Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jaki smar do wtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zamówienia złożone do godz. 15 wysyłamy tego samego dnia!

Smar do wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Smar do wtryskiwaczy
Jaki smar do wtryskiwaczy?

Najodpowiedniejszym, jak i najpopularniejszym smarem do wtryskiwaczy jest smar ceramiczny. Niezależnie od producenta, preparat musi wykazywać właściwości antykorozyjne, powinien chronić wtryskiwacz przed wilgocią oraz przed działaniem wysokiej temperatury. Smar powinien także zachowywać swoje właściwości ochronne nawet pod wpływem dużego nacisku, które wywołane jest bardzo wysokim ciśnieniem. Smarowanie wtryskiwaczy w trakcie montażu zabezpieczy elementy przed szybszym zużyciem, a także ułatwi demontaż wtrysków z gniazda w przyszłości. Na forach internetowych właściciele Diesli wspominają także o smarze miedzianym, jednak jego używanie nie jest zalecane z uwagi na to, że wchodzi on w reakcję z aluminium i stwarza warunki do powstawania tak zwanej korozji galwanicznej.

Liqui Moly 3381 pasta smar do montażu – czym smarować wtryskiwacze?

Ci kierowcy, którzy mieli do czynienia z zapieczonymi wtryskami, z pewnością zagłębili się w temat: czym smarować wtryskiwacze. Często polecanymi preparatami są te firmy Liqui Moly, jednak bez względu na markę, detergent musi posiadać odpowiednie właściwości ochronne. Z kolei doświadczeni mechanicy stosują najczęściej smar ceramiczny. Przy każdorazowej naprawie należy pamiętać o zabezpieczeniu wtryskiwaczy smarem, ale także o wyczyszczeniu gniazd, w których instalujemy wtryski.

1. Czym się smaruje wtryski przed montażem? – smar ceramiczny

Podczas montażu wtryskiwaczy należy zabezpieczyć je odpowiednim smarem, który w przyszłości ułatwi ponowny demontaż. Smar do wtryskiwaczy powinien mieć właściwości antykorozyjne, powinien chronić elementy przed działaniem wilgoci oraz wysokiej temperatury. Najbardziej polecanym przez mechaników jest smar ceramiczny, który zachowuje swoje właściwości nawet w bardzo trudnych dla drobnych elementów wtrysku warunkach. Smarowanie wtryskiwaczy przed montażem zdecydowanie zapobiega szybszemu zużywaniu się i niszczeniu części.

2. Pomocnicy warsztatowi – smarowanie wtryskiwaczy

Niezbędnym pomocnikiem każdego mechanika samochodowego jest preparat do wyciągania zapieczonych wtryskiwaczy. Pod wpływem wilgoci, rdzy i zabrudzeń elementy wtrysków zaciskają się w gnieździe. Wówczas oprócz ściągacza do wtrysków bardzo pomocny jest detergent, który usuwa rdzę oraz minimalizuje ryzyko trwałego zniszczenia części. Trzeba pamiętać, aby po ponownym zainstalowaniu wtrysków zabezpieczyć je odpowiednim smarem, który zablokuje wnikanie wilgoci oraz ochroni wtrysk przed działaniem wysokiej temperatury. Bardzo popularną marką takich smarów i preparatów do demontażu wtrysków jest Liqui Moly.

Smar do wtryskiwaczy
Pomocnicy warsztatowi

3. Przygotowanie gniazda wtryskiwaczy – smar do wtryskiwaczy

Bardzo ważnym etapem wymiany wtryskiwaczy jest odpowiednie przygotowanie gniazd i to niezależnie od tego, czy instalujemy nowe, czy regenerowane wtryski. W wyniku użytkowania auta z całą pewnością na ściankach gniazda gromadzi się osad i złogi zapieczonego nagaru, które należy obowiązkowo usunąć, aby wtrysk mógł zostać prawidłowo osadzony. Do tego celu potrzebna jest frezarka z odpowiednimi szczotkami do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy. Gniazdo smarujemy smarem uniwersalnym, po czym obracamy szczotkami po powierzchni gniazda. Wszelkie zabrudzenia powinny przywrzeć do frezu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Do smarowania wtryskiwaczy należy używać specjalnych smarów, które zapewnią prawidłowe działanie wtryskiwaczy i zapobiegną ich zużyciu. Należy pamiętać, że nieodpowiedni smar może uszkodzić wtryskiwacze lub spowodować ich szybsze zużycie. Jaki rodzaj smaru do wtryskiwaczy wybrać, zależy od rodzaju układu paliwowego oraz warunków eksploatacji. W przypadku układów Common Rail, zaleca się stosowanie smarów o wysokiej lepkości, które zapewnią dobre smarowanie podczas dużych obciążeń. W przypadku układów z wtryskiwaczami wielopunktowymi, zaleca się stosowanie smarów o niskiej lepkości, które zapewnią dobre smarowanie podczas niskich obciążeń. Przed zakupem smaru do wtryskiwaczy, należy zapoznać się z zaleceniami producenta układu paliwowego oraz z danymi technicznymi smaru.

Czy ta opinia była pomocna?

Franio

Wystawiono 2 lata temu

Teraz już wiem jaki smar do wtrysków mogę użyć, dobrze było poczytać tak cenne informacje.

Czy ta opinia była pomocna?

Hubert

Wystawiono 2 lata temu

Jak nie posmarujesz, to ciężko będzie później wyjąć i rozkręcić. Jak już ktoś naprawia wtryski, to musi pamiętać o takich szczegółach.

Czy ta opinia była pomocna?

Maniek09742

Wystawiono 2 lata temu

Dzięki za ten tekst, dobrze wiedzieć jakiego smaru użyć do tych wtryskiwaczy cudownych xd

Czy ta opinia była pomocna?

heniek

Wystawiono 2 lata temu

Warto wiedzieć, jaki rodzaj smaru jest stosowany do wtryskiwaczy. Przydatny artykuł

Czy ta opinia była pomocna?

Darekk

Wystawiono 3 lata temu

Pomocny artykuł, w szczególności dla mechaników

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki