Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie czynniki mogą przyspieszać proces zużycia wtryskiwaczy? - sprawdź na co uważać!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Wśród najczęstszych przyczyn szybszego zużywania się wtryskiwaczy Common Rail znajdują się wszelkie zanieczyszczenia i osady z paliwa słabej jakości, a także nieprawidłowa instalacja podzespołów. Złe praktyki montażowe często także mogą przyczyniać się do przedwczesnej awarii. Na przykład brakująca podkładka dyszy bądź jej niewłaściwe osadzenie mogą spowodować wyciek pozostałości z procesu spalania przez podkładkę dyszy.
Kolejnymi czynnikami przyspieszającymi zużywanie się wtrysków są:

  • Niewłaściwa eksploatacja pojazdu, gwałtowne manewry mogą powodować nadmierne obciążenie wtryskiwaczy.
  • Bagatelizowanie usterek w innych komponentów układu paliwowego, jak i napędowego.

Warto pamiętać, że dbałość o sprawność układu wtryskowego oraz samych wtryskiwaczy znacząco przyczynia się do wydłużenia ich żywotności. Ponadto pozwala utrzymać prawidłowe funkcjonowanie silnika i minimalizuje ryzyko powstawania problemów z wtryskiwaczami paliwa.

Wtrysk paliwa
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Pracownia regeneracji wtrysków paliwa

Objawy wadliwego wtryskiwacza

  • Kontrolka silnika check engine. Jeżeli silnik nie działa tak, jak powinien, może zaświecić się lampka kontrolna silnika, do potwierdzenia kodu usterki niezbędny będzie tester diagnostyczny.
  • Nierówna praca silnika na jałowym biegu. Gdy podawanie paliwa jest ograniczone, prędkość obrotowa na biegu jałowym spada, co powoduje nierówną pracę jednostki. Kiedy zbyt się obniży, auto ostatecznie „zgaśnie”.
  • Spalanie stukowe. Kiedy paliwo jest nieprawidłowo spalane, chociażby z powodu nieodpowiedniej mieszanki paliwowo-powietrznej, może to powodować nietypowe odgłosy, słyszalne jako pukanie bądź stukanie emitowane z wnętrza silnika.
  • Falowanie obrotów. Wadliwy wtryski może też dostarczać zbyt dużo oleju napędowego do cylindra, powodując nagły wzrost mocy. Obroty silnika w takim przypadku będą zmieniać się przy stałym obciążeniu oraz stałej pozycji przepustnicy.
  • Wyciek paliwa. Gdy olej napędowy jest obecny na zewnątrz wtrysku lub w jego pobliżu, podzespół może być uszkodzony.
  • Wyższy pobór paliwa. To ECU rekompensuje nieprawidłowe działanie wtrysku poprzez nadmierne zasilanie paliwem. Powoduje to pracę na bogatej mieszance, zużywając zauważalnie więcej paliwa.

Jak zdiagnozować wadliwy wtryskiwacz Common Rail?

Wtryskiwacze paliwa mogą być zdiagnozowane poprzez podpięcie komputera diagnostycznego do sterownika silnika auta, za pomocą testu przelewowego, jak i w sposób najbardziej rzetelny, czyli poprzez demontaż wtryskiwaczy i przeanalizowanie ich części pod mikroskopem.
Wtryski Common Rail najlepiej jest sprawdzić pod okiem specjalisty, w autoryzowanym serwisie, ponieważ są one wyposażone w odpowiedni sprzęt. Ponadto bez odpowiedniej, specjalistycznej wiedzy nie dałoby się dobrze tej usługi wykonać. Niesprawny wtryskiwacz, bez uszkodzeń mechanicznych można naprawić, zregenerować, bądź wymienić na nowy.

Naprawa wtryskiwacza

Naprawa niesprawnego wtryskiwacza

Naprawa niesprawnego wtryskiwacza Common Rail zależy od rodzaju usterki. W wielu przypadkach problemu z wtryskiwaczami paliwa wystarcza ich precyzyjne wyczyszczenie z nagromadzonych zabrudzeń, które utrudniają ich prawidłową pracę. W przypadku poważniejszych usterek istnieje także opcja regeneracji wtryskiwaczy, która polega na wymianie niesprawnych elementów i dokładnym czyszczeniu podzespołów. Wymiana wtryskiwaczy niezbędna jest w przypadku poważnych uszkodzeń mechanicznych, które nie kwalifikują się do naprawy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki