Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie informacje zawiera kod wtryskiwacza Common Rail? – przydaje się w kluczowym momencie

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów informacji, jakie mogą być zawarte w kodzie wtryskiwacza:

1. Numer identyfikacyjny wtryskiwacza: Każdy wtryskiwacz ma swój unikalny numer identyfikacyjny, który pozwala jednoznacznie go zidentyfikować w systemie.
2. Dane producenta: W kodzie wtryskiwacza mogą być zakodowane informacje dotyczące producenta wtryskiwacza, na przykład, czy jest to wtryskiwacz firmy Bosch, Delphi, Denso czy innej firmy specjalizującej się w produkcji systemów wtryskowych.
3. Data produkcji: Informacje o dacie produkcji wtryskiwacza mogą być zakodowane, co pozwala na określenie, jak długo wtryskiwacz jest w użyciu.
4. Parametry techniczne: W kodzie może być zawarta informacja o parametrach technicznych wtryskiwacza, takich jak ciśnienie wtrysku, kąt rozpylania, czy ilość wtryskiwanego paliwa.
5. Dane kalibracyjne: W kodzie mogą być także zawarte dane kalibracyjne, które pozwalają na dostosowanie pracy wtryskiwacza do konkretnych warunków pracy silnika.
6. Informacje diagnostyczne: W niektórych przypadkach kod wtryskiwacza może zawierać informacje dotyczące przeprowadzonych napraw, przebiegu czy wymienionych elementów.

Warto zauważyć, że struktura kodu wtryskiwacza może się różnić w zależności od producenta i modelu wtryskiwacza. Zazwyczaj producenci udostępniają dokumentację techniczną, w której opisane są szczegóły dotyczące odczytu kodu i interpretacji zawartych w nim informacji. Jeśli więc konieczny jest zakup nowego podzespołu, kod wtryskiwacza jest niezbędny w celu dobrania właściwej części do konkretnego silnika.

Kod wtrysku Bosch
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części wtrysk piezoelektryczny - kod

Jak odczytać kod wtryskiwacza?

Odczytanie kodu wtryskiwacza Common Rail wymaga specjalistycznego narzędzia diagnostycznego, które pozwala na komunikację z komputerem pokładowym pojazdu oraz odczytanie informacji dotyczących wtryskiwacza. Ważne jest, aby pamiętać, że procedura odczytu kodów i informacji z wtryskiwaczy może się różnić w zależności od marki i modelu pojazdu oraz rodzaju zastosowanego systemu wtryskowego Common Rail. Dlatego zawsze warto skorzystać z dokumentacji technicznej dostępnej dla konkretnego pojazdu i systemu wtryskowego lub skonsultować się z profesjonalnym mechanikiem.

Gdzie na wtrysku jest kod?

Kod wtryskiwacza Common Rail może być zazwyczaj znaleziony na samej obudowie wtryskiwacza. Przykładowo kod wtryskiwaczy Bosch znajduje się na cewce. Ten numer identyfikacyjny jest unikalny dla danego wtryskiwacza i może zawierać informacje takie jak numer seryjny, producent, parametry techniczne czy datę produkcji. Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie znajduje się kod wtrysku lub jak wygląda kodowanie wtryskiwaczy Common Rail, warto skonsultować się z doświadczonym mechanikiem lub specjalistą ds. układu wtryskowego w silniku wysokoprężnym.

kod na wtrysku

Ile cyfr ma kod wtryskiwacza?

Często możemy się spotkać z kodami o długości 7-12 znaków, ale warto sprawdzić dokumentację techniczną danego wtryskiwacza lub systemu, aby uzyskać dokładne informacje na ten temat. Przykładowo kod wtrysku firmy Bosch wygląda następująco: 0445110110, a więc ma 10 cyfr.  Liczba znaków w kodzie wtryskiwacza Common Rail może się różnić w zależności od producenta i modelu wtryskiwacza. Ogólnie rzecz biorąc, kody te zazwyczaj składają się z kilku cyfr i/lub liter, a ich dokładna struktura jest zazwyczaj specyficzna dla danego producenta lub systemu wtryskowego.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki