Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak dbać o układ wtryskowy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Jak dbać o układ z wtryskiwaczami

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak dbać o układ paliwowy?
Jak dbać o układ wtryskowy?

Posiadacze pojazdów, w których układ wtryskowy zasilany jest przez wtryskiwacze, powinni stosować się do kilku zasad:
- Podczas tankowania wlewać wyłącznie dobre paliwo ze sprawdzonej stacji. Oznacza to, że powinno mieć właściwości ochronne oraz odpowiednią jakość (nie zawierać siarki, wody oraz brudów).
- Nie jeździć stale z niskim poziomem paliwa w baku, ponieważ może to skutkować zatarciem się elementów, które są w układzie smarowane przez paliwo.
- Regularnie wymieniać filtry paliwa, ponieważ to właśnie one zabezpieczają wtryskiwacze przed zanieczyszczeniami, które mogą znajdować się w paliwie.
- Stosować preparaty do czyszczenia układu wtryskowego, pozwolą one wyeliminować drobne osady, ponadto chronią części przed szybszym zużywaniem się.
Powyższe czynności pozwolą utrzymać wszystkie podzespoły układy wtryskowego w dobrym stanie technicznym, a to z pewnością przełoży się na ich wydajną pracę i długą żywotność.

Jak dbać o wtryskiwacze w dieslu? – Czym smarować wtryskiwacze?

Dbałość o wtryskiwacze polega przede wszystkim na utrzymywaniu ich na odpowiednim poziomie czystości. Bardzo ważne jest więc profilaktyczne zapobieganie gromadzeniu się osadów na elementach wtryskiwacza, ponieważ to właśnie one są najczęstszą przyczyną awarii. Duże znaczenie ma także odpowiednie przygotowanie wtryskiwaczy w czasie montażu. Nie można zapomnieć o dokładnym czyszczeniu gniazd wtryskiwaczy oraz zabezpieczeniu elementów wtrysku odpowiednim smarem. W serwisach używany jest najczęściej smar ceramiczny, który chroni wtryskiwacz przed działaniem wysokiej temperatury, wysokiego ciśnienia oraz wilgoci. Ułatwia także demontaż wtryskiwaczy w przyszłości.

1. Jak dbać o wtryskiwacze i układ paliwowy? – Czyszczenie układu paliwowego

Aby układ paliwowy i jego podzespoły mogły działać w pełni wydajnie, należy odpowiednio się o nie zatroszczyć. W tym celu można sięgać po różnego typu preparaty do czyszczenia układu paliwowego czy też wtryskiwaczy. Ich stosowanie nie wymaga ani demontowania części, ani pomocy mechanika, ponieważ wspomniane preparaty można wlać bezpośrednio do baku po zatankowaniu. Pozostając w temacie oleju napędowego, warto wspomnieć, że ciągła jazda na rezerwie działa destrukcyjnie na części układu paliwowego.

2. Czyszczenie wtryskiwaczy – Moczenie wtrysków

Najlepszą metodą mycia wtryskiwaczy Common Rail jest ultradźwiękowe czyszczenie części. Polega ono na umieszczeniu wszystkich elementów wtrysków w myjce ultradźwiękowej, do której dolewa się profesjonalnych środków chemicznych wraz ze środkami odrdzewiającymi. Na forum często polecaną praktyką jest też moczenie wtryskiwaczy w różnych detergentach, jednak trzeba wiedzieć, że ułatwia ona usuwanie brudów tylko z zewnątrz, więc parametry wtryskiwaczy nie poprawiają się – niezbędne jest czyszczenie wtrysków także wewnątrz.

Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail
Czyszczenie wtryskiwaczy

3. Jak dbać o silnik zasilany systemem Common Rail? – Czyszczenie wtryskiwaczy 1.9 TDI

Będąc posiadaczem pojazdu zasilanego technologią Common Rail, należy pamiętać o kilku ważnych czynnościach. Przede wszystkim o regularnym serwisowaniu auta (wymianie filtra i olejów). Ogromne znaczenie ma również tankowanie odpowiedniego paliwa (sprawdzonego i dobrego jakościowo). Trzeba pamiętać, aby nie jeździć stale z niskim poziomem paliwa (ciągły brak paliwa może spowodować zatarcie się części układu CR). Niezwykle istotna jest też wiedza na temat tego, jak dbać o wtryskiwacze Common Rail.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Oto kilka sposobów, które pozwolą Ci dbać o układ wtryskowy: Regularnie wymieniaj filtr paliwa, gdyż filtr paliwa ma za zadanie odfiltrowywać zanieczyszczenia, dlatego ważne jest, aby był regularnie wymieniany. Stosuj odpowiednie paliwo. Zalecane jest stosowanie paliw z odpowiedniej jakości, które są dopasowane do silnika samochodu. Unikaj nagłych przyspieszeń i szybkiej jazdy. Szybka jazda i nagłe przyspieszenia mogą przeciążać układ wtryskowy i prowadzić do uszkodzenia wtryskiwaczy. Regularnie sprawdzaj poziom oleju silnikowego i ewentualnie uzupełniaj go. Prawidłowy poziom oleju jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu wtryskowego. Dbaj o regularne przeglądy samochodu, ponieważ regularne przeglądy pozwalają wykryć ewentualne usterki w układzie wtryskowym i je usunąć.

Czy ta opinia była pomocna?

Bartolini87

Wystawiono 2 lata temu

Nie miałem wiedzy jak mogę zadbać o układ wtryskowy, więc fajnie, że tutaj tyle cennych porad wyczytałem.

Czy ta opinia była pomocna?

Oskar

Wystawiono 2 lata temu

Jest wiele poradników o tym, jak jeździć dieslem, żeby był długo wydajny. Na pewno taka wiedza się przydaje.

Czy ta opinia była pomocna?

Bronisław

Wystawiono 2 lata temu

Najlepiej jest dbać o ten układ poprzez regularność procesów (mam tu na myśli głównie czyszczenie). Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że jest to skuteczna pielęgnacja.

Czy ta opinia była pomocna?

Kotek24

Wystawiono 2 lata temu

Każdy, kto się zdecydował na auto z systemem CR, powinien chyba znać podstawowe zasady dbania o układ wtryskowy.. .

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki