Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie paliwo do Diesla Common Rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Co najlepsze dla diesla?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

W przypadku wysokoprężnych silników Diesla duże znaczenie ma dobra jakość tankowanego oleju napędowego. Zastanawiając się więc, jakie paliwo wlać do 1.9 TDI zwróć uwagę, aby wykazywało odpowiednie właściwości i pochodziło ze sprawdzonego źródła. To między innymi od paliwa zależy dobry stan techniczny wtryskiwaczy oraz komfortowa jazda samochodem.

Jakie paliwo do Diesla?
Jakie paliwo do Diesla Common Rail?

1. Jakie znaczenie ma jakość tankowanego paliwa?

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że w kiepskim paliwie znajduje się mnóstwo osadów, które nie tylko zapychają filtr paliwa, ale i osadzają się na powierzchni wtryskiwaczy. Zalegające na drobnych elementach wtrysków zanieczyszczenia, mają ogromny wpływ na ich pracę, a niekiedy są nawet główną przyczyną uszkodzeń. Zabrudzone wtryski często dają się we znaki kierowcom Diesli, ponieważ objawy tego typu awarii są dosyć problematyczne, a w efekcie mogą nawet całkowicie unieruchomić pojazd. Zatrzymując się na stacji paliw, dopytaj najpierw, jaki olej napędowy będzie najlepszy do aut z układem Common Rail.

Jak wyczyścić brudne wtryskiwacze?

Wielu motomaniaków decyduje się na czyszczenie wtrysków za pomocą środków dostępnych w większości punktów sprzedaży. Co prawda eliminują drobne zabrudzenia, jednak nie sprawdzają się w sytuacji, gdy wtryski są bardzo zużyte. Wtedy z pomocą przychodzą metody stosowane w profesjonalnych serwisach naprawy wtryskiwaczy.

Jak wyczyścić brudne wtryski?
Jak wyczyścić brudne wtryskiwacze?

Kiedy diagnoza wykaże, że wtryski są tak zanieczyszczone, że popularne detergenty nie usuną uciążliwych zabrudzeń, warto zdecydować się na termiczno-chemiczne czyszczenie. Wówczas kluczową rolę odgrywa odpowiednia temperatura cieczy oraz specjalistyczne detergenty usuwające nie tylko osady, ale i rdzę. Aby mieć pewność rzetelności przeprowadzonego czyszczenia należy udać się do sprawdzonego warsztatu samochodowego, który posiada odpowiednie urządzenia myjące oraz środki chemiczne. Decydując się na czyszczenie wtryskiwaczy, wyeliminujesz problemy, takie jak zacinające się, stukające czy lejące wtryski.

Brudne wtryskiwacze wiążą się z nieprawidłowym dawkowaniem paliwa, dlatego niezwykle ważne jest, aby utrzymywać te podzespoły w dobrym stanie i kondycji.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Silniki diesla common rail są zaprojektowane do pracy z dystrybuowanym elektronicznie paliwem diesla. Paliwo, które jest odpowiednie do użytku w silnikach common rail, jest oznaczone jako EN 590. Jest to paliwo spełniające normy Unii Europejskiej dotyczące parametrów paliwowych. Paliwo spełniające normę EN 590 charakteryzuje się następującymi parametrami: -Zawartością siarki do 50 ppm -Liczbą cetanową nie mniejszą niż 51 -Gęstością przy 15°C z zakresu od 0,820 do 0,850 kg/l Warto pamiętać, że używanie niedopasowanego paliwa do silnika diesla common rail, może prowadzić do problemów z jego prawidłowym działaniem.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki