Jakie działania są niezbędne przed naprawą wtryskiwaczy? - zacznij od podstaw
Przed jakąkolwiek naprawą, konieczne jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki systemu wtryskowego. Należy upewnić się, że to właśnie wtryski paliwa są przyczyną problemów z samochodem. Niektóre objawy mogą świadczyć nie tylko o zapchanych bądź uszkodzonych wtryskach, ale także o wielu innych problemach z pojazdem, niekiedy wcale niezwiązanych z silnikiem.
Warto przeprowadzić profesjonalną diagnostykę wtryskiwaczy, która pozwoli precyzyjnie określić ich stan i parametry. Wówczas będziemy mieli pewność, jakie działania są niezbędne. Pomoże to również uchronić się przed zbędnymi kosztami.
Wtryski są poddawane bardzo dużemu obciążeniu. Tankując paliwo słabej jakości, zawierające liczne zabrudzenia i nie dbając o prawidłową eksploatację i kondycję pojazdu, wtryski mogą się zabrudzić, i zamiast rozpylać paliwo do komory spalania, mogą wprowadzać je strużką. W wielu przypadkach samo ich oczyszczanie wystarcza, aby przywrócić ich prawidłowe funkcjonowanie.
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |
Czyszczenie Wtryskiwaczy
W wielu przypadkach problemów z wtryskiwaczami nie zawsze konieczna jest ich naprawa bądź też wymiana. Powodem usterki bardzo często są zalegające zanieczyszczenia, które utrudniają prawidłową pracę podzespołów. W takich przypadkach wystarczy przeprowadzić precyzyjne czyszczenie podzespołów. Przeprowadzone w serwisie skuteczne czyszczenie może przywrócić ich właściwą funkcjonalność. Zastosowanie profesjonalnych preparatów chemicznych i ultradźwiękowego oczyszczania pozwala usunąć nagar i zanieczyszczenia, przywracając optymalne dawkowanie i rozpylanie paliwa.
Naprawa niesprawnych wtryskiwaczy
Jeżeli wtryski po szczegółowej diagnostyce zakwalifikują się do naprawy, kolejnym niezbędnym działaniem będzie ich demontaż. Nieprofesjonalnie przeprowadzona rozbiorka może spowodować uszkodzenie wtrysku, dlatego tego typu prace powinny być wykonywane przez wykwalifikowanych fachowców. Ważne jest też to, aby naprawa odbywała się w sterylnych warunkach. Kolejno wtryskiwacz rozmontowywany jest na poszczególne części, które są precyzyjnie czyszczone, a uszkodzone elementy są wymienione na nowe.
Regularne kontrole wtryskiwaczy paliwa są bardzo istotne, ponieważ dzięki nim możliwe jest szybkie wykrycie usterki, co pozwala na szybkie jej usunięcie unikając poważniejszych awarii.
Jakie czynniki przyczyniają się do wystąpienia awarii wtryskiwaczy?
Wtryskiwacze bardzo często ulegają usterce z powodu stosowania kiepskiej jakości paliwa, zawierającego liczne zanieczyszczenia. Jeżeli właściciel nie dba o regularną wymianę filtra paliwa, który wyłapuje wszelkie zanieczyszczenia bądź korzysta z oleju napędowego wątpliwego pochodzeniu, może dojść do wielu różnych problemów.
Ponadto występowanie uszkodzeń mechanicznych, problemów elektrycznych czy drobne nieprawidłowości w pracy silnika także negatywnie wpływa na poprawne działanie systemu wtryskowego. Podzespoły te są szczególnie podatne na jakość paliwa, a z upływem czasu mogą ulegać zabrudzeniu, co w rezultacie doprowadzi do całkowitego ich zablokowania. Usunięcie zalegających osadów często wymaga interwencji mechanicznej. Nie zaniedbuj więc wizyt w serwisie, ponieważ specjaliści w szybki sposób mogą odnaleźć przyczynę awarii i ją usunąć.
Komentarze