Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jaki zakres prac obejmuje naprawa wtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Naprawa wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jaki zakres prac obejmuje naprawa wtrysków Common Rail?
Jaki zakres prac obejmuje naprawa wtryskiwaczy?

Naprawa wtryskiwaczy Common Rail Bosch, którą często określa się mianem regeneracji, obejmuje czyszczenie ich wszystkich elementów, wymianę uszczelnień, montaż części i podzespołów wtrysku, a także regulację i ustawienie jego parametrów. Po zrealizowanej w ten sposób naprawie wtryski są poddawane testom komputerowym, by następnie wraz z wydrukami parametrów trafić do klienta w postaci podzespołów gotowych do montażu.

Ujmując temat nieco bardziej szczegółowo, prace realizowane w autoryzowanym serwisie Bosch rozpoczyna weryfikacja wtryskiwaczy dostarczonych do regeneracji. Wówczas wtryski są demontowane na części, a ewentualnie występujące w nich uszkodzenia weryfikujemy za pomocą mikroskopów cyfrowych. Po sprawdzeniu wtryskiwaczy dokonujemy wstępnej wyceny naprawy, by następnie skontaktować się z Klientem i przedstawić mu zakres napraw. Po akceptacji wtryskiwacze kierowane są do naprawy z zastosowaniem najnowocześniejszych w Polsce maszyn - stołów probierczych Bosch DCI 700. Naprawę poprzedza czyszczenie wtryskiwaczy z zastosowaniem myjek ultradźwiękowych.

Kolejnym etapem jest wymiana, której podlegają uszkodzone bądź zużyte elementy wtrysku. Są one wymieniane na nowe, oryginalne podzespoły wysokiej jakości. Montaż wymienionych elementów odbywa się w sterylnie czystej pracowni z zastosowaniem specjalistycznych narzędzi, rekomendowanych przez producentów wtryskiwaczy. Po zainstalowaniu wszystkich części wtryski są ustawiane, by mogły w sposób optymalny dawkować paliwo.

Działanie wtrysków jest rzetelnie weryfikowane podczas testu komputerowego, gdyż to właśnie wówczas weryfikujemy, czy regeneracja i regulacja wtrysków została przeprowadzona prawidłowo. W ramach sprawdzenia komputerowego wtryskiwaczy Common Rail w Dieslu wykonuje się wysokociśnieniowy test weryfikujący szczelność z równoczesnym pomiarem przelewu. Ponadto każdy wtryskiwacz jest poddawany pomiarom dawek wtryskowych, a sprawdzenia tego dokonuje się zarówno przy pełnym obciążeniu, jak i przy częściowym obciążeniu silnika oraz na biegu jałowym. Zregenerowanym podzespołom, którym przywróciliśmy fabryczne parametry, nadajemy ponadto kody IMA, dzięki czemu są one gotowe do zamontowania w aucie.

Jak odzyskać prawidłowe wartości wtryskiwaczy?

Jak odzyskać prawidłowe wartości wtryskiwaczy?
Jak odzyskać prawidłowe wartości wtryskiwaczy?

Wartości wtrysków, które nie działają właściwie, będą odbiegać od normy, można jednakże odzyskać je dzięki kompleksowo przeprowadzonej regeneracji. Mamy tutaj na myśli zarówno dawkę, jak i czas wtrysku oleju napędowego do komory spalania. Rozbieżności w funkcjonowaniu wtryskiwaczy od razu przekładają się na pracę silnika, samochód zaczyna więc pracować nierówno, nieoczekiwanie gasnąć, kopcić lub falować obrotami. Nie należy to do przyjemności podczas użytkowania samochodu, nie jest również bezpieczne, dlatego też zalecamy sprawdzenie stanu wtrysków oraz - jeśli wystąpi taka potrzeba - poddanie ich naprawie. Wyczyszczenie wtrysków oraz złożenie ich z zastosowaniem nowych, oryginalnych części to punkt wyjścia do przywrócenia im działania, jakie w przypadku wtryskiwaczy z pierwszej ręki zadeklarował producent. Co ważne, zregenerowane w naszej pracowni wtryski Common Rail nie tylko pracują z taką jakością i wydajnością, jak nowe, ale także są objęte dwuletnim okresem gwarancyjnym.

Regenerowane wtryskiwacze - opinie kierowców Diesli

Regenerowane wtryskiwacze - opinie kierowców Diesli
Regenerowane wtryskiwacze - opinie kierowców Diesli

Wtryskiwacze po regeneracji nie odbiegają działaniem od fabrycznie nowych. Nie są to jedynie puste stwierdzenia, gdyż ich poparciem są wydruki w postaci protokołów ze stołów probierczych. Testowanie wtrysków we wszystkich zakresach ich funkcjonowania w pojeździe jest szczególnie istotne, gdyż pozwala stwierdzić nam poprawność przeprowadzonej naprawy. Jakość zregenerowanych wtryskiwaczy Diesel Common Rail potwierdza się również w opiniach naszych Klientów. Tysiące zleceń rocznie oraz pozyskiwanie informacji zwrotnych dają nam liczne sygnały, że wtryskiwacze Bosch, Denso, Siemens/Continental VDO i Denso wychodzące z naszych pracowni są gotowe do montażu, a po instalacji i (w razie potrzeb) zakodowaniu, pracują w pełni optymalne. Najistotniejsza jest dla nas odczuwalna przez kierowcę poprawa w funkcjonowaniu samochodu - najczęściej słyszymy, że po regeneracji wtryskiwaczy auto nie kopci, pali mniej, nie szarpie, a w trasie wykazuje lepszą dynamikę. Jest to dla nas niezaprzeczalny argument, że stałe doskonalenie się w diagnostyce i regeneracji wtrysków przynosi znakomite efekty potwierdzone nie tylko parametrami, ale i opiniami naszych zleceniodawców.

Udostępnij wpis

Komentarze

Waldemar

Wystawiono 2 lata temu

Naprawa wtryskiwaczy to zespół czynności związanych z usuwaniem usterek i awarii wtryskiwaczy, aby zapewnić ich prawidłowe działanie. Zakres prac obejmujących naprawę wtryskiwaczy może się różnić w zależności od stopnia uszkodzenia i konkretnych potrzeb. Oto przykłady prac, które mogą obejmować naprawa wtryskiwaczy: 1. Czyszczenie: usuwanie zanieczyszczeń i osadów z wtryskiwaczy za pomocą specjalnych narzędzi i środków chemicznych. 2. Regeneracja: naprawa uszkodzonych elementów wtryskiwaczy, takich jak uszczelki czy tłoki. 3. Wymiana: zamiana uszkodzonych wtryskiwaczy na nowe lub regenerowane. 4. Kalibracja: dostosowanie parametrów wtryskiwaczy do konkretnego silnika i modelu samochodu. 5. Testowanie: sprawdzanie prawidłowego działania wtryskiwaczy po naprawie. Naprawa wtryskiwaczy wymaga specjalistycznego sprzętu i wiedzy technicznej. Zazwyczaj zajmuje się tym profesjonalny serwis samochodowy lub warsztat mechaniczny, który posiada odpowiedni sprzęt i doświadczenie w tego typu pracach.

Czy ta opinia była pomocna?

Bobi

Wystawiono 2 lata temu

No taka profesjonalna regeneracja nieco różni się od samodzielnej naprawy w garażu :D

Czy ta opinia była pomocna?

Iwan

Wystawiono 2 lata temu

Fajnie opisany artykuł, myślałem o naprawie wtrysków w pierwszym lepszym warsztacie, teraz wiem że lepiej byłoby zrobić to w sprawdzonym i specjalistycznym miejscu.

Czy ta opinia była pomocna?

Natka

Wystawiono 2 lata temu

Zawsze sądziłam, że naprawa wtrysków to nie wiadomo co. Jednak gdy ma się już jakiś sprawdzony serwis, to takie myśli nie mają żadnego znaczenia. Serwis oferuje w swoim zakresie tak naprawdę wszystko

Czy ta opinia była pomocna?

daga_aga246

Wystawiono 2 lata temu

Porządny artykuł, dobrze, że na niego trafiłam. Przynajmniej wiem, o co chodzi z tą naprawą wtrysków!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki