Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

JAKIE POWINNO BYĆ CIŚNIENIE NA LISTWIE COMMON RAIL

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zamówienia złożone do godz. 15 wysyłamy tego samego dnia!

CIŚNIENIE NA LISTWIE COMMON RAIL

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Prawidłowe wartości ciśnienia powinny się mieścić co najmniej w zakresie od 1600 do 1800 barów. Chociaż występują też modele, w których prawidłowe wartości tego parametru są nie mniejsze niż 2000 barów i potrafią oscylować do nawet 2500 barów. Przy czym nadal nie będzie to uznawane za zbyt wysokie ciśnienie na listwie wtryskowej. Jednak tak jak wspominaliśmy, zależy to od samochodu. Zwykle przyjmuje się też, że niskie ciśnienie na listwie wtryskowej to takie nieosiągające nawet 1600 barów. Śmiało możemy stwierdzić, że to jakie powinno być ciśnienie na listwie Common Rail, jest priorytetowym pojęciem, które postaramy się wyjaśnić. Obecnie system bezpośredniego wtrysku paliwa o nazwie Common Rail jest najpowszechniejszym mechanizmem stosowanych w samochodach. Składa się on z kilku elementów, ale najważniejszym z nich, jest szereg wtryskiwaczy przymocowanych do listwy, która odpowiada za wysokie ciśnienie Common Rail. Wartości tego parametru mogą być zróżnicowane w zależności od technologicznego zaawansowania samochodu. 

Jakie powinno być ciśnienie na listwie wtryskowej Common Rail
Jakie powinno być ciśnienie na listwie wtryskowej Common Rail

Ciśnienie paliwa Common Rail przy rozruchu

Obawy można mieć, kiedy ciśnienie paliwa przy rozruchu spada poniżej określonych wartości lub w przypadku gdy stanowczo je przekracza. Grozi to bowiem zachwianiem pracy układu zasilania Common Rail oraz uszkodzeniem jego głównych podzespołów. O wszystkich nieprawidłowościach powinien nas informować czujnik ciśnienia paliwa Common Rail, objawy dzięki niemu można łatwo powiązać z zaburzeniami w pracy silnika. W większości przypadków nieprawidłowe ciśnienie w obrębie listwy wtryskowej będzie spowodowane zabrudzeniem lub trwałym uszkodzeniem wtryskiwaczy. Zniszczone wtryski nie są w stanie prawidłowo pracować i powodują, że to, jakie powinno być ciśnienie na listwie Common Rail, ulega niepoprawnym zmianom. Sposobem na to jest czyszczenie, regeneracja bądź wymiana tych podzespołów w jednym z autoryzowanych serwisów, jak nasz. Umożliwia to przywrócenie wtryskiwaczy do prawidłowego działania, dzięki czemu utrzymanie właściwych parametrów prężności na listwie Common Rail nie będzie już problemem.

Ciśnienie paliwa Common Rail przy rozruchu
Ciśnienie paliwa Common Rail przy rozruchu
Udostępnij wpis

Komentarze

Kamil

Wystawiono 10 miesiecy temu

Jeśli ciśnienie na listwie skacze tzw. zadane 33psi a w danych na żywo skacze 28-33 na biegu jałowym oczywiście , może być objawem uszkodzonych wtrysków? Pozdrawiam

Czy ta opinia była pomocna?

Maciek

Wystawiono Rok temu

Ciśnienie na listwie Common Rail powinno wynosić około 1600 barów. Oczywiście wartość ta jest zależna od generacji wtrysku, niemniej, aby sprawdzić, jakie ciśnienie na listwie jest prawidłowe, należy zajrzeć do technologii producenta danych wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki