Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jaki program do kodowania wtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Kodowanie wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Jaki program do kodowania wtryskiwaczy?
Jaki program do kodowania wtryskiwaczy?

Program do kodowania wtryskiwaczy wykorzystywany w autoryzowanym serwisie uruchamiany jest poprzez urządzenie Bosch DCI 700. Za pomocą tego programu można wyliczyć nowe kody IMA dla wtryskiwaczy poddanych regeneracji / naprawie. Aby wygenerować aktualne i poprawne kody, umieszczamy wtryskiwacze na stanowisku probierczym, po czym przeprowadzamy testy weryfikujące parametry wtrysków po regeneracji. Komputer porównuje otrzymane wyniki z wartościami zalecanymi przez producenta i na tej podstawie wylicza nowe kody. Po wymianie wtrysków trzeba dodatkowo pamiętać, by w pierwszej kolejności wykasować ze sterownika stare, nieprawidłowe kody. Kodowanie wtrysków jest obowiązkowym etapem każdej naprawy i ma na celu wyrównanie dawki paliwa we wszystkich wtryskiwaczach. To z kolei przekłada się na równą pracę jednostki napędowej, a w konsekwencji, na lepsze parametry użytkowe samochodu i komfort jazdy.

Jak się koduje wtryski? – Wymiana wtryskiwaczy bez kodowania

Wtryski kodujemy poprzez połączenie urządzenia diagnostycznego ze sterownikiem silnika oraz wpisanie kodów IMA w odpowiednim module programu. Wymiana wtrysków bez ich adaptacji w sterowniku będzie skutkowała nieprawidłowościami w pracy silnika. Dlaczego? - otóż zapisane w sterowniku parametry pracy wtrysków stały się niepoprawne i nieaktualne w wyniku powstania uszkodzeń wtrysku. Nawet jeśli wymienimy wtryski na zupełnie nowe, to objawy awarii mogą nie zniknąć, ponieważ sterownik będzie w dalszym ciągu narzucał na sprawne wtryski niepoprawne parametry pracy.

1. Co trzeba zrobić po wymianie wtryskiwaczy? – Niezakodowane wtryskiwacze objawy

Co trzeba zrobić po wymianie wtryskiwaczy?
Co trzeba zrobić po wymianie wtryskiwaczy?

Każda wymiana wtryskiwaczy, powinna zakończyć się ich adaptacją, czyli wpisaniu do sterownika odpowiednich kodów, które w pełni charakteryzują parametry dawki paliwa dla każdego wtrysku. Kolejną rzeczą, jaką trzeba wykonać po wymianie wtrysków, jest zatankowanie samochodu dobrej jakości paliwem oraz odpowietrzenie układu paliwowego. Warto też przy okazji wymienić filtry i oleje, aby zapewni świeżo wymienionym wtryskiwaczom korzystne warunki pracy. Trzeba wiedzieć, że niezakodowane wtryski będą wykazywały objawy analogiczne do uszkodzonych wtryskiwaczy. Będziemy mieć więc do czynienia z szarpaniem silnika, trudnością jego odpalenia oraz znacznym spadkiem parametrów użytkowych.

2. Ile kosztuje kodowanie wtryskiwaczy? – Kodowanie wtryskiwaczy Bosch

Kodowanie wtrysków, czy inaczej przyuczenie / adaptacja, to koszt rzędu ok. 100 zł. Warto wiedzieć, że niezależnie od ilości kodowanych wtrysków, cena jest taka sama, ponieważ wymaga jednej operacji. Nieco inaczej jest w przypadku wtrysków regenerowanych, ponieważ ich kod dopiero musimy pozyskać. Zrealizujemy to przy pomocy stanowiska probierczego, gdzie program do kodowania wtryskiwaczy porównuje aktualne parametry wtrysku z parametrami producenta i na ich podstawie wylicza nowy kod IMA. Urządzenie do kodowania dostępne w autoryzowanym serwisie jest kompatybilne z wieloma markami wtryskiwaczy (Bosch, Delphi, Denso, Siemens).

Udostępnij wpis

Komentarze

Jan

Wystawiono Rok temu

Jeżeli wymieniamy kompletnie nowy zestaw wtryskiwaczy oprogramowanie sterownika po jakimś czasie samo zadaptuje dawki wtrysku .Warunek reszta podzespołów działa prawidłowo . Więc po wymianie wtryskiwaczy i np czegoś tam jeszcze podłączamy tester i wszystko resetujemy .

Czy ta opinia była pomocna?

Dexter

Wystawiono 2 lata temu

W celu kodowania wtryskiwaczy należy użyć specjalnego oprogramowania, które jest dostosowane do konkretnego modelu samochodu i typu wtryskiwaczy. Oprogramowanie takie może być dostarczane przez producenta samochodu lub dostępne w postaci specjalnych narzędzi diagnostycznych, takich jak np. interfejs OBD. Aby skorzystać z programu do kodowania wtryskiwaczy, należy podłączyć interfejs diagnostyczny do samochodu za pomocą gniazda OBD i uruchomić oprogramowanie na komputerze. Następnie należy wybrać odpowiedni model samochodu i typ wtryskiwaczy, a następnie wykonać odpowiednie czynności, takie jak np. wprowadzenie nowych kodów wtryskiwaczy lub zresetowanie ustawień wtryskiwaczy. Pamiętaj, że kodowanie wtryskiwaczy jest czynnością skomplikowaną i wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Dlatego zaleca się skorzystanie z usług specjalisty lub serwisu samochodowego, który posiada odpowiednie narzędzia i doświadczenie w tego typu pracach.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki