Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie ciśnienie w układzie Common Rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Ciśnienie układu Common Rail

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Jakie ciśnienie w układzie Common Rail?
Jakie ciśnienie w układzie Common Rail?

Wartość ciśnienia w układzie Common Rail będzie różnić się w zależności od generacji, stąd też może wynosić 1350 barów, 1600 barów, 1800 barów, a nawet 2000 barów. Układy CR z ciśnieniem 1350 barów stosowano w pojazdach od 1997 roku, a za wtrysk paliwa odpowiadały wtryskiwacze elektromagnetyczne. Najnowsze układy Common Rail, w których ciśnienie w szynie wynosi aż 2000 barów, pracują niezwykle wydajnie i precyzyjnie, a zasilające je wtryski to tzw. piezoelektryki. Nowoczesne Diesle cechują się więc o wiele lepszymi parametrami mocy i spalania. Wykazują znacznie lepsze osiągi, a w trakcie jazdy zużywają o wiele mniej paliwa. Trzeba też wspomnieć, że aktualne układy Common Rail zapewniają znaczący komfort jazdy, ponieważ pracują ciszej i płynniej niż poprzednie rozwiązania wtryskowe. Za odpowiednią wartość ciśnienia odpowiada regulator ciśnienia paliwa, który w zależności od modelu samochodu może znajdować się na szynie, na pompie lub i na szynie i na pompie.

Common rail – zasada działania – Ciśnienie na listwie wtryskowej diesel

System Common Rail opiera się na współpracy podzespołów takich, jak pompa paliwa, pompa wtryskowa, listwa oraz wtryskiwacze. Paliwo pobierane jest z baku poprzez pompę, a następnie po przefiltrowaniu trafia do pompy wysokiego ciśnienia. Tam jest sprężane i przekazywane do listwy, na której znajdują się wszystkie wtryskiwacze. Listwa pełni rolę akumulatora paliwa, które przy minimalnej utracie ciśnienia rozdzielane jest do wtrysków. Bardzo wysokie ciśnienie na listwie wtryskowej zapewnia niezwykle precyzyjną dawkę wtrysku, co przekłada się na znacznie lepszą pracę silnika oraz bardzo dobre parametry użytkowe samochodu.

1. Problemy z ciśnieniem paliwa w układach Common Rail – Objawy uszkodzonego regulatora ciśnienia paliwa diesel

Problemy z ciśnieniem paliwa w układach common rail
Problemy z ciśnieniem paliwa w układach common rail

Jedną z awarii, jaka może dotknąć układ paliwowy Common Rail, jest problem ze zbyt wysokim lub ze zbyt niskim ciśnieniem paliwa. Nieodpowiednie ciśnienie w układzie CR może być spowodowane uszkodzonym regulatorem ciśnienia, co objawia się poprzez szarpanie silnika, gaśnięcie pojazdu na biegu jałowym czy uczucia dławienia się jednostki napędowej. Niestety objawy awarii są podobne do innych usterek układu, np. uszkodzonej pompy, zapchanego filtra czy niesprawnych wtryskiwaczy, dlatego też niezbędna jest dokładna diagnostyka, a im szybsza, tym lepiej, ponieważ zbyt wysokie ciśnienie paliwa może doprowadzić do poważnych uszkodzeń wtryskiwaczy. Uszkodzony regulator jest nienaprawialny, więc konieczna jest wymiana na nowy.

2. Wstępna ocena układu zasilania Common Rail przy pomocy testera diagnostycznego – Niskie ciśnienie na listwie wtryskowej

Istnieje możliwość oceny stanu technicznego układu zasilania CR bez konieczności demontowania jakichkolwiek podzespołów. Potrzebny jest do tego tester diagnostyczny, który łączymy ze sterownikiem silnika i za jego pomocą odczytujemy kluczowe dla diagnostyki parametry. Dla wiarygodnej oceny stanu części, pomiarów należy dokonać na każdym etapie pracy silnika, tj. na biegu jałowym, na rozgrzanym oraz na zimnym silniku. Jeżeli w układzie dochodzi do jakichś nieprawidłowości, wówczas tester poinformuje nas o odpowiednich kodach błędu, które należy odpowiednio zinterpretować oraz potwierdzić za pomocą bardziej szczegółowych oględzin.

Udostępnij wpis

Komentarze

Tatkowski

Wystawiono 2 lata temu

Ciśnienie w układzie Common Rail jest bardzo ważnym parametrem, który ma bezpośredni wpływ na działanie silnika diesel. Ciśnienie w układzie Common Rail jest utrzymywane na stałym poziomie przez specjalny zbiornik, zwany pompą Common Rail, która jest odpowiedzialna za dostarczanie paliwa do wtryskiwaczy. Standardowe ciśnienie w układzie Common Rail wynosi od 1000 do 2500 barów. W zależności od konstrukcji silnika ciśnienie może być różne i jest dobierane tak, aby zapewnić optymalne spalanie paliwa i osiągi silnika. Nieprawidłowe ciśnienie w układzie Common Rail może prowadzić do nieprawidłowego działania silnika, a nawet jego uszkodzenia. Dlatego ważne jest, aby utrzymywać odpowiednie ciśnienie w układzie Common Rail i kontrolować je regularnie.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki