Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie ciśnienie w pompowtryskiwaczach 1.9 TDI?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzenie pompowtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jakie ciśnienie w pompowtryskiwaczach 1.9 TDI?
Jakie ciśnienie w pompowtryskiwaczach 1.9 TDI?

Prawidłowe ciśnienie w pompowtryskiwaczach powinno wynosić od 180 do 220 MPa. Pomagają one dostarczyć paliwo do cylindrów, w których z kolei nie panuje wysokie ciśnienie. Wytwarza się ono w specjalnych komorach pompowtrysku. Wartość ciśnienia określana jest elektronicznie za pośrednictwem elektrozaworu, dzięki czemu mieszanka spala się dobrze i oferuje relatywnie wysoką moc. Ciśnienie może czasami osiągnąć poziom 2050 barów, gdy silnik pracuje na wyższych obrotach i przy pełnym obciążeniu. W nowych rozwiązaniach możliwe jest nawet osiągnięcie granicy 2400 barów, która pozwala znacznie zredukować spalanie i zwiększyć moc silnika.

Sprawdzenie stanu pompowtryskiwaczy w silniku TDI - Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy

Do sprawdzenia stanu pompowtryskiwaczy w silniku 1.9 TDI powinny skłonić nas takie objawy jak nierówna praca silnika, szarpanie pojazdu. W celu uzyskania profesjonalnej oceny stanu podzespołu powinniśmy udać się do serwisu przeprowadzającego badania i naprawę pompowtryskiwaczy przy pomocy komputera diagnostycznego, oprogramowania VAG-COM oraz innych przeznaczonych do tego celu urządzeń dokona rzetelnej oceny stanu podzespołu oraz doradzi, co powinniśmy zrobić. Badane są 3 parametry pompowtrysków: korekcje dawek paliwa, stan elektrozaworu oraz BIPy. Wartości pierwszego bloku informują, o ile miligramów należy zwiększyć lub zmniejszyć dawkę. Drugi parametr to stan elektrozaworu, który oceniamy na podstawie wartości 0 i 4. Jeżeli podczas pracy silnika na obrotach wolnych wszystkie bloki wykażą 0 – elektrozawór działa poprawnie. Jeżeli puścimy pedał, wszystkie bloki powinny wykazać 4.0 – w innym przypadku możemy mieć problem z wysterowaniem zaworu, brakiem paliwa lub brakiem kontaktu elektrycznego wiązki. Trzeci parametr to BIPy, czyli czas (a właściwie odchylenie) otwarcia zaworu. Za wynik doskonały uważa się 0, jeżeli pojawi się dodatni to mamy do czynienia z opóźnieniami, a w przypadku wyniku ujemnego – otwarcie było krótsze niż przewidywane.

1. Jak ustawić BIPy pompowtryskiwaczy? - Parametry pompowtryskiwaczy 1.9 TDI

BIPy, czyli z ang. Beggining of Injection Period, ustawiamy za pomocą tzw. Trzeciej fazy regeneracji oraz dobierając pasującą podkładkę pod metalowy dekielek wewnątrz pompowtryskiwacza. Głównym celem jest zbadanie wysokości skoku kulki, która jest zaworkiem. Wartość BIP to opóźnienie powstające między impulsem z cewki a otwarciem zaworu. Idealnym wynikiem będzie 0, ale tolerowane są odchylenia +/- 100 jednostek. Główną przyczyną mogą być zanieczyszczenia powodujące opóźnienia w przesyłaniu impulsu, które w konsekwencji prowadzą do opóźnień. Zbyt wczesne otwarte z kolei ma związek z występowaniem nieszczelności w układzie.

Jak ustawić BIPy pompowtryskiwaczy?
Jak ustawić BIPy pompowtryskiwaczy?

2. Diagnostyka pompowtrysku - Jak sprawdzić pompowtryski miernikiem?

Diagnostyka pompowtrysków odbywa się przy użyciu testera diagnostycznego, który podpina się do sterownika silnika. Test prowadzony jest na biegu jałowym i po uprzednim rozgrzaniu silnika. Sprawdzanie na zimnym silniku okaże się niemiarodajne. W serwisach pompowtryskiwacze sprawdza się także na stanowiskach probierczych. Pompowtryski możemy również zbadać za pomocą miernika, który określa rezystencję cewki. Jej zanik to przyczyna wielu problemów z pompowtryskami.

Udostępnij wpis

Komentarze

Daniel

Wystawiono 2 lata temu

Ciśnienie w pompowtryskiwaczach 1.9 TDI zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj silnika, marka i model samochodu, ustawienia fabryczne itp. W niektórych przypadkach ciśnienie w pompowtryskiwaczach 1.9 TDI może wynosić około 200 barów, podczas gdy w innych może być wyższe lub niższe. Aby uzyskać dokładne informacje na temat ciśnienia w pompowtryskiwaczach 1.9 TDI, należy sprawdzić instrukcję obsługi samochodu lub skontaktować się z wykwalifikowanym specjalistą lub serwisem samochodowym. Ciśnienie w pompowtryskiwaczach jest istotnym parametrem, który ma wpływ na działanie silnika i innych elementów układu zasilania, dlatego należy regularnie sprawdzać jego stan i ewentualnie dokonywać regulacji.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki