Jaki smar do wtryskiwaczy?
wtryskiwaczy już od 190 zł.

Najodpowiedniejszym, jak i najpopularniejszym smarem do wtryskiwaczy jest smar ceramiczny. Niezależnie od producenta, preparat musi wykazywać właściwości antykorozyjne, powinien chronić wtryskiwacz przed wilgocią oraz przed działaniem wysokiej temperatury. Smar powinien także zachowywać swoje właściwości ochronne nawet pod wpływem dużego nacisku, które wywołane jest bardzo wysokim ciśnieniem. Smarowanie wtryskiwaczy w trakcie montażu zabezpieczy elementy przed szybszym zużyciem, a także ułatwi demontaż wtrysków z gniazda w przyszłości. Na forach internetowych właściciele Diesli wspominają także o smarze miedzianym, jednak jego używanie nie jest zalecane z uwagi na to, że wchodzi on w reakcję z aluminium i stwarza warunki do powstawania tak zwanej korozji galwanicznej.
Liqui Moly 3381 pasta smar do montażu – czym smarować wtryskiwacze?
Ci kierowcy, którzy mieli do czynienia z zapieczonymi wtryskami, z pewnością zagłębili się w temat: czym smarować wtryskiwacze. Często polecanymi preparatami są te firmy Liqui Moly, jednak bez względu na markę, detergent musi posiadać odpowiednie właściwości ochronne. Z kolei doświadczeni mechanicy stosują najczęściej smar ceramiczny. Przy każdorazowej naprawie należy pamiętać o zabezpieczeniu wtryskiwaczy smarem, ale także o wyczyszczeniu gniazd, w których instalujemy wtryski.
1. Czym się smaruje wtryski przed montażem? – smar ceramiczny
Podczas montażu wtryskiwaczy należy zabezpieczyć je odpowiednim smarem, który w przyszłości ułatwi ponowny demontaż. Smar do wtryskiwaczy powinien mieć właściwości antykorozyjne, powinien chronić elementy przed działaniem wilgoci oraz wysokiej temperatury. Najbardziej polecanym przez mechaników jest smar ceramiczny, który zachowuje swoje właściwości nawet w bardzo trudnych dla drobnych elementów wtrysku warunkach. Smarowanie wtryskiwaczy przed montażem zdecydowanie zapobiega szybszemu zużywaniu się i niszczeniu części.
2. Pomocnicy warsztatowi – smarowanie wtryskiwaczy
Niezbędnym pomocnikiem każdego mechanika samochodowego jest preparat do wyciągania zapieczonych wtryskiwaczy. Pod wpływem wilgoci, rdzy i zabrudzeń elementy wtrysków zaciskają się w gnieździe. Wówczas oprócz ściągacza do wtrysków bardzo pomocny jest detergent, który usuwa rdzę oraz minimalizuje ryzyko trwałego zniszczenia części. Trzeba pamiętać, aby po ponownym zainstalowaniu wtrysków zabezpieczyć je odpowiednim smarem, który zablokuje wnikanie wilgoci oraz ochroni wtrysk przed działaniem wysokiej temperatury. Bardzo popularną marką takich smarów i preparatów do demontażu wtrysków jest Liqui Moly.
3. Przygotowanie gniazda wtryskiwaczy – smar do wtryskiwaczy
Bardzo ważnym etapem wymiany wtryskiwaczy jest odpowiednie przygotowanie gniazd i to niezależnie od tego, czy instalujemy nowe, czy regenerowane wtryski. W wyniku użytkowania auta z całą pewnością na ściankach gniazda gromadzi się osad i złogi zapieczonego nagaru, które należy obowiązkowo usunąć, aby wtrysk mógł zostać prawidłowo osadzony. Do tego celu potrzebna jest frezarka z odpowiednimi szczotkami do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy. Gniazdo smarujemy smarem uniwersalnym, po czym obracamy szczotkami po powierzchni gniazda. Wszelkie zabrudzenia powinny przywrzeć do frezu.
Udostępnij wpis
Komentarze
Darekk
Wystawiono 5 miesiecy temu
Pomocny artykuł, w szczególności dla mechaników
Czy ta opinia była pomocna?