. O wszystkich nieprawidłowościach powinien nas informować czujnik ciśnienia paliwa Common Rail, objawy dzięki niemu można łatwo powiązać z zaburzeniami w pracy silnika. W większości przypadków nieprawidłowe ciśnienie w obrębie listwy wtryskowej będzie spowodowane zabrudzeniem lub trwałym uszkodzeniem wtryskiwaczy. Zniszczone wtryski nie są w stanie prawidłowo pracować i powodują, że to, jakie powinno być ciśnienie na listwie Common Rail, ulega niepoprawnym zmianom. Sposobem na to jest czyszczenie, regeneracja bądź wymiana tych podzespołów w jednym z autoryzowanych serwisów, jak nasz. Umożliwia to przywrócenie wtryskiwaczy do prawidłowego działania, dzięki czemu utrzymanie właściwych parametrów prężności na listwie Common Rail nie będzie już problemem.

Ciśnienie paliwa Common Rail przy rozruchu
Ciśnienie paliwa Common Rail przy rozruchu

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA